پلیس اوکراین: اجساد بیش از ۹۰۰ شهروند غیرنظامی در منطقه کی‌یف کشف شد

27/01/1401 01:14 ق.ظ

پلیس اوکراین اعلام کرد که پس از عقب‌نشینی نیروهای روسیه از شمال این کشور اجساد بیش از ۹۰۰ شهروند غیرنظامی در منطقه حومه کی‌یف کشف شده است که بیشتر آنها به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

پلیس اوکراین اعلام کرد که پس از عقب‌نشینی نیروهای روسیه از شمال این کشور اجساد بیش از ۹۰۰ شهروند غیرنظامی در منطقه حومه کی‌یف کشف شده است که بیشتر آنها به ضرب گلوله کشته شده‌اند. پلیس اوکراین روز جمعه اعلام کرد که پس از عقب‌نشینی نیروهای روسیه از شمال این کشور اجساد بیش از ۹۰۰ شهروند غیرنظامی در منطقه حومه کی‌یف کشف شده است که بیشتر آنها به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

این آمار ساعاتی پس از آن منتشر شده است که وزیر دفاع روسیه تهدید کرد که در واکنش به حملات ادعایی اوکراین به خاک روسیه حملات موشکی به کی‌یف را تشدید خواهد کرد.

یک روز قبل از آن نیز رزمناو مسکوا که مهم‌ترین کشتی جنگی روسیه در دریای سیاه محسوب می‌شد غرق شد. اوکراین می‌گوید که این رزمناو را هدف حمله موشکی خود قرار داده است، ادعایی که ایالات متحده نیز آن را تایید کرد.

مسکو ضمن این تهدید لفظی، خود را برای حمله مجدد به شرق اوکراین آماده می‌کند. جنگ همچنین در شهر محاصره‌شده جنوبی ماریوپل ادامه دارد. خارکیف در شمال شرق اوکراین نیز روز جمعه تحت بمباران‌های قرار گرفت که در یک مورد آن منطقه‌ای مسکونی هدف قرار گرفته شد و هفت نفر از جمله یک نوزاد هفت ماهه کشته شدند. headtopics.com

آمریکا اصابت موشک‌های اوکراین به رزم‌ناو روسی «مسکوا» را تایید کرد در این میان آندری نبیتوف، رئیس پلیس منطقه‌ای کی‌یف، گفت که اجساد در خیابان‌های مناطق اطراف کی‌یف رها شده یا در جای موقتی دفن شده‌اند. او افزود که تحقیقات پلیس نشان می‌دهد ۹۵ درصد این افراد به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

سلاح‌هایی که غرب در اختیار اوکراین گذاشت به روایت تصویر | DW | 14.04.2022بدون کمک‌های تسلیحاتی کشورهای غربی، اوکراین توان مقابله با تجاوز ارتش روسیه را نداشت. چه سلاح‌هایی برتری تسلیحاتی روسیه بر اوکراین را برهم زدند؟ در این گزارش تصویری ببینید: *Iran Ukraine کاملآ درسته واکراین هم قدردان همه کشورها ازجمله آلمانست ، ولی اگراین کمکها باسرعت بیشتری میرسید ،سربازان محاصره شده درماریوپل اسیر‌نمیشدند وتلفات زنان وبچه های فاجعه باری نداشت Dear Admin, shouldn’t you read one more time what you said in this tweet and reconsider your words Bravery of the men and women of Ukraine comes first, then the weapons that west supplied. بازار مشترک و بویژه المان نفت و گاز به ارزش ۳۵ میلیارد یورو از روسیه از آغاز جنگ اوکراین وارد کرده و از این راه ماشین نظامی پوتین را تقویت کرده. مقدار کمک ارسالی به اوکراین مانند یک شوخی بد است!

اختصاص بیش از یک میلیارد یورو کمک نظامی آلمان به اوکراین | DW | 15.04.2022دولت آلمان کمک نظامی خود به کشورهای مختلف را دو میلیارد یورو افزایش می‌دهد و بیش از نیمی از آن به اوکراین می‌رسد. خرید تسلیحات از شرکت‌های آلمانی مشروط به صدور مجوز صادرات از سوی وزارت اقتصاد آلمان است. همین صدر اعظم آلمان چند روز پیش گفته بود اگر ارسال تسلیحات سنگین غرب به اوکراین ادامه یابد منجر به جنگ جهانی سوم می‌شود. بعد الان خودشون دارن سلاح میفرستن؟!!! حقوقارو زیاد کنه با این تورم 😡🤮 جاش زلنسکی حاضر به دیدار با رهبر آلمان نیست عروسک خیمه شب بازی آمریکا رو حتی کمپینی مثل زلنسکی آدم حساب نمیکنه

چرا استفاده از واژه «نسل‌کشی» در جنگ اوکراین اهمیت پیدا کرده است؟استفاده رئیس جمهوری آمریکا از واژه نسل کشی برای توصیف اقدامات ارتش روسیه در اوکراین جنجال برانگیز شده است. تا کنون به‌جز نخست وزیر کانادا هیچ رهبر دیگری حاضر نشده‌ از وازه نسل کشی برای اقدامات سربازهای روس در اوکراین استفاده کند. چرا استفاده از واژه «نسل کشی» انقدر مهم است؟ گویا رئیس جمهور آمریکا، جنایات افسارگسیخته آمریکا، در دنیا را به یادنمی آورد...به راستی مایه 'حیرت وننگ' است‌. پس کشتن مردم عراق و افغانستان هم باید نسل کشی محسوب بشود

سازمان ملل ۱۰۰ میلیون دلار به کشورهای متاثر از جنگ اوکراین اختصاص دادسازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار به هفت کشور (شش کشور آفریقایی به علاوه یمن) که از جنگ روسیه و اوکراین متاثر شده‌اند، اختصاص می‌دهد.

رئیس پلیس تهران: برای نگهداری از معتادان متجاهر ظرفیت کافی نداریمفرمانده نیروی انتظامی تهران با اشار به وجود حدود 22 هزار معتاد متجاهر در این شهر، از عدم ایجاد ظرفیت کافی برای نگهداری از این افراد جامعه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رژیم صهیونیستی ضعیف‌تر از آن شده که در برابر خیزش مردم و مقاومت فلسطین تاب بیاوردوزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ضمن ادای احترام به همه شهدای فلسطین و مقاومت، هتک حرمت مکان مقدس مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی را قویا محکوم کرد. لطفا از ما حمایت کنید و صدای ما باشید تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعويق_كنكور_ارشد_۱۴۰۱ هنیه پشتیبانی مسلمانان و دیگز ادیان را دارد. كنار هم با تلفن حرف زدن، نابغه؟! قرار بود نفت امريكام پارسال تموم شه!

نسخه چاپی

پلیس اوکراین روز جمعه اعلام کرد که پس از عقب‌نشینی نیروهای روسیه از شمال این کشور اجساد بیش از ۹۰۰ شهروند غیرنظامی در منطقه حومه کی‌یف کشف شده است که بیشتر آنها به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

این آمار ساعاتی پس از آن منتشر شده است که وزیر دفاع روسیه تهدید کرد که در واکنش به حملات ادعایی اوکراین به خاک روسیه حملات موشکی به کی‌یف را تشدید خواهد کرد.

یک روز قبل از آن نیز رزمناو مسکوا که مهم‌ترین کشتی جنگی روسیه در دریای سیاه محسوب می‌شد غرق شد. اوکراین می‌گوید که این رزمناو را هدف حمله موشکی خود قرار داده است، ادعایی که ایالات متحده نیز آن را تایید کرد.

مسکو ضمن این تهدید لفظی، خود را برای حمله مجدد به شرق اوکراین آماده می‌کند. جنگ همچنین در شهر محاصره‌شده جنوبی ماریوپل ادامه دارد. خارکیف در شمال شرق اوکراین نیز روز جمعه تحت بمباران‌های قرار گرفت که در یک مورد آن منطقه‌ای مسکونی هدف قرار گرفته شد و هفت نفر از جمله یک نوزاد هفت ماهه کشته شدند.

آمریکا اصابت موشک‌های اوکراین به رزم‌ناو روسی «مسکوا» را تایید کرد

در این میان آندری نبیتوف، رئیس پلیس منطقه‌ای کی‌یف، گفت که اجساد در خیابان‌های مناطق اطراف کی‌یف رها شده یا در جای موقتی دفن شده‌اند. او افزود که تحقیقات پلیس نشان می‌دهد ۹۵ درصد این افراد به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

این مقام پلیس اوکراین اظهار داشت: «ما نتیجه گرفته‌ایم که مردم تحت اشغال نیروهای روس به سادگی در خیابان‌ها اعدام شده‌اند.»

وی در ادامه عنوان کرد که هر روز اجساد جدیدی از زیر آوار یا در گورهای دسته‌جمعی کشف می‌شود. بیشترین تعداد اجساد نیز در شهرک بوچا کشف شده، جایی که بیش از ۳۵۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.

جنگ در اوکراین طی هفته‌های اخیر ملهم از اخبار کشف اجساد غیرنظامیان در شهرک بوچا بوده است. کشف این اجساد که یا در خیابان‌ها رها شده و یا در گورهای دسته‌جمعی دفن شده بودند، خشم جهانی را علیه روسیه برانگیخته است. بسیاری از کشورها روسیه را به جنایت جنگی متهم کرده‌اند. کرملین اما ارتکاب کشتار در بوچا را تکذیب می‌کند.انتخاب سردبیر