پمپئو: فشار حداکثری بر ایران را تا پایان دوره مسئولیت ادامه می‌دهیم

02/09/1399 07:30 ب.ظ

پمپئو: فشار حداکثری بر ایران را تا پایان دوره مسئولیت ادامه می‌دهیم جزئیات بیشتر🔽

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که دولت آینده این کشور «استفاده خوبی» از سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ در قبال تهران بکند تا ایران مانند «یک کشور عادی» رفتار کند. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ضمن دفاع از سیاست «فشار حداکثری» کشورش در قبال ایران گفت که تا پایان دوره مسئولیتش این سیاست را پیگیری خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا که به شماری از کشورهای حاشیه خلیج فارس رفته است این سخنان را پیش از سفر به عربستان در گفتگو با شبکه العربیه بیان کرد. مایک پمپئو پیش از آغاز سفرش مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته بود. با این حال از لحن سخنان او در گفتگو با شبکه العربیه اینگونه برداشت می شود که وزیر خارجه ایالات متحده پایان دوره مسئولیت خود را نزدیک می داند.

مایک پمپئو در جریان این مصاحبه که در امارات عربی متحده انجام شد گفت: «من همچنان هر ساعت و هر دقیقه وظیفه ای دارم و آن هم دفاع از مردم آمریکا و در نظر گرفتن آنها قبل از هر چیز دیگر در تلاش‌هایمان است. ما این کار را انجام خواهیم داد. این کار را تا آخرین دقیقه انجام خواهیم داد.»

وی در مورد سیاست «فشار حداکثری» بر ایران نیز گفت که دولت دونالد ترامپ تا پایان دوره اش این سیاست را پیگیری خواهد کرد. رئیس جمهوری کنونی آمریکا پیروزی رقیب خود در انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) را نپذیرفته است و به نظر می رسد به دنبال headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جمع کنید برید يك ماه ؟ SecPompeo فشار_حداکثری به نهایت زور خودش رسیده و دستورات اجرایی POTUS تا جایی بی ارزش و دم دستی شده که به تحریم افراد روی آورده. راه گفتگو باز است، ابتدا بفهمید طرف مذاکره کدام کشور، کدام تمدن و کدام سابقه تاریخی در منطقه است سپس تصمیم بگیرید. هر چه در توان دارید اعمال کنید ، اما بدانید این ملت هرگز شما را از یاد نخواهد برد ، چون شبیه انسانها هستید ، پس از انسانیت عدول نکنید .

زیاد فشار دیگه نیار الان میزنه بیرون 🤣 کدوم مسئولیت؟؟؟؟آقای پی پی مطمئنم اسراييل و اربستان حقوقت رو درست و كامل ميدن شمارو ناراحت کرده

مبارکمون رو نوش جان میکنی بزودی گورتو گم میکنی بابا. زنده باد ایران. پمپئو غلط کرد!😇