پمپئو: بی‌‌اخلاقی رژیم ایران هیچ حد و مرزی ندارد | DW | 26.11.2019

26/11/2019 10:52:00 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری، تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور را 'نمونه‌ای از رفتار شریرانه' حکومت ایران دانست. پمپئو هم‌چنین ترور مسعود مولوی را کار حکومت ایران دانست.

اعتراض, اعتراض به گرانی بنزین

وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری، تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور را 'نمونه‌ای از رفتار شریرانه' حکومت ایران دانست. پمپئو هم‌چنین ترور مسعود مولوی را کار حکومت ایران دانست.

وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری، تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور را 'نمونه‌ای از رفتار شریرانه' حکومت ایران دانست. پمپئو هم‌چنین ترور مسعود مولوی را کار حکومت ایران دانست.

پمپئو: بی‌‌اخلاقی رژیم ایران هیچ حد و مرزی نداردوزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری، تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور را"نمونه‌ای از رفتار شریرانه" حکومت ایران دانست. پمپئو هم‌چنین ترور مسعود مولوی را کار حکومت ایران دانست.

مایک پمپئو روز، وزیر امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه ۵ آذر (۲۶ نوامبر) در  یک کنفرانس خبری شرکت کرد و به پرسش‌های محتلف خبرنگاران از جمله در ارتباط با ایران پاسخ گفت.وزیر خارجه آمریکا در آغاز این کنفرانس خبری به اعتراض‌های اخیر در ایران اشاره کرد و گفت: «به ملت شجاع ایران می‌گویم دولت آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بی اخلاقی فرقه دیکتاتوری حاکم، منشعب از بی اخلاقی و دروغ مداری خود اینهاست،. بجای فریب، صداقت را پیشه کنند. منافع ملی را در غارت و کشتار و گسترش بنیادگرایی نمیتوان تعریف کرد.. امریکا باید خجالت بکشد از رفتارش با دنیا. زمانه عوامفریبی سالهاست بپایان رسیده است ایشون دوره های دروغگویی، تقلب، خیانت رو پاس کرده بعد ایران رو به رفتار شریرانه محکوم میکنه، یورو نیوز هم خبرشو با افتخار میزنه

تازه فهمید این نظام شروره گه خورد بی بته

بیانیه ۳۴۱ نفر از هنرمندان ایران در حمایت از اعتصاب غذای هنرمندان درویش زندانی

گزارش دی پرس اتریش از اعتراضات در ایران: این راه بسیار بسیار دور استyounesipour USAdarFarsi Rewards4Justice

اهدای عضو در ایران کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت استارومیه - ایرنا - مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: اهدای عضو در ایران کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت موجود در کشور است که می‌توان با فرهنگ‌سازی این میزان را افزایش داد.

تجمع شهروندان تهران در حمایت از حکومت ایرانامروز جمعی از مردم تهران در دفاع از حکومت پس از اعتراض ات به افزیش قیمت بنزین در میدان انقلاب این شهر تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی خاک تو سرتون با این گزارش دادنتون.این تجمع حکومتی هستش کلا یک مشت احمق در ترکیه وجود دارند فرقی نمیکند چپ باشند یا دست راستی اطلاعات چندانی از تحولات آذربایجان و ایران ندارند.احمق یکم تحقیق کنید.

اعتراض ها در ایران؛ از بحران اقتصادی تا «آتش زیر خاکستر»مهرزاد بروجردی، تحلیلگر سیاسی در گفت‌وگو با یورونیوز می‌گوید: «تظاهرات و اعتراض ‌های اخیر فروکش خواهد کرد اما این اعتراض ‌ها مانند آتش زیر خاکستر است و بسته به شرایط و رویدادهای سیاسی و اقتصادی در آینده دوباره سر بر خواهد آورد.»

جزئیات بیشتر از بازداشت و سرکوب گسترده دانشجویان در ایرانجزئیات بیشتر از بازداشت و سرکوب گسترده دانشجویان در ایران بنا بر اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هویت دستکم ۱۸ نفر از دانشجویانی که در اعتراض ات اخیر در دانشگاه_تهران بازداشت شدند، احراز شده است. چرا همه ی دانشجوها رو نگرفتند؟ اهای کور لعنتی! از خیابونای ایران ، امروز چه خبر؟؟؟

ایران پمپئو: بی‌‌اخلاقی رژیم ایران هیچ حد و مرزی ندارد وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری، تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور را"نمونه‌ای از رفتار شریرانه" حکومت ایران دانست.استان وایر- در پی اعلام اعتصاب غذای درویشان زندانی به تبعیت از دکتر «نورعلی تابنده»، قطب درویشان گنابادی، ۳۴۱ هنرمند ایرانی با امضای نامه‌ای، خواستار آزادی هنرمندان درویش زندانی شدند.روزنامه «دی پرس» (Die Presse) چاپ وین، گزارشی به قلم دکتر «همایون علیزاده» در مورد وقایع اخیر ایران منتشر کرده است.کتایون نجفیزاده روز یکشنبه در دوره آموزشی تخصصی مدیریتی فراهمآوری اعضای پیوندی در آذربایجانغربی افزود: تعداد مرگهای مغزی قابل اهدای عضو در کشور طی یک سال حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار مورد است در حالی که کمتر از یکهزار مورد اهدای عضو در کشور انجام میشود.

پمپئو هم‌چنین ترور مسعود مولوی را کار حکومت ایران دانست. مایک پمپئو روز، وزیر امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه ۵ آذر (۲۶ نوامبر) در  یک کنفرانس خبری شرکت کرد و به پرسش‌های محتلف خبرنگاران از جمله در ارتباط با ایران پاسخ گفت. احمد ایرانی‌خواه (بازیگر و کارگردان رادیو و تئاتر)، رضا انتصاری (مستندساز، عکاس و خبرنگار)، جواد خمیس‌آبادی (فیلم‌بردار و کارگردان سینما)، مهدی فاطمی‌نسب (نقاش و گرافیست) و فرنام فرهنگ (نوازنده و آهنگ‌ساز)» اکنون حدود دو سال است در زندان به‌سر می‌برند. وزیر خارجه آمریکا در آغاز این کنفرانس خبری به اعتراض‌های اخیر در ایران اشاره کرد و گفت: «به ملت شجاع ایران می‌گویم دولت آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است. پس از آن، برای تحصیل عالیه به اتریش رفت تا در رشته «علوم سیاسی» تحصیل کند.» او افزود: «من و پرزیدنت ترامپ اوضاع را در ایران دنبال می‌کنیم. هم‌چنین از جناب آقای رئیسی که حضور او بر مسندِ قوه‌ قضاییه و مبارزه با ظلم و ناحق، با بارقه‌های امید همراه است، تقاضا می‌کنیم که به حبس این هنرمندان که حدود دو سال است در زندان به‌سر می‌برند، به‌فوریت پایان دهند. مردم ایران دنبال خواسته‌هایشان هستند که به دلیل سوء مدیریت حکومت ایران از آن‌ها گرفته شده است. وی افزود: متوسط اهدای عضو سالانه آذربایجانغربی طی این ۱۵ سال حدود هشت مورد است که نزدیک به یک دهم ظرفیت این استان به شمار می رود.

ولی رژیم ایران به جای حل مشکلات مردم، اینترنت را قطع کرده و دست به سرکوب مردم می‌زند. از شما تقاضا داریم به این هنرمندان و همه‌ آنان که به‌سببِ اعتصابِ غذا جان‌شان در خطر است، گوش سپرده و یاری رسانید و باعثِ نجات و رهایی این جان‌های شریف بشوید. پست‌هایی که قبول کرد، یکی از دیگری دشوارتر بودند؛ مشاور رییس کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در رواندا، مأمور سازمان ملل متحد برای همه‌پرسی صحرای غربی در مراکش، رییس دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در سودان و نماینده دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای جنوب شرقی آسیا متشکل از تمامی کشورهای تایلند، اندونزی، فیلیپین، میانمار، کامبوج، ویتنام، لائوس، سنگاپور، مالزی، برونئی داروسلام و تیمور شرقی.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پمپئو  سپس به ارتباط دستگاه زیر نظر خود با ایران و دریافت هزاران پیام از داخل کشور اشاره کرد و گفت: «ما از راه‌های مختلف، از جمله از طریق کانال خود در تلگرام، بیست هزار پیام از درون ایران دریافت کرده‌ایم.» او اضافه کرد «از طریق این پیام‌ها ان دسته ا مقام‌های ایرانی را که در سرکوب‌ها دست دارند شناسایی کرده و  مانند وزیر ارتباطات که هفته پیش تحریم شد، به آن واکنش نشان می‌دهیم.تهمینه محمدی، توماج دانش‌بهزادی، جابر رمضانی، جلال تجنگی، جمشید خانیان، جمشید شاه‌محمدی، جواد ارشاد، جواد اعرابی، جواد بطحایی، جواد پولادی، جواد عاطفه، جواد قنبری، جواد متین، جواد مرآتی، حامد حامدی‌خواه، حامد نصرآبادیان، حامی دوامی، حسن باستانی، حسن مهدوی، حسن وارسته، حسین اردستانی، حسین ایرجی، حسین پرستار، حسین سلیمانی، حسین فدای‌حسین، حسین کشفی‌اصل، حمدرضا قلی‌پور، حمید ابراهیمی، حمید امجد، حمید کرمی، حمیدرضا افشار، حمیدرضا ریشهری، حمیدرضا نعیمی، خالد حیدری، خسرو احمدی، داراب داداش‌زاده، داود بنی‌اردلان، داود کیانیان، دلارا نوشین، دلشاد مرصوص، رامین کهن، رحمان محمدی، رحمت امینی، رحیم رشیدی‌تبار، رحیم موسوی، رخساره شجاع الدین، رسول صادقی، رضا اعرابی، رضا امامی، رضا بهبودی، رضا حامدی‌خواه، رضا حیدری، رضا رجایی، رضا سرور، رضا کشاورز، رضا کوچک‌زاده، رضا محمودی، رضا مهدوی‌هزاوه، رکسانا بهرام، رها خدایاری، روح‌الله جعفری، روناک جعفری، رویا افشار، رویا بابابیگی، رویا میرعلمی.» تهدید روزنامه‌نگاران،"نمونه‌ای از رفتار شریرانه" وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس خبری هم‌چنین تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور و تهدید و آزار خانواده‌های آنها از سوی نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی را محکوم کرد. اما از سال ۲۰۱۴ از سازمان ملل بیرون آمد. پمپئو  این اقدام حکومت ایران را"نمونه‌ای از رفتار شرورانه" توصیف کرد...

مایک پمپئو  با بیان اینکه"کاری که رژیم ایران انجام می‌دهد در تضاد کامل با قوانین بین‌المللی است" اضافه کرد:  «تمام آن چیزی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد خاورمیانه و در مورد فعالیت‌های شرورانه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید، در حقیقت مقابله با این رفتارها است.» وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما می‌خواهیم این رفتارهای حکومت ایران را متوقف کنیم. برخی از فعالان حقوق بشر ساکن اروپا زندگی خود را مدیون او می‌دانند. ما خواهان تغییر در داخل رژیم جمهوری اسلامی هستیم. ما خواهان تغییر رفتار  حکومت ایران هستیم و می‌خواهیم این حکومت رفتاری عادی داشته باشد، به دنبال دادوستد با جهان باشد،  به زندگی مردم خود برسد و رسانه‌ها را آزاد بگذارد.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مایک پمپئودر این کنفرانس خبری به ترور"مسعود مولوی" در ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: «مسعود مولوی هفته پیش و پس از فرار از ایران به ترکیه در این کشور ترور شد. این اعتراضات در آن زمان نه تنها علیه مصیبت‌های اقتصادی و آمار بالای بی‌کاری جوانان، که علیه پذیرفتن فساد و سرکوب‌گری در این کشور بود.

» پمپئو تاکید کرد «این ترور نشان می‌دهد که رژیم و بی‌اخلاقی آن‌ها هیچ حد و مرزی ندارد.» سعود مولوی هفته گذشته (سه‌شنبه ۱۹ نوامبر) در محله شیشلی استانبول با ۱۱ گلوله به قتل رسید. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی در این باره نوشت مسعود مولوی هنگامی که با خانمی در حال قدم زدن در خیابان بود، به قتل رسید. اما بنزین ماشه اعتراضات مجدد را کشید. بنابراین گزارش «مولوی در کانال جعبه سیاه، علیه فساد دولت، دادگستری و سرویس‌های اطلاعاتی افشاگری می‌کرد و مدعی بود که با سپاه پاسداران در ارتباط بوده است.» WWW links .