پمپئو از کشورهای دیگر خواست به تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند | DW | 09.09.2020

19/06/1399 09:36:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا جامعه جهانی را فراخواند به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بپیوندند. مایک پمپئو گفته است که ایران تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته و ذخایر اورانیوم را تا ۱۰ برابر حد مجاز افزایش داده است.

وزیر امور خارجه آمریکا جامعه جهانی را فراخواند به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بپیوندند. مایک پمپئو گفته است که ایران تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته و ذخایر اورانیوم را تا ۱۰ برابر حد مجاز افزایش داده است. پمپئو در توییت خود به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استناد کرده است.

آژانس پنج روز پیش - جمعه ۱۴ شهریور (چهارم سپتامبر) - گزارش سه‌ماهه خود از فعالیت‌های هسته‌ای ایران را در اختیار اعضای شورای حکام قرار داد.

مطابق برجام میزان اورانیوم کم‌غلظت ایران نباید از سقف ۲۰۳ کیلوگرم تجاوز کند. اما در گزارش اخیر آژانس قید شده است که ذخایر اورانیوم کم‌غلظت ایران به بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم رسیده که بیش از ده برابر حد مجاز در توافق هسته‌ای است. این توافق سال ۱۳۹۴ میان نمایندگان جمهوری اسلامی و شش قدرت جهانی (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان) در وین به امضا رسید.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید آمریکا اردیبهشت ۹۷ از توافق هسته‌ای خارج شد و در پی آن تحریم‌های لغو یا تعلیق شده علیه ایران را دوباره اعمال کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد

پمپئو: ذخیره اورانیوم ایران به 10 برابر حد معین در برجام رسیده است

واکنش مایک پمپئو به افزایش اورانیم غنی‌شده ایران: اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری اسلامی به ما ملحق شوند🔴 خبر فوری | واکنش مایک پمپئو به افزایش اورانیم غنی‌شده ایران: اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری_اسلامی به ما ملحق شوند

هنگ کنگی ها با شعار رأی من را پس بده به خیابان ها رفتندصدها پلیس هنگ کنگ با معترضانی که فریاد می‌زدند «رأی من را پس بده» برخورد و آنان را متفرق کردند.

ترامپ عربستان سعودی را به مذاکره با کشورهای حوزه خلیج فراخواند

زلزله زنگ خطر کرونا را به صدا درآوردزلزله زنگ خطر کرونا را به صدا درآورد | آنچه را که با زلزله در روستاهای گلستان گذشته است، در این گزارش ببینید.