فروش سلاح آمریکا به عربستان, رابطه آمریکا و عربستان

فروش سلاح آمریکا به عربستان, رابطه آمریکا و عربستان

پمپئو: فروش سلاح به عربستان برای مقابله با تهدیدهای ایران ضروری بود | DW | 15.10.2020

وزیران خارجه آمریکا و عربستان بر همکاری دو کشور برای 'مقابله با نفوذ ایران' تأکید کردند. کاخ سفید از فروش اسلحه پیشرفته به عربستان حمایت می‌کند و از خانواده سعود می‌خواهد به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارد.

15/10/2020 10:53:00 ق.ظ

وزیران خارجه آمریکا و عربستان بر همکاری دو کشور برای 'مقابله با نفوذ ایران' تأکید کردند. کاخ سفید از فروش اسلحه پیشرفته به عربستان حمایت می‌کند و از خانواده سعود می‌خواهد به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارد.

وزیران خارجه آمریکا و عربستان بر همکاری دو کشور برای 'مقابله با نفوذ ایران' تأکید کردند. کاخ سفید از فروش اسلحه پیشرفته به عربستان حمایت می‌کند و از خانواده سعود می‌خواهد به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارد.

پمپئو: فروش سلاح به عربستان برای مقابله با تهدیدهای ایران ضروری بودوزیران خارجه آمریکا و عربستان بر همکاری دو کشور برای"مقابله با نفوذ ایران" تأکید کردند. کاخ سفید از فروش اسلحه پیشرفته به عربستان حمایت می‌کند و از خانواده سعود می‌خواهد به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارد.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد شناور پوتین در اختیار فرمانده نیروی دریایی ایران مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند

در پایان سفر فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان به آمریکا دو کشور بر گسترش همکاری‌های سیاسی و نظامی تأکید کردند. یکی از اهداف اصلی این همکاری مقابله با"نفوذ ایران" اعلام شد.مایک پومپئو شامگاه چهارشنبه (۱۴ اکتبر) در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه عربستان گفت: «آشکار است که رفتار ایران ثبات منطقه را به هم می‌زند، امنیت عربستان را تهدید می‌کند و باعث اختلال تجارت جهانی است».

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در کنفرانس خبری تصریح کرد که برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران"تهدید بزرگی برای منطقه" است؛ پمپئو در تأیید سخنان او گفت که ایالات متحده از اقدام‌های عربستان برای مقابله با"تهدیدهای تهران" پشتیبانی می‌کند. headtopics.com

در همین راستا وزیر خارجه آمریکا از برنامه گسترده فروش تسلیحات تازه به عربستان دفاع کرد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبه رغم مخالفت سنا در مه ۲۰۱۹ با فروش جنگ‌افزار به عربستان به خاطر نقض مکرر حقوق بشر توسط این کشور، از جمله با قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی در استانبول، دونالد ترامپ قرارداد فروش بیش از ۸ میلیارد اسلحه به ریاض را امضا کرد، که به گفته پمپئو"برای مقابله با تهدیدهای ایران" ضروری بوده است.

پمپئو گفت: «ایالات متحده به حمایت از برنامه‌ای پایدار برای تقویت ارتش عربستان متعهد می‌شود؛ این برنامه هم به امنیت عربستان کمک می‌کند و هم به ایجاد اشتغال در آمریکا».وزیر خارجه عربستان در برابر انتقاد از عملیات نظامی آن کشور در جنگ داخلی یمن گفت که کشورش تنها از خود دفاع می‌کند و اضافه نمود: «رژیم ایران همچنان به حمایت مالی و نظامی از گروه‌های تروریستی از جمله در یمن ادامه می‌دهد. شورشیان حوثی تاکنون بیش از ۳۰۰ پهپاد و موشک بالیستیک ساخت ایران به طرف عربستان شلیک کرده‌اند».

به عنوان تأکیدی بر گسترش روابط میان دو کشور پس از ۷۵ سال رابطه دوستانه، ایالات متحده قصد دارد سفارتخانه تازه بزرگی در پایتخت عربستان راه‌اندازی کند، در کنار تأسیس کنسولگری تازه در جده و گسترش ساختمان کنسولگری در ظهران.برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل

در جریان دیدار وزیر خارجه عربستان از واشنگتن، مقام‌های آمریکایی از عربستان خواستند که به پیروی از اقدام امارات و بحرین، به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارد.وزیران خارجه امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر گذشته در کاخ سفید با نتانیاهو قراردادی در جهت عادی‌سازی روابط امضا کردند. headtopics.com

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت لایحه احداث قبرستان‌های جدید در تهران تصویب شد

پمپئو از سران عربستان خواست که علاوه بر عادی‌سازی روابط با اسرائیل، فلسطینی‌ها را نیز به از سرگیری گفت‌وگوهای صلح با اسرائيل تشویق کنند. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پس از ایجاد اسراییل توسط انگلستان تاکنون ، بسیار تلاش شد که میان اعراب و اسراییل مناسبات دوستی برقرارشود که موفق نبود. اما حال باتهدید قلمدادنمودن ایران ، غرب و آمریکا فکر میکنند که موفق شدند. بسیار تفاوت است میان دولت های عربی و ملت های عرب در دوستی با اسرائیل پمپئو تو احمق ترامپ احمق را هم بدبخت کردی

امریکا با فروش میلیاردها دلار سلاح امریکائی به گاو خوب شیرده (عربستان) هزاران یمنی را قتل عام،و در ازای این پیوند نامبارک از گاو شیرده می خواهد که رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت بشناسد! اف بر عربیت و مسلمانی حاکمان شیرده و منفعل عربستان! هرچه شرّ و فساد در منطقه هست حاصل همین پیوند نامیمون است! دو نفری که کنار هم ایستاده اند قاتل هزاران زن و کودک یمنی هستند!

آمریکا قصد دارد با فروش سلاح به عربستان سعودی از مبارزه آن با ایران حمایت ‌کندوزیر امور خارجه آمریکا گفت کشورش در خصوص فروش سلاح‌ به عربستان سعودی جهت حمایت از مبارزه آن با ایران مصمم است. - خبرگزاری آناتولی

لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می‌کنیموزیر خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو در صورتی‌که اتحادیه اروپا نیاز به مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و شراکت را درک نکند ناگزیر به قطع ارتباط با اتحادیه اروپا خواهد شد. باز زمستون شد و داستان گاز و احتیاج اروپا و لات بازی روسا شروع شد.

ناکامی عربستان و انتخاب چین، روسیه و کوبا به عضویت شورای حقوق بشر سازمان مللحامیان چین در این رای گیری در مقایسه با رای گیری دور پییشن در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۰ درصد کاهش یافته بودند. چین در سال‌های اخیر به دلیل سرکوب مسلمانان اویغور و اعتراضات طرفداران دموکراسی در هنگ کنگ با انتقادات جهانی روبروست. بدین ترتیب شورای حقوق بشر ملل متحد به مسخره بودن خودش مهر تائید گذاشت. اگر رژیم جنایتکار ایران نیز به این کلوب اضافه کنند میتوانند نام آنرا به 'شورای ضد حقوق بشر' دول سرکوبگر تغییر دهند! اروپای مادر قحبه چجوری مضحکه کرده بشریت رو... سازمانهای فرمایشی حقوق بشری اروپایی، چگونه رژیم آخوندی و شرکای دزدش بمانند روسیه رو حفظ میکنه.. انتقادات جهانی؛ یعنی کشورهای اتحادیه اروپا(+باقی کشورها انگلو +مستعمرات) برای نگه داشتن شلوارش هم محتاج آمریکاست و آمریکا جدیدن با پایین نگه داشتن ش بیشتر اروپا را شرمنده می کنه. و الا وقتی چین 139 رای میاره یعنی بیشتر کشورها از اتفاق انتقادی ندارند، یعنی هفتاد درصد کشورهای جهان.

ایران را به عربستان ترجیح می‌دهم؛ پاسخ جنجالی یک سیاستمدار لبنانی در مصاحبه زندهنگار_مرتضوی شونه

اروپا اجازه یافت آمریکا را به دلیل کمک دولتی به بوئینگ مجازات گمرکی کنداتحادیه اروپا پس از اعلام داوری سازمان تجارت جهانی با گشاده‌دستی آمریکا را به مذاکره دعوت کرد. اروپا گوه خورد خودش به ایرباس کمک میکنه دیگران نباید به شرکتهاشون کمک کنند؟

اعتراض نمایندگان مجلس ایران به اجبار نامگذاری فیلم‌های سینمایی به زبان فارسیبرخی نمایندگان مجلس ایران نسبت به لزوم نامگذاری فیلم‌های سینمایی تولید این کشور به زبان فارسی انتقاد کردند. - خبرگزاری آناتولی