پمپئو به العربیه: مفاد برجام منقضی شده، ایران درباره برنامه اتمی پنهان‌کاری کرده است

27/03/1401 03:53 ب.ظ

پمپئو در مصاحبه با العربیه: مفاد برجام منقضی شده، ایران درباره برنامه اتمی پنهان‌کاری کرده است العربيه_فارسى

مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با «العربیه» با اشاره به پنهان‌کاری جمهوری اسلامی درباره برنامه اتمی خود تاکید کرد که بیشتر مفاد او با اظهار تاسف از تلاش‌های دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای «احیای» برجام گفت: «رابرت مالی، (نماینده آمریکا در امور ایران)، وندی شرمن (قائم مقام وزیر خارجه آمریکا) و دیگر مقامات دولت کنونی گفته بودند، قرار است به یک توافق...

او با اظهار تاسف از تلاش‌های دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای «احیای» برجام گفت: «رابرت مالی، (نماینده آمریکا در امور ایران)، وندی شرمن (قائم مقام وزیر خارجه آمریکا) و دیگر مقامات دولت کنونی گفته بودند، قرار است به یک توافق طولانی‌تر، قوی‌تر و بهتر دست پیداکنیم. اما آن‌ها در نهایت برای یک توافق کوتاه‌تر، ضعیف یا بدتر مذاکره کردند و اکنون نمی‌توانند این توافق را به سرانجام برسانند.»

مدیر اسبق «سیا» با توصیف حکومت ایران به «دین‌سالاران شیطان‌صفت که به دنبال نابودی اسرائیل و آمریکا هستند» بیان کرد که مذاکره با ایران نباید فقط به مسئله «پرداخت پول» به مقامات تهران خلاصه شود. پمپئو‌ تاکید کرد که پول‌های پرداختی به ایران تنها «برای یک وعده زودگذر پرداخت می‌شود تا فقط برای مدت کوتاهی، سرعت برنامه تسلیحاتی و غنی‌سازی را کاهش دهد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کاخ سفید درباره سفر پیش روی بایدن به سعودی: در کنار متحدان خود ایستاده‌ایمجان کربی، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی در ارتباطات راهبردی کاخ سفید، در مصاحبه‌ای اختصاصی با «العربیه» گفت، سفر آینده جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا «آینده مذاکرات درباره برجام» را مورد بررسی قرار دادکمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز چهارشنبه ندر شستی غیرعلنی با مقامات دولت جو بایدن آینده مذاکرات با ایران در خصوص توافق هسته‌ای موسوم به برجام مورد بررسی قرار داد.

هشدار کارشناسان سازمان ملل درباره سرکوب اعتراضات مدنی در ایرانکارشناسان حقوق بشر سازمان ملل درباره سرکوب خشونت‌آمیز جامعه مدنی در ایران، شامل اتحادیه‌های کارگری و معلمان و معترضان به فروریختن ساختمان سپاه پاسداران در

از گزارش‌ خواص درباره گنج‌ تا حاشیه‌های جام‌جهانیعزت‌الله ضرغامی درباره «حق‌الکشف» اشیای تاریخی ایران و آخرین وقایع بافت تاریخی شیراز اعلام موضع کرد و در مورد حواشی سفر تماشاچیان جوان جام جهانی و بیانیه‌های کشورهای کانادا و فرانسه برای منع سفر به ایران، واکنش نشان داد.

استونی: نگرانی‌های ترکیه درباره درخواست عضویت فنلاند و سوئد را جدی می‌گیریمدبیرکل وزارت امور خارجه استونی اعلام کرد که این کشور نگرانی‌های ترکیه درباره درخواست فنلاند و سوئد برای عضویت در ناتو را جدی می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی نمی تونی جدی نگیری

جایزه ده میلیون دلاری آمریکا در ازای اطلاعات درباره حامی مالی حزب‌اللهایالات متحده برای ارائه هر گونه اطلاعات درباره محمدجعفر قصیر، یکی از منابع مالی حزب‌الله لبنان، ده میلیون دلار جایزه تعیین کرد. این بهترین راهه، مسلمونا دینشون را واسه پول عوض میکنند! در ویلای حسن_نصرالله شیطان در لواسان تهران مگه جز ایران حامی مالی دیگه ای داره

Advertisement

او با اظهار تاسف از تلاش‌های دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای «احیای» برجام گفت: «رابرت مالی، (نماینده آمریکا در امور ایران)، وندی شرمن (قائم مقام وزیر خارجه آمریکا) و دیگر مقامات دولت کنونی گفته بودند، قرار است به یک توافق طولانی‌تر، قوی‌تر و بهتر دست پیداکنیم. اما آن‌ها در نهایت برای یک توافق کوتاه‌تر، ضعیف یا بدتر مذاکره کردند و اکنون نمی‌توانند این توافق را به سرانجام برسانند.»

مدیر اسبق «سیا» با توصیف حکومت ایران به «دین‌سالاران شیطان‌صفت که به دنبال نابودی اسرائیل و آمریکا هستند» بیان کرد که مذاکره با ایران نباید فقط به مسئله «پرداخت پول» به مقامات تهران خلاصه شود.

پمپئو‌ تاکید کرد که پول‌های پرداختی به ایران تنها «برای یک وعده زودگذر پرداخت می‌شود تا فقط برای مدت کوتاهی، سرعت برنامه تسلیحاتی و غنی‌سازی را کاهش دهد.»

او با یادآوری دروغ‌پردازی‌های عامدانه جمهوری اسلامی از ابتدای آغاز برنامه اتمی خود، با مخاطب قرار دادن مسئولان دولت کنونی آمریکا گفت: «چرا باید با کسی مذاکره کرد که درباره برنامه هسته‌ای خود دروغ گفته است؟ این امر خارج از درک من است.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با «العربیه»، قطعنامه اخیر آژانس علیه ایران را نشانگر نقض تعهدات ایران نسبت به NPT عنوان کرد و رای منفی روسیه و چین به آن را نشانگر ماهیت نظامی برنامه اتمی ایران دانست.