پلیس ایران سه نفر را به اتهام خرید و فروش اینترنتی نوزادان بازداشت کرد

پلیس ایران سه نفر را به اتهام خرید و فروش اینترنتی نوزاد بازداشت کرد

24/06/2020 08:50:00 ق.ظ

پلیس ایران سه نفر را به اتهام خرید و فروش اینترنتی نوزاد بازداشت کرد

نیروی انتظامی ایران ماجرای فروش نوزادان در اینترنت را تایید کرده و گفته سه نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند. گزارش شده متهمان نوزادان را حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان از خانواده‌های فقیر خریده و تا ۵۰ میلیون تومان می‌فروخته‌اند. دو نوزاد همراه متهمان پیدا شده که قرار است به بهزیستی سپرده شوند.

پنجره همرسانی را ببندیدiSnaImage captionیکی از متهمان گفته نوزادان را از خانواده‌های فقیر می‌گرفته و به خانواده‌های توانا می‌داده که زندگی کودکان بهتر شودپلیس ایران ماجرای فروش نوزادان در اینترنت را تایید کرده و گفته سه نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند که دو نوزاد همراه آنها بوده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

حسین رحیمی، رییس پلیس تهران به ایسنا خبرگزاری دانشجویان گفته فردی که آگهی فروش نوزادان را در فضای مجازی منتشر کرده بود، سه شنبه شب، سوم تیرماه، شناسایی و دستگیر شده است.به گزارش پلیس یک نوزاد ۲۰ روزه و یک نوزاد دوماهه همراه دستگیرشدگان پیدا شده است که به ادعای متهمان"از خانواده‌های بی‌بضاعت به ازای مبلغی اندک خریداری شده‌اند."

از چند هفته پیش عکس شماری از نوزادان در ایران به همراه مبلغی برای فروش آنها از ۴۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان در اینترنت دست به دست می‌شد.این عکس‌ها و خبر فروش نوزادان واکنش‌های گسترده‌ای میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی داشت اما مقام رسمی تا کنون تایید نکرده بود که چنین موضوعی درست است. پلیس می‌گوید افراد زیادی تماس گرفته و از این موضوع شکایت کرده بودند. headtopics.com

فروشندگان نوزادان ادعا کرده بودند که برای کودکان فروخته شده شناسنامه تازه هم می‌توانند تهیه کنند.پلیس می‌گوید خانواده دو نوزاد پیده شده را شناسایی کرده‌اند و فعلا دو نوزاد را به بهزیستی خواهند داد.حق نشر عکسImage captionدو نوزاد همراه متهمان پیدا شده است

به گفته رییس پلیس تهران سه نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند که هیچ کدام سابقه کیفیری نداشته‌اند.گزارش شده که متهمان نوزادان را حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان از خانواده‌ها خریده‌اند.ایسنا با یکی از متهمان که جوانی ۲۷ ساله است و می‌گوید وضعیت مالی بدی دارد، مصاحبه کرده و او گفته کودکان را از خانواده‌های فقیر می‌گرفته و به خانواده‌های متمول می‌داده که از آنها خوب نگهداری کنند.

بهزیستی خرید و فروش کودکان را برای هر دو طرف معادل"قاچاق انسان" می‌داند.ببینید: افزایش قاچاق کودکان به آمریکا برای سواستفاده جنسیموضوع فروش نوزادان در ایران اتفاق جدیدی نیست و بارها رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که خانواده‌های فقیر و بسیاری از زنان بدون همسر، نوزاد یا کودک خود را می‌فروشند. اما فروش اینترنتی آنان واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشته است.

اواخر اردیبهشت ماه امسال پلیس اعلام کرد که یک باند فروش نوزادان را در استان گرگان در شمال شرقی ایران بازداشت کرده است.به گزارش پلیس متهمان که یک مرد و ۴ زن بودند، مادران فقیر را شناسایی می‌کردند و از آغاز بارداری تا تولد فرزند هزینه آنان را می‌دادند و پس از تولد کودکان را از آنها می‌گرفتند. headtopics.com

درگذشت دوبلور دیگری با کرونا + نمونه صدا آخرین نامه ظریف به دبیرکل سازمان ملل متحد پزشکیان: طرح صیانت از کاربران اینترنتی در دستیابی به اهداف خود موفق نخواهد شد

حبیب‌الله مسعودی، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی ایران هم یک ماه پیش با تایید این ماجرا گفته بود که خریداران اینترنتی نوزادان، به دلیل اینکه"صلاحیت لازم را برای فرزندخواندگی" نداشته‌اند و بهزیستی با سپردن کودک به آنها مخالفت کرده، از طریق اینترنت نوزاد خریده‌اند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.سوداگری با جان انسان؛ شناسایی باند قاچاق کودکان در هند ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است

به گفته «امیر موسوی» می‌توان منتظر حرکت نمادینی در مراسم تحلیف رئیسی برای بهبود روابط ایران و عربستان بود. او تاکید می‌کند «در دولت جدید، دوره ملایمت و لبخند با آمریکا هم گذشته است؛ حالا باید ایالات متحده را برای امضا و نشستن پای میز مذاکره مجبور کرد.»

زلنسکی ایران را تهدید به شکایت به دادگاه بین‌المللی لاهه کرد | DW | 22.06.2020ایران نه تنها جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را تحویل نداده بلکه به تعهدات خود در قبال خانواده قربانیان هم عمل نکرده است. زلنسکی گفته در صورت عدم اجرای این تعهدات، چاره‌ای جز مراجعه به دادگاه بین‌المللی لاهه وجود ندارد.

رئیس‌جمهوری اوکراین: ایران باید جعبه سیاه را تحویل داده و به تمامی وعده‌های خود عمل کندرئیس‌جمهوری اوکراین: ایران باید جعبه سیاه را تحویل داده و به تمامی وعده‌های خود عمل کند رئیس جمهوری اوکراین در گفت‌وگویی با روزنامه گلوب اند میل کانادا گفت که ایران باید داده‌های پرواز و جعبه سیاه را تحویل داده و به وعده‌های دیگری که داده نیز عمل کند.

ایران جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به فرانسه ارسال خواهد کردوزیر امور خارجه ایران از ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

بحران در فوتبال ایران؛ اگر کفاشیان بیاید مجلسی‌ها وزیر ورزش را استیضاح می‌کنند - BBC News فارسیدادستان کل ایران گفته درصورتی که تخلفی در مورد قرارداد مارک ویلموتس بلژیکی با فدراسیون فوتبال ایران اتفاق افتاده باشد با آن برخورد خواهد شد.

کانادا: ایران بدون تاخیر بیشتر جعبه سیاه هواپیما را ارسال می کندوزارت امورخارجه کانادا در بیانیه ای اعلام کرد وزیر امورخارجه ایران متعهد شده است بدون تاخیر بیشتر جعبه سیاه را برای تحلیل به فرانسه ارسال کند. - خبرگزاری آناتولی

ایران علت مرگ «آسیه پناهی» را ناراحتی حاد قلبی اعلام کرد