پمپئو: اگر ایران تصمیم بگیرد مانند یک کشور عادی رفتار کند آمریکا آماده گفت‌وگو است

29/04/1398 11:28:00 ب.ظ

🔺پمپئو: اگر ایران تصمیم بگیرد مانند یک کشور عادی رفتار کند آمریکا آماده گفت‌وگو است ⚡️مایک پمپئو با اشاره به توقیف یک نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز توسط سپاه پاسداران در روز جمعه گفت، اینها اقدامات کشوری نیست که بخواهد در مسیر درست حرکت کند.

وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۲۹ تیر گفت اگر ایران تصمیم بگیرد مانند یک کشور عادی رفتار کند، ایالات متحده آماده است بدون پیش شرط در مورد موضوعات مختلف گفت‌وگو کند. مایک مپئو در یک نشست خبری مشترک با رئ سال گذشته، دستور بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.

آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. ایران تهدید به بستن تنگه هرمز کرد و در دو حادثه نیز جمهوری اسلامی به خرابکاری در نفتکش های دیگر کشورها متهم شد. ایالات متحده شواهد حمله ایران به نفتکش ها در دریای عمان و همچنین حمله به پهپاد آمریکا در حریم بین المللی را به شورای امنیت سازمان ملل در ابتدای تیرماه گزارش کرد.

وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران،

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گوه زیادی تخور پفیوز بده برات ترجمه کنن آرزو بر جوانان عیب نیست آنوقت آمریکا رفتار خودش را چگونه میداند . از تاریخ تصاحب سرزمین اجدادی سرخپوستان ..قراردادهایی که هیچگاه عمل نکرد .. قولهایی که هیچگاه توسط رئیس جمهورهایش که به سرخپوستان میدادن وهمه آنها مانند هم با وقاحت تمام میزدن زیر قولشان رفتار عادی است..

آمریکا وتمام دنیاهم بخواد مذاکره کنه مهم نیست مهم اینکه ملت ایران به چیزی جز سرنگونی رژیم تروریستی ضد انسانی آخوندی و کندن ریشه عسلام کثیف خونخواه جنایتکاردین جهل وخرافه پرستی برای همیشه از ایران راضی نیشن!!! iranregimechange انگلیس فکر کرده به سادگی حکم آزادی نفتکش رو میدن: اول باید بر پلیس۱۰+خلافی رو بگیری توی صف بانک ملی پرداخت خلافی پول یدکش معاینه فنی صاحب سند پول پارکینک برگه معاینه فنی بیمه شخص ثالث بیمه بدنه و از همه مهمتر شیرینی بچه ها

انگلیس برای شما خوش رقصی کرد و تو مخمصه افتاد تو هم از راه دور هی برای ایران فحش و ناسزا بفرست راستی پهپاد ایرانی که زدید و پیدا کردید؟

ادعای یک مقام بنادر ایران: نفتکش توقیف شده بریتانیایی با یک کشتی صیادی برخورد کرده بود♦️ادعای یک مقام بنادر ایران: نفتکش توقیف شده بریتانیایی با یک کشتی صیادی برخورد کرده بود ⚡️ادعای این مقام جمهوری اسلامی در حالی است که در بیانیه شرکت کشتیرانی «استنا بالک» که جمعه شب منتشر شده، به تصادف و یا سانحه این نفتکش در محل هیچ اشاره‌ای نشده است.

برخی فرماندهان حزب‌الله لبنان: اگر به ایران حمله شود به اسرائیل حمله می‌کنیم

زمین‌گیر شدن یک فروند هواپیمای حامل حجاج/ احتمال مذاکره ایران و عربستان درباره عمرهرییس سازمان حج و زیارت، علت زمین‌گیر شدن یک فروند هواپیمای حامل زائران ایرانی را شرح داد و با اعلام اینکه میانگین تاخیر پروازهای حج حدود ٢١ دقیقه بوده است، درباره سرانجام مذاکره عمره، گفت: احتمالا در مکه گفت‌وگوهایی با طرف عربستانی داشته باشیم.

هشدار نسبت به 'شیوع گسترده یک بیماری خطرناک پوستی' در میان دام‌های ایرانیک نماینده مجلس ایران نسبت به شیوع وسیع یک بیماری خطرناک پوستی در میان گاوهای دامداران این کشور هشدار داده است. یوسف داودی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ایران می‌گوید تعلل وزارت جهاد کشاورزی در تامین واکسن باعث مرگ شش نفر و تلف شدن هزاران دام شده است.

یک نفتکش بریتانیایی با مقصد عربستان به سوی ایران تغییر مسیر دادهوزارت خارجه و وزارت دفاع بریتانیا می‌گویند در پی 'اطلاعات فوری' درباره نفتکشی بریتانیایی هستند که مقصدش عربستان سعودی بوده، اما به سوی جزیره قشم ایران تغییر مسیر داده است.

ایران: یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توقیف شد