پناهجویان افغانستان پس از قدرت‌گیری طالبان همچنان بلاتکلیف در خارج و در انتظار ویزا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با خروج سریع نیروهای آمریکایی از کابل و سقوط این شهر به دست طالبان، هزاران پناهجوی افغانستانی به خارج از این کشور منتقل شدند.

اکنون با گذشت شش ماه از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، بسیاری از این پناهجویان که ساکن موقت کشورهای دیگر هستند در وضعیت انتظار به سر می‌برند.

حدود ۲۴۰۰ نفر در ماه اوت سال گذشته وارد آلبانی شدند تا به طور موقت و تا زمان معلوم شدن تکلیف ویزای مهاجرت خود به ایالات متحده یا کانادا در این کشور بمانند. کانادا با ایالات متحده توافقنامه‌ای دارد که به موجب آن به شماری از افراد پناهجو خدمات مهاجرتی ارائه می‌دهد. بسیاری از پناهجویان افغان که پنج ماه گذشته را در کنار دریای آدریاتیک در آلبانی به سر برده‌اند ترجیح می‌دهند از کانادا درخواست ویزا کنند، چرا که می‌گویند رویه‌های قانونی آن کوتاه‌تر و نسبت به آمریکا از پیچیدگی کمتری برخوردار است. هرچند اقامت افغان‌ها در آلبانی توسط ۱۲ سازمان غیرانتفاعی آمریکایی حمایت می‌شود که برخی از این سازمان‌ها کارفرمایان مترجم‌ها یا کارمندان امنیتی افغان در افغانستان بوده‌اند.افغا‌ن‌هایی که مسیر سریع برای رسیدن به آمریکا را انتخاب می‌کنند غالبا با درهای بسته مواجه می‌شوند.

در حالی که بسیاری از افغان‌ها در کشورهای همسایه افغانستان بر روی برنامه «آزادی مشروط بشردوستانه» حساب بازکرده‌اند، با این حال شش ماه پس از خروج برق‌آسای آمریکا از کابل اکثر آن ها منتظر دریافت پاسخ باقی مانده‌اند. برنامه آزادی مشروط وزارت امنیت داخلی آمریکا پیش از این در نقاطی که ایالات متحده مداخله نظامی داشت، نظیر ویتنام و عراق، انجام شده است. با این حال اجرای آن درباره هزاران پناهجوی افغان انتقادات زیادی را برانگیخته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ملتي كه مردانش هنوز تفكر طالباني دارد و فقط زنانش پيشرو مبارزه است ، سرنوشت شوم تري خواهد داشت

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برلیناله ۲۰۲۲؛ از فیلم‌های انتقادی از ایران تا اقتدار زنان در جشنوارههر دو فیلم بلند به نمایش درآمده از ایران در برلیناله ۲۰۲۲، «روز سیب» و «تا فردا»، آثار انتقادی به‌نسبت صریحی بودند که آن‌ها را متفاوت از آثار جریان مرسوم سینمای رسمی ایران می‌کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

۱۸۲ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی بیش از ۱۷ هزار مبتلا در شبانه روز گذشته۱۸۲ فوتی و ۱۷۵۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۷۵۴۵ *جانباختگان جدید: ۱۸۲ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۸۹۴۱۱۰ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۴۰۲۸۲۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۴۴۲۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۸۶۷۶۴۰۶
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه و اتحادیه اروپا نیروهای خود را از مالی خارج می‌کننددولت فرانسه اعلام کرد که به دلیل اختلاف با حکومت نظامی مالی تا تابستان امسال نیروهای خود را از این کشور خارج می‌کند ولی حضور نظامی خود در سایر کشورهای غرب آفریقا را حفظ خواهد کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قیمت برنج ۶۰ درصد گران‌تر از نرخ خرید از کشاورز استنماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بهترین وضعیت، برنجی که بالاترین کیفیت را دارد در استان مازندران کیلویی ۳۵ هزار تومان از کشاورز خریداری شده و با قیمتی که این روزها در بازار عرضه می شود اختلاف چشمگیری دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »