پمپئو به چهار کشور آمریکای جنوبی سفر می‌کند

27/06/1399 10:33 ق.ظ

وزیر خارجه ایالات متحده برای فشار به دولت ونزوئلا به چهار کشور آمریکای جنوبی سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه ایالات متحده برای فشار به دولت ونزوئلا به چهار کشور آمریکای جنوبی سفر خواهد کرد.وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که مایک پمپئو٬‌ وزیر امور خارجه این کشور در راستای فشار به دولت نیکلاس مادورو٬ رئيس جمهور ونزوئلا به چهار کشور برزیل، کلمبیا، سورینام و گویان در آمریکای جنوبی سفر خواهد کرد.

براساس این بیانیه پمپئو علاوه بر سران این کشور با روسا و نمایندگان شرکت های نفتی این منطقه نیز دیدار خواهد کرد. وزیر خارجه آمریکا در سفر به برزیل قرار است علاوه بر همتای خود با پناهجویان فراری از ونزوئلا به برزیل نیز دیدار کند.

پمپئو سپس به گویان رفته و با رئیس جمهور تازه انتخاب شده این کشور و همچنین شرکتهای نفتی آنجا دیدار خواهد کرد. در بیانیه مذکور آمده است: این دیدارها نشان دهنده تعهد ایالات متحده به دفاع از دموکراسی، تقویت اقتصادی پس از کووید -19 و همچنین تقویت امنیتی در برابر تهدیدات منطقه‌ای است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندندترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندند

118 مگاوات به توان نیروگاه های کشور افزوده شدوزیر نیرو گفت: با بهبود روش‌های بهره‌برداری در ۵ نیروگاه کشور و اصلاحاتی که در سیستم بهره‌برداری صورت گرفته، 118 مگاوات در مجموع به توان تولید برق افزوده شد که این امر بهره‌برداری بیشتر از سرمایه‌گذاری‌های پیشین محسوب می‌شود.

واکنش‌ها به تشکیل «گروه ضربت» توسط سپاه پاسداران؛‌ به بهانه مقابله با اراذل، اما به قصد سرکوب معترضان به حکومتواکنش‌ها به تشکیل «گروه ضربت» توسط سپاه_پاسداران؛‌ به بهانه مقابله با اراذل، اما به قصد سرکوب معترضان به حکومت برخی کاربران در فضای مجازی هدف از تشکیل این گروه ضربت را «سرکوب معترضان» می‌دانند و می‌گویند برخورد با اراذل و اوباش بهانه است.

آیا زمان از سرگیری پروازهای مستقیم ایران به ترکیه باز هم به تعویق می‌افتد؟اما به نظر می‌رسد که همچنان بین از سرگیری پروازها در تاریخ‌های یک اکتبر یا یک نوامبر ابهام وجود دارد و حتی برخی این زمزمه‌ها را مطرح می‌کنند که تا آخر سال ۲۰۲۰ پرواز مستقیمی از ایران به ترکیه برقرار نخواهد شد.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 855 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 855 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9129 نفر رسید

وزیر خارجه ایالات متحده برای فشار به دولت ونزوئلا به چهار کشور آمریکای جنوبی سفر خواهد کرد.وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که مایک پمپئو٬‌ وزیر امور خارجه این کشور در راستای فشار به دولت نیکلاس مادورو٬ رئيس جمهور ونزوئلا به چهار کشور برزیل، کلمبیا، سورینام و گویان در آمریکای جنوبی سفر خواهد کرد.

براساس این بیانیه پمپئو علاوه بر سران این کشور با روسا و نمایندگان شرکت های نفتی این منطقه نیز دیدار خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در سفر به برزیل قرار است علاوه بر همتای خود با پناهجویان فراری از ونزوئلا به برزیل نیز دیدار کند.

پمپئو سپس به گویان رفته و با رئیس جمهور تازه انتخاب شده این کشور و همچنین شرکتهای نفتی آنجا دیدار خواهد کرد.

در بیانیه مذکور آمده است: این دیدارها نشان دهنده تعهد ایالات متحده به دفاع از دموکراسی، تقویت اقتصادی پس از کووید -19 و همچنین تقویت امنیتی در برابر تهدیدات منطقه‌ای است.

این بیانیه تصریح کرده است: ونزوئلا نه تنها پناهندگان بلکه مشکلات امنیتی نیز به کشورهای منطقه می‌فرستد. ما در حال تلاش برای اعمال ممنوعیت بر تجارت مواد مخدر بوده و در این زمینه به همکاریهای نزدیک با شرکای خود در کارائیب ادامه خواهیم داد. در حال حاضر مرکز بیشتر این فعالیتها در ونزوئلا متمرکز است.