پمپیو: آمریکا در کنار پادشاهی سعودی ایستاده است

28/06/1398 10:30 ق.ظ

پمپیو: آمریکا در کنار پادشاهی سعودی ایستاده است العربية

مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه در دیدار با محمد بن سلمان در جده گفت، ایالات متحده در وزیر خارجه آمریکا این اظهارات را در ملاقات با ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در کاخ «السلام» در جده ایراد کرده است.

وزیر خارجه آمریکا طی این دیدار بار دیگر با محکوم کردن حملات خرابکارانه ایران به زیرساخت‌های شرکت آرامکو سعودی در بقیق و خریص بر پشتیبانی کشور متبوعش از پادشاهی سعودی تاکید کرد.

او گفت واشینگتن از اقدامات ریاض برای دعوت از کارشناسان بین المللی برای تحقیق در باره منبع حملات به تاسیسات سعودی حمایت خواهد کرد. وزیر خارجه آمریكا بر حمایت همه جانبه واشینگتن از امنیت و ثبات سعودی تاکید کرد و گفت، آمریکا به خردمندی‌های رهبری سعودی و علاقه‌اش به صلح، امنیت و ثبات منطقه ارج نهاده و از این کشور قدردانی می‌کند.

از سوی دیگر ولیعهد سعودی حمله به تاسیسات نفتی سعودی را حمله به ثبات منطقه و زیان رساندن به منبع انرژی جهان است. مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که روز گذشته برای مشارکت در تحقیقات درباره حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی سعودی وارد سعودی شد، گفت که ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ايستاده يا نشسته يا خوابيده چه فرقي داره وقتي كه در عمل هيچ كاري انجام نميده و در كنگره بدترين اهانتها و دشمني ها به شما ابراز ميشه بازم دلتونو به اين ايستادنا خوش كردين ولذا ۱۰۰میلیارد دلار بابت این موضع گیری به ترامپ پرداخت شد! شما سعودي ها واقعاً ديوونه هستي، آمريکا کنار گاو شير دهنده ايستاده است. دروغ میگه امریکا کیرشو تا دسته کرده تو کونتون تخماشم با قاشق جا کرده 👈🏻😋🤣

همینطور که ایستاده در هفتصد کیلومتری خوبه ، برای عربستان خوبه برای ما هم خوبه ، اصلاً به ما چه که گاو شیر ده خوبیه !!! بدوشید تا بمیره دلتون رو به آمریکا خوش نکنید. یه زمانی در کنار پادشاه ایرانم ایستاده بود . به وقتش جاخالی میده با کون میاین زمین. دروغ میگه دلتون رو آمریکا خوش نکنید خودتون یه فکری بکنید فقط دنبال پولتون هستن همین

پمپیو در جده سعودی: ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو مشاهده می‌شودمایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که روز چهارشنبه 18 سپتامبر 2019 برای مشارکت در جمهوری اسلامی عامل بی ثباتی و خشونت در خاورمیانه است و باید تنبیه شود کاملا موافق هستم، چقدر خوب گفته ' رد پای آیت الله ها(نشانه های خدا) در آرامکو مشاهده میشود' یه جوری رده که ابرهه نخورده بود و هنوز نتونستن بفهمن از کجا خوردن

حمله انتحاری در نزدیکی سفارت آمریکا در کابل؛ 22 کشتهسخنگوی وزارت کشور افغانستان از کشته شدن 22 نفر در یک حمله انتحاری نزدیکی سفارت آمریکا در کابل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

در کنار ادعاهای دروغ، حرف والدین سحر خدایاری را هم بشنویمسخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه از رسانه‌ها می‌خواهم شرایط خانواده سخر خدایایری را هم ببینیم و بیش از این آنها را آزار ندهیم، گفت: آنها خودشان صحبت‌هایشان را مطرح می‌کنند. در کنار ادعاهای دروغ، حرف والدین را هم بشنویم.

بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های بین‌المللیسخنان امروز رهبر انقلاب مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

وزارت دادگستری آمریکا از اسنودن در رابط با انتشار کتاب جدیدش شکایت کرد🔺وزارت دادگستری آمریکا از اسنودن در رابط با انتشار کتاب جدیدش شکایت کرد ⚡️وزارت دادگستری ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور اعلام کرد که علیه ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین «آژانس امنیت ملی آمریکا» دادخواست قضایی ارائه داده است.

عربستان به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز می‌پیوندد🔺عربستان به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز می‌پیوندد ⚡️عربستان سعودی روز چهارشنبه ۲۷ شهریور اعلام کرد که به ائتلاف دریایی به رهبری ایالات متحده برای تامین امنیت آبراه‌های خاورمیانه در میان تهدیدات ایران و پس از حملات به تاسیسات نفتی عربستان می پیوندد. عرصه بر جمهوری اسلامی تنگ تر می شود😊 هیچ غلطی نمیتونی بکنید بپیوندد. به مبارک

کنار پادشاهی سعودی ایستاده و حق دفاع ریاض از خودش را کاملا تایید می‌كند.

وزیر خارجه آمریکا این اظهارات را در ملاقات با ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در کاخ «السلام» در جده ایراد کرده است.

وزیر خارجه آمریکا طی این دیدار بار دیگر با محکوم کردن حملات خرابکارانه ایران به زیرساخت‌های شرکت آرامکو سعودی در بقیق و خریص بر پشتیبانی کشور متبوعش از پادشاهی سعودی تاکید کرد.

او گفت واشینگتن از اقدامات ریاض برای دعوت از کارشناسان بین المللی برای تحقیق در باره منبع حملات به تاسیسات سعودی حمایت خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریكا بر حمایت همه جانبه واشینگتن از امنیت و ثبات سعودی تاکید کرد و گفت، آمریکا به خردمندی‌های رهبری سعودی و علاقه‌اش به صلح، امنیت و ثبات منطقه ارج نهاده و از این کشور قدردانی می‌کند.

از سوی دیگر ولیعهد سعودی حمله به تاسیسات نفتی سعودی را حمله به ثبات منطقه و زیان رساندن به منبع انرژی جهان است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که روز گذشته برای مشارکت در تحقیقات درباره حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی سعودی وارد سعودی شد، گفت که ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است.

پمپئو در مسیر سفر به سعودی به خبرنگاران همراهش گفت که حمله به دو تاسیسات نفتی بقیق و خریص در شرق پادشاهی عربی کار حوثی‌ها نبوده و این حمله یک حمله ایرانی است.

او گفت: «این حملات از سوی حوثی‌ها انجام نشد، این یک هجوم ایرانی است. آنها برای نابودی 5 درصد از تولید انرژی جهان اقدام کردند و این چیزی نیست که بتوانند از زیر مسئولیت آن شانه خالی کنند.»

پمپئو به ادعاهای حوثی‌ها اشاره کرد و گفت: «آنها ادعا می‌کنند، که این حمله کار آنها است، این ادعا درست نیست، ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است... دلیلی برای اینکه این حمله از عراق انجام شده باشد، وجود ندارد.»

او با تاکید بر این موضوع که «می‌دانیم ایران سامانه‌هایی دارد که در هیچ جا خارج از این کشور مستقر نکرده» گفت که حملات صورت گرفته به آرامکو از جنوب و از یمن نبوده است.