پناه‌جویی در بوسنی‌هرزگوین؛ صدها ایرانی در میانه راه گیر کرده‌اند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حال حاضر دست‌کم ۱۰هزار پناهجو در بوسنی گیر افتاده‌اند و نه امکاناتی دارند، نه میتوانند درخواست پناهندگی کنند و نه راهی پیش پایشان هست. هرچه هست فقط مرز است و پلیس‌هایی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود. گزارش آیدا قجرaidaghajar 👇 قاچاق_انسان

شاید بپرسید که پناه‌جویان ایرانی در بوسنی‌هرزگوین چه می‌‌کنند. نه فقط ایرانی‌ها، بلکه بنا بر آمار رسمی، در حال حاضر دست‌کم ۱۰هزار پناه‌جو در کشوری قبل از مرزهای اتحادیه اروپا گیر افتاده‌اند و نه امکاناتی دارند، نه می‌توانند درخواست پناهندگی کنند و نه راهی پیش پای‌شان هست. هرچه هست، فقط مرز است و پلیس‌هایی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود.

صدها پناه‌جوی ایرانی و افغانستانی در حال حاضر در کمپ‌های مختلف بوسنی‌هرزگوین به سر می‌برند. البته اگر شانس داشته و در کمپ اسکان داده شده باشند. به همان تعداد پناه‌جو اما نه کمپی دارند و نه سرپناهی. آن‌ها در جنگل‌ها و خیابان‌ها، شب‌ها و روز‌ها را به هم می‌رسانند تا بلکه گشایشی در سرنوشت‌شان پیش آید. این اتفاق در حالی افتاد ‌که طبق قوانین اتحادیه اروپا، کرواسی موظف به پذیرفتن و بررسی درخواست پناهندگی پناه‌جویان است.

در فوریه سال جاری، پناه‌جویان در کمپ «میرال» بوسنی علیه سیاست‌های این کشور در قبال پناه‌جویان و هم‌چنین نداشتن امکانات با شروع ماه اکتبر سال جاری اما سیاست‌های بوسنی‌هرزگوین تغییر یافته‌اند. اگرچه اتحادیه اروپا تصویب کرده است که مبلغ ۷۰میلیون دلار به این کشور اختصاص دهد اما به نظر می‌رسد که اقدامات دیگری هم در جریان است.

قرار بود این پناه‌جویان را از کمپ‌های مختلف، از جمله کمپ‌های مرزی و خودساخته به مکانی امن منتقل کنند. برخی از کمپ‌ها مثل آن‌چه در جنگل‌های اطراف شهرهای مرزی ساخته شده‌اند، یا غیرقانونی هستند یا سازمان ملل آن‌ها را قبول ندارد. هرچه هست اما نتیجه‌اش آوارگی بیشتر پناه‌جویان در کشوری است که انگار تازه از جنگ سر برآورده است؛ کشوری که هنوز زخم‌های چند سال جنگ را می‌توان بر پیکر شهرها و اقتصاد آن به خوبی مشاهده کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

aidaghajar چرا باید انسانها از هر کشوری خود را به این روش دون شآن انسانیت به ملل دیگر تحمیل کنند ؟؟؟ پناهندگی یک پدیده اجتناب ناپذیر در دنیای امروز است . یا باید بکلی ممنوع شود و یا باید روشی برای استفاده از این حق اتخاذ شود که شان انسانها محفوظ بماند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرکنسول افغانستان در استانبول: خواهان پایان اشغال قره‌باغ در اسرع وقت هستیم🎥ویژه I سرکنسول افغانستان در استانبول: خواهان پایان اشغال قره‌باغ در اسرع وقت هستیم ◀️سرکنسول افغانستان در استانبول تاکید کرد که کابل خواهان پایان اشغال غیرقانونی قره‌باغ است و این مسئله باید در اسرع وقت از طریق گفت‌وگو حل وفصل شود درود بر بردران افغانستانی غیرتمند و با شخصیت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

'ماسک' در تهران از شنبه اجباری است/جریمه‌ها در حال کارشناسی استمعاون کل وزارت بهداشت: *ماسک' در تهران از شنبه اجباری است *جریمه‌ها در حال کارشناسی است *نگران رفتار متناقض مردم هستیم *دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی دچار فرسودگی شده‌اند *مجبور هستیم در بعضی از مراکز حتی از کپسول اکسیژن استفاده کنیم اینا هم از ثمرات اربعین با شکوه هستش که فرمودید الگوی کشور های دیگه قراره بشه!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تهران در بحران؛ استفاده از ماسک در پایتخت اجباری می‌شود«قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت‌ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می شود، برای این است که مردم در منزل بمانند.» گفتن میشه ولی نخواهد شد باید برای همیشه ماسک در مکانهای عمومی مثل مترو و اتوبوس و ...در نیمه دوم سال اجباری شود...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بایدن: در صورت ادامه بیماری ترامپ مناظره دومی در کار نخواهد بودبایدن: در صورت ادامه بیماری ترامپ مناظره دومی در کار نخواهد بود جو بایدن گفت، در صورت ادامه ابتلای ترامپ به کووید-۱۹ مناظره بعدی با این رئیس‌جمهوری باید لغو شود. تیم بایدن تدابیر احتیاطی برای عدم ابتلای او به این بیماری را افزایش داده است بایدن،روحانی آمریکا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت روسیه در جایگاه متهم یک قتل سیاسی در برلین | DW | 07.10.2020رسیدگی به پرونده قتل یک فرمانده سابق نیروهای چچنی در برلین آغاز شده و دولت روسیه متهم به دست داشتن در این جنایت است. این محاکمه در کانون توجه رسانه‌ها قرار دارد و برخی آن را 'محاکمه قرن' توصیف می‌کنند. این یکی رو دستشون درد نکنه. چون یارو خودش قاتل بود
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ وضعیت بحرانی در چهارگوشه ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »