پمپئو و ملا برادر با محوریت آغاز مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کردند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر از گفت‌وگوی وزیر امور خارجه آمریکا با معاون سیاسی این گروه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

03.08.2020سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز دوشنبه با انتشار پیامی در حساب توئيتر خود اعلام کرد:"ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی و رئيس دفتر گروه طالبان در قطر و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا عصر امروز از طریق ویدئوکنفرانس گفت‌وگو کردند".شاهین همچنین اعلام کرد:"ملا عبدالغنی برادر و هیئت همراه وی طی این گفت‌وگو آزادی زندانیان باقی‌مانده طالبان توسط دولت افغانستان را مهم خواند.

ملا عبدالغنی برادر پیش از این گفته بود که طالبان برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آماده است، اما تأخیر در روند رهایی زندانیان باعث تعلیق مذاکرات شده است. گفتنی است زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان در 29 فوریه سال جاری «توافق‌نامه صلح» را در دوحه امضا کردند.

بر اساس این توافق‌نامه قرار بود 5 هزار زندانی طالبان از زندان‌های دولت افغانستان و یک هزار گروگان نزد این گروه آزاد شده و گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نیز آغاز شود. تاکنون دولت افغانستان در این راستا بیش از یک هزار عضو گروه طالبان را از زندان‌های این کشور آزاد کرده اما محمد اشرف ‌غنی، رئیس‌جمهور این کشور با حضور در نشست لویه جرگه مشورتی در تاریخ 7 اوت راجع به سرنوشت 400 زندانیان گروه طالبان که بر مبنای قانون اساسی و قانون جزا، صلاحیت رهایی آنان را ندارد، با نمایندگان مردم مشورت خواهد کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رسانه‌های چین چطور اختلافات این کشور با دنیا را پوشش می‌دهند؟ - BBC News فارسیهمزمان با بروز مشکلات در روابط چین و چند کشور دیگر، لحن رسانه‌های دولتی چین نیز بیش از پیش ستیزه‌جویانه شده است. رسانه‌های مستقر در سرزمین اصلی چین مسائل را از زاویه 'ما در برابر آن‌ها' پوشش می‌دهند و مباحث جاری در شبکه‌های اجتماعی نیز همین نقطه نظر را دنبال می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مقام مسئول مبارزه با کرونا ایران: کرونا قطعا امواج چندین باره خواهد داشت - BBC News فارسیعلیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در شهر تهران گفته است 'صحبت از شکست دادن بیماری، بیشتر یک واکنش هیجانی زودرس است' و باید بدنبال 'ریشه‌کن' کردن آن بود و 'بالاترین گروه سنی که در تهران به دلیل کرونا فوت شده‌اند بین ۷۰ تا ۷۹ سال بوده' و 'این بیماری قطعا امواج چندین‌باره خواهد داشت'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برخی با اظهارنظر کنکوری دنبال جمع‌کردن فالوئر هستندرییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این‌که این سازمان در خصوص برگزاری کنکور وارد مباحث حاشیه‌ای نمی‌شود، گفت:کنکور بیشتر یک موضوع جذاب اجتماعی و سیاسی شده و صدای کنکور بیشتر شنیده می‌شود و برخی علاقه دارند که اظهارنظر کنند و برخی هم می‌خواهند فالوئر جمع کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نبرد با زبانه‌های آتش در آرژانتینآتش هنوز مهار نشده و به نزدیکی شهر روزاریو در شمال غربی پایتخت، بوئنوس آیرس رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مخالفت با مرخصی استعلاجی رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران🔺مخالفت با مرخصی استعلاجی رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران ⚡️همسر رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی می‌گوید، همسرش به ‌دلیل بیماری صرع چندین بار پس از انتقال به زندان اوین دچار حملات عصبی و تشنج شده اما با مرخصی او موافقت نمی‌کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش تعداد مسافران مترو با وجود لغو طرح ترافیکافزایش تعداد مسافران مترو با وجود لغو طرح ترافیک مدیرعامل مترو: *مسافران مترو دیروز و امروز نسبت به روزهای دیگر تغییر چشمگیری نکرده *هنوز سقف مسافران مترو همان ۸۲۰ هزار نفر است *شبکه مترو از اینکه تعداد مسافران کمتر شود استقبال می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »