پمپئو: می‌خواهیم ایران کشوری عادی باشد!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه آمریکا: ما فشار زیادی اعمال کردیم تا مردم ایران بتوانند مسیر حکومتشان را تغییر بدهند. این هدف و امید ما است. وقتی این کار را انجام بدهند، راه حلی جدید، تفاهمی جدید و توافق‌های جدیدی به وجود خواهد آمد امیدواریم این اتفاق زودتر بیفتد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا،‌ مایک پمپئو، در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه فاکس ۵۹ درباره این که با توجه به تلاش‌های انجام شده در نشست جی۷، آیا ممکن است توافق هسته‌ای جدیدی با ایران انجام شود، با بیان این که ما سعی کرده‌ایم برخی کارهای ساده را انجام بدهیم گفت که اولی این است که اطمینان حاصل کنیم حکومت ایران که آن را بزرگترین حامی ترور می خواند، موجب ایجاد وحشت در سراسر دنیا نشود و ما به فعالیت‌مان دراین راستا ادامه می‌دهیم.

مایک پمپئو همچنین در گفت‌وگوی دیگری با شبکه ان.بی.سی راجع به این که آیا با توجه به شرط لغو تحریم‌های ایران پیش از مذاکره با آمریکا که از سوی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مطرح شد، آیا دیدار این دو طرف را برای دست‌یابی به راه‌حلی پیش‌بینی می‌کند یا نه، با طرح ادعاهایی علیه ایران مدعی شد: زمانی که ما روی کار آمدیم، ایران در مسیر دستیابی به سلاح هسته‌ای بود.

پمئپئو همچنین در اظهاراتی فرافکنانه گفت: ما واقعا بر رسیدن به یک حل‌وفصل متمرکزیم. ما می‌خواهیم ایران کشوری عادی باشد. ما می‌خواهیم مردم ایران در تغییر رفتار حکومتشان موفق باشند. وقتی آن‌ها این کار را انجام بدهند ما از نشستن بر سر میز مذاکره خرسند خواهیم بود. ما همچنین خواهان موفقیت مردم ایران هستیم. این تا زمانی که حکومتشان فعالیت‌های انقلابی‌اش را انجام بدهد، اتفاق نخواهد افتاد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: اگر ایران شرایط ما را بپذیرد و مانند یک کشور عادی رفتار کند، رسیدن به توافق امکان‌پذیر استوزیر خارجه آمریکا در دو مصاحبه جداگانه که روز سه شنبه انجام داد، جزئیات بیشتری را درباره احتمال توافق احتمالی با ایران بیان کرد. مایک پمپئو در این گفتگوها گفت که رسیدن توافق با ایران در آینده نزدیک، د
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نبود اجماع درباره نحوه حل مسائل با آمریکا، باعث فرصت‌سوزی شده استمحبعلی: در ایران پیرامون مذاکره با آمریکا اجماع نظر وجود ندارد زیرا دولت، فصل‌الخطاب سیاست خارجی نیست و تحت تأثیر نیروهایی که مواضع متضاد دارند، قرار می‌گیرد. این مسئله باعث شده ما از چند سال گذشته فرصتهای دیپلماتیک مختلفی را از دست بدهیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

روحانی می گوید آمریکا تحریمها را لغو کند تا دیدار کنیمحسن روحانی که دیروز گفته بود به خاطر مردم و منافع ملی حاضر است با هر شخصی دیدار کند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

متن توافقنامه آمریکا ‌و گروه طالبان 'نهایی شد'منابعی به حسیب عمار خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی در دوحه گفته‌اند که متن توافقنامه بین آمریکا ‌و گروه طالبان نهایی شده‌است. طرفین هنوز رسما این خبر را تایید نکرده‌اند. منابع آمریکایی و افغان می‌گویند قرار است زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان چهارشنبه (۲۸ اوت) رهسپار کابل شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ماکرون به دنبال متقاعد کردن ترامپ برای پذیرش برخی شروط ایران است/ رییس‌جمهور فرانسه در آمریکا از ترامپ محبوب‌تر است/ تهران می‌تواند در نهایت توافقی خوب از ترامپ بگیرداستاد دانشگاه یو سی اِل اِی آمریکا در گفت‌وگو با ایلنا: ماکرون به دنبال متقاعد کردن ترامپ برای پذیرش برخی شروط ایران است/ رییس‌جمهور فرانسه در آمریکا از ترامپ محبوب‌تر است/ تهران می‌تواند در نهایت توافقی خوب از ترامپ بگیرد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سکوت قوه قضاییه ایران در برابر ابهام‌های پرونده مازیار ابراهیمیسخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه ضمن انتقاد از مصاحبه مازیار ابراهیمی، متهم سابق در پرونده ترور‌ دانشمندان هسته‌ای، وعده داد که به شکایت او از ماموران رسیدگی خواهد شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »