پمپئو از کشورهای دیگر خواست به تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند | DW | 09.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه آمریکا جامعه جهانی را فراخواند به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بپیوندند. مایک پمپئو گفته است که ایران تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته و ذخایر اورانیوم را تا ۱۰ برابر حد مجاز افزایش داده است.

وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه ۱۸ شهریور در واکنش به افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌شده در ایران پیامی توییتری منتشر کرد. او از تروئیکای اروپایی و سایر کشورها خواست"از خواب بیدار شوند و واقعیت را بپذیرند که برجام به تاریخ پیوسته است و در اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران به ایالات متحده آمریکا بپیوندند". به گفته وزیر خارجه آمریکا،"فشار و گفت‌وگو" تنها راه پیش‌رو است.

برخلاف آمریکا، کشورهای روسیه و چین همچنین سه کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا اعلام کرده‌اند که به برجام پایبند می‌مانند و از ایران خواسته‌اند که به تعهدات خود در قالب برجام بازگردد. بر اساس اظهارات کمالوندی، تولید اورانیوم غنی شده در چارچوب کاهش تعهدات برجامی ایران، افزایش یافته و در حال حاضر ایران به بیش از سه تن اورانیوم غنی شده دست یافته است. کمالوندی همچنین گفته است که جمهوری اسلامی ماهانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تولید دارد و این میزان با ظرفیت تولید اورانیوم پیش از توافق هسته‌ای برابری می‌کند.روابط ایران و آژانس در ماه های گذشته دچار تنش شده بود که مهم ترین علت آن خودداری تهران از فراهم کردن امکان بازرسی از دو"سایت مشکوک" عنوان می شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: ذخیره اورانیوم ایران به 10 برابر حد معین در برجام رسیده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش مایک پمپئو به افزایش اورانیم غنی‌شده ایران: اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری اسلامی به ما ملحق شوند🔴 خبر فوری | واکنش مایک پمپئو به افزایش اورانیم غنی‌شده ایران: اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری_اسلامی به ما ملحق شوند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هنگ کنگی ها با شعار رأی من را پس بده به خیابان ها رفتندصدها پلیس هنگ کنگ با معترضانی که فریاد می‌زدند «رأی من را پس بده» برخورد و آنان را متفرق کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ عربستان سعودی را به مذاکره با کشورهای حوزه خلیج فراخواند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلزله زنگ خطر کرونا را به صدا درآوردزلزله زنگ خطر کرونا را به صدا درآورد | آنچه را که با زلزله در روستاهای گلستان گذشته است، در این گزارش ببینید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »