پناهگاهی اتمی در 'کره شمالی اروپا'

30/04/1398 07:42:00 ق.ظ

آلبانی در زمان حکومت کمونیست‌ها منزوی‌ترین کشور اروپایی بود. حکومت این کشور که نگران حمله خارجی بود در خفای کامل پناهگاهی اتمی ساخته بود که حالا به جذابیت توریستی تبدیل شده است.

آلبانی در زمان حکومت کمونیست‌ها منزوی‌ترین کشور اروپایی بود. حکومت این کشور که نگران حمله خارجی بود در خفای کامل پناهگاهی اتمی ساخته بود که حالا به جذابیت توریستی تبدیل شده است. خانم موکو یکی از راهنماهای بانک‌آرت ۱ است.

او که ۲۴ سال دارد و فارغ‌التحصیل رشته تاریخ فرهنگی است، روزهای خود را در مکانی می‌گذراند که چنان سری بود که تنها به نام"محوطه ۰۷۷۴" شناخته می‌شد، عنوانی بی‌روح برای سازه‌ای که برای سپری کردن روزهای پایانی دنیا طراحی شده بود.

تبعیت متعصبانه او از مارکسیسم-لنینیسم هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشت. آلبانی روابط خود با یوگسلاوی را در سال ۱۹۴۸ قطع کرد، سپس در ۱۹۶۱ با شوروی قطع رابطه کرد، و بعد هم در ۱۹۷۹ با چین آن هم به این خاطر که معتقد بود آنها وظایف سوسیالیستی خود را فراموش کرده‌اند.

محوطه ۰۷۷۴ محصول پارانویای بی‌مانند انور خوجه است، و عمدتا در دل دامنه‌های کوهستان دایئیتی در شرق پایتخت آلبانی بنا شده است. این پناهگاه که در بین سال‌های ۱۹۷۲ و ۱۹۷۸ ساخته شده است، بیش از ۳۰۰ اتاق دارد که در پنج طبقه زیر زمین بنا شده‌اند. ما با یکی از یادگاری‌های بی‌پنجره و تنگ دوران جنگ سرد در یکی از گوشه‌های آن سر و کار داریم. headtopics.com

خانم موکو می‌گوید"آنها برای یک سال غذا، آب و سوخت داشتند." حق نشر عکس کل مجموعه در فرایندی مخفی بنا شده بود

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

افغانستان: حمله مهاجمان انتحاری طالبان در قندهار در پاکستان برنامه ریزی شده بودریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز جمعه 19 ژوئیه اعلام کرد، حمله مهاجمان انتحاری طالبان بر فرماندهی

ویدئو؛ جشن شراب در سوئیسجشن شراب در شهرک «ووه» در غرب سوئیس در حال برگزاری است. احسنت، به این میگن پیشرفت

افزایش قیمت نفت و کاهش بهای طلا در بازارهای جهانیقیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش و قیمت طلا با کاهش رو به‌رو بود.

بحران مسکن؛ دارایی‌های یخ‌زده، سرمایه‌داران سرگردانچه خوب بود اگر نه امروز که ۱۰ سال پیش، وقتی نطفه بحران مسکن در ایران بسته می‌شد، کارشناسان هشدار می‌دادند و افکار عمومی را نسبت به آنچه در حال وقوع بود آگاه می‌کردند. جسته و گریخته البته هشدارهایی داده شد، اما چشم و گوش کسی نه در دولت و نه در میان جامعه نمی‌دید و نمی‌شنید.

خشونت‌گستری با توهم آشتی‌جویی | DW | 19.07.2019روزشمار چهره‌های تاریخی: ۱۹ ژوئیه ۱۸۱۴ : ۲۰۵ سال پیش در چنین روزی ساموئل کُلت در هارتفورد در ایالت کانتیکت در شمال شرقی آمریکا زاده شد. نام اختراعش که ابزار کشتار بود را 'صلح‌ساز' گذاشته بود.

سیاوشی: وضعیت فوتبال ایران بعد از اولین بازی ملی مشخص می‌شود🔻طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:قرار است برنامه‌ای که برای والیبال و بسکتبال درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام شد، در فوتبال هم اجرایی میشود/حضور زنان در ورزشگاه مطالبه بخشی از جامعه است این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم یعنی تمام مشکل زنان این کشور تماشای فوتبال فوق مدرن پیروزی و استقلاله چرا از آمار طلاق و ازدواج نمیگید از افزایش سن ازدواج و کاهش نوزادان