پمپئو وارد امارات شد؛ وزیر خارجه آمریکا در خلیج فارس بدنبال چیست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پمپئو وارد امارات شد؛ وزیر خارجه آمریکا در خلیج فارس بدنبال چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

مایک پمپئو،‌ وزیر امور خارجه آمریکا در چهارمین مرحله از سفر دوره‌ای خود که از اسرائیل آغاز شده بود روز چهارشنبه وارد امارات عربی متحده شد.

وزیر امور خارجه آمریکا پیش از سفر به امارات تلفنی با شیخ محمد بن زاید،‌ ولیعهد ابوبی تلفنی گفتگو کرده و بر تحکیم توافق صلح میان این کشور و اسرائیل تاکید کرده بود. مایک پمپئو در نخستین مرحله از سفر دوره‌ای خود روز دوشنبه از اسرائیل دیدن کرده و با مقامات این کشور گفتگو کرده بود. بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل پس از گفتگو با مایک پمپئو در جریان کنفرانس خبری مشترک با وی ضمن «تاریخی» خواندن امضای موافقتنامه آشتی با امارات متحده عربی گفته بود که این پیمان منجر به «ثبات» در منطقه می‌شود و ممکن است کشورهای دیگری هم به این روند بپیوندند.

آقای پمپئو در نخستین مرحله از این سفر تاکید کرده بود که کشورش برای ثبات در منطقه به هیچ وجه اجازه نخواهد داد تا جمهوری اسلامی به سلاح هسته ای دست پیدا کند.وزیر خارجه ایالات متحده همچنین روز گذشته در جریان سومین مرحله از سفر دوره‌ای خود در بحرین با اشاره به قصد ونزوئلا برای خرید موشک از ایران گفت که دقیقا به همین دلیل است که کشورش د رتلاش است تا شورای امنیت را به تصویب قطعنامه بازدگردان تحریم‌های سازمان ملل بر ضد ایران ترغیب کند و به گفته او در این راه موفق خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار و گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با همتایان انگلیسی و اسرائیلی خود در قدس اشغالی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimدیدار وزرای خارجه آمریکا، انگلیس و در قدس‌اشغالی پامپئو در دیدارهای جداگانه با همتایان اسرائیلی و انگلیسی خود درباره مسایل مختلف از جمله «راه های مقابله با نفوذ_ايران در منطقه» گفت‌وگو کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سودان:‌ عادی‌سازی رابطه سودان با اسرائیل از اهداف سفر پمپئو به خارطوم استتهران-ایرنا- خبرگزاری رسمی سودان روز دوشنبه اعلام کرد که یکی از اهداف سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سودان بررسی روابط خارطوم با اسرائیل است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد کشور شدرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راس هیاتی وارد تهران شد مدیرکل آژانس قرار است در سفری دو روزه به تهران ضمن گفتگوهای فنی و تخصصی با مقامات سازمان انرژی اتمی با محمد جواد ظریف و رئیس جمهور دیدار کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مایک پمپئو وارد بحرین شد؛ گفتگو درباره نفوذ بدخواهانه رژیم ایران♦️ مایک پمپئو وارد بحرین شد؛ گفتگو درباره نفوذ بدخواهانه رژیم ایران ▪️ آقای پمپئو بعد از دیدار با سایر مقامات بحرین، به امارات متحده عربی سفر خواهد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ظریف«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ، ظهر امروز در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عادی‌سازی روابط با اسرائیل و خروج از فهرست تروریستی موضوع بحث در سفر پومپئو به سودان - BBC News فارسیعبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان، گفته در مورد حذف نام کشورش از فهرست دولت های حامی تروریسم با مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، که به خارطوم سفر کرده صحبت کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »