پلیس ایتالیا یک باند قاچاق انسان از ایران و افغانستان را متلاشی کرد | DW | 06.12.2020

06/12/2020 11:26:00 ب.ظ

پلیس ایتالیا می‌گوید یک باند قاچاق انسان را متلاشی و ۱۹ مظنون به عضویت در این باند را دستگیر کرده است. این باند مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول به ایتالیا یا دیگر کشورها منتقل می‌کرد.

قاچاق انسان, مهاجران غیرقانونی

پلیس ایتالیا می‌گوید یک باند قاچاق انسان را متلاشی و ۱۹ مظنون به عضویت در این باند را دستگیر کرده است. این باند مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول به ایتالیا یا دیگر کشورها منتقل می‌کرد.

پلیس ایتالیا می‌گوید یک باند قاچاق انسان را متلاشی و ۱۹ مظنون به عضویت در این باند را دستگیر کرده است. این باند مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول به ایتالیا یا دیگر کشورها منتقل می‌کرد.

قاچاقچیان مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول کلان به‌طور غیرقانونی به ایتالیا آورده و با تهیه اسناد جعلی برای آنها، به دیگر کشورهای اروپایی منتقل می‌کردند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبنابر این گزارش، شبکه قاچاق انسان در شهرهای باری در جنوب ایتالیا و تورین، میلان و ونتیمیلیا در شمال این کشور پایگاه داشتند. علاوه بر این با باندهای قاچاق در یونان و ترکیه نیز در ارتباط بودند. این شبکه برای قاچاق هر نفر ۶۰۰۰ یورو پول می‌گرفت.

گفته می‌شود علاوه بر قاچاق انسان، این شبکه تبهکار در ارتباط با بسیاری از جرایم مالی و پولشویی نیز مسئول است و چندین"پایگاه مالی و لجستیکی" در لامپدوسا، رم، میلان و اودین در اختیار داشت.بنابر گزارش رسانه‌های ایتالیا، شیوه کار این شبکه قاچاق انسان به این ترتیب بود: از سال ۲۰۱۷ آنها در ازای دریافت پول برای مهاجران غیرقانونی پاسپورت جعلی تهیه و برای مدتی آنها را در اماکن مخفی پنهان می‌کردند. سپس برای آنها بلیط سفر تهیه کرده و راهی شهرهای مختلف اروپا می‌کردند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

Shame on those people امید ما رو ناامید نکنید لعنتی چرا متلاشیش کردی شمارشونو حداقل میداد به ما

پلیس آلمان یک باند بین‌المللی قاچاق انسان را متلاشی کرد | DW | 19.01.2021پلیس فدرال آلمان در یک عملیات گسترده ۱۹ عضو یک باند بین‌المللی قاچاق انسان را در چند ایالت بازداشت کرد. بازداشت‌شدگان متهم شده‌اند که دست‌کم از آوریل ۲۰۱۹ تعداد زیادی مهاجر را به طور غیرقانونی وارد آلمان کرده‌اند.

حمله به یک افسر پلیس زن و همسرش در ولایت هلمند افغانستان یک کشته برجای گذاشتاین افسر زن که «ملاله» نام دارد در جریان حمله به‌شدت زخمی شده و همسرش عبدالقیوم که یک افسر پلیس در مقر پلیس هلمند بود، کشته شده است.

انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimانهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور رئیس پلیس آگاهی تهران: اعضای باند پنج نفره تهیه و توزیع ارزهای تقلبی دستگیر شدند کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند

پلیس فرانسه دو باند تبهکار را که کمک‌هزینه پناهجویان را اختلاس می‌کردند منهدم کردپلیس فرانسه اعلام کرد دو شبکه مهاجرت غیرقانونی اوکراینی و مولداویایی را به دلیل اختلاس کمک هزینه پناهجویان منهدم و اعضای آنرا بازداشت کرده است.

طرح اقتدار پلیس امنیت و طرح صاعقه پلیس پیشگیری- عکس خبری تسنیم | Tasnimطرح اقتدار پلیس امنیت و طرح صاعقه پلیس پیشگیری گزارش تصویری: یه فکری باید به حال بی حجابی و بد حجابی افتضاحی که تو جامعه رواج پیدا کرده کنن خیلی بهتره.... بهتره که با این پدیده هم نیرو انتظامی مبارزه کنه قشنگ

پلیس آگاهی تهران: انگشتر آیت‌الله خامنه‌ای در خانه یک سارق سابقه‌دار پیدا شدرئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت که انگشتر اهدایی رهبر ایران در خانه یکی از سارقان سابقه‌دار پایتخت این کشور کشف شده است. - خبرگزاری آناتولی

وزارت کشور ایتالیا می‌گوید یک باند قاچاق انسان را متلاشی کرده است.عکس از آرشیو بامداد سه‌شنبه، ۱۹ ژانویه حدود ۴۰۰ مامور پلیس فدرال در ایالت‌های برلین، هسن، نیدرزاکسن و نوردراین وستفالن علیه اعضای یک باند بین‌المللی قاچاق انسان وارد عمل شدند و ۱۹ نفر را بازداشت کرده‌اند.سخنگوی فرمانده پلیس هلمند نیز اعلام داشت که ملاله به مدت ۱۴ سال در نیروی پلیس افغانستان خدمت کرده و در این مدت به مشکلات خانوادگی بسیاری رسیدگی کرده بود.دینار ی کویت، یک برگ اسکناس هزاری افغان، بالغ بر 200 برگ کاغذ اسکناس جعلی، 55 برگ دلار سیاه، 22 برگ کاغذ مورد استفاده برچسب کیف دلار، دو دستگاه تشخیص اصالت اسکناس، یک دستگاه پول‌شمار، یک دستگاه پرس کارت، یک دستگاه تایپ ماشین و مدارک و اسناد جعلی دیگر کشف کنند.

بنابر این گزارش ۱۹ نفر  مظنون به عضویت در این باند دستگیر شده‌اند. به گفته وزارت کشور ایتالیا، ۱۴ تن از دستگیرشدگان کرد عراقی و افغان‌ و  ۵ نفر دیگر از شهروندان ایتالیا هستند. اعضای این باند در وارد کردن غیرقانونی حدود ۱۴۰ نفر به آلمان که اغلب شهروندان سوری هستند دست داشته‌اند و برای این کار مبالغ گزافی از پناهجویان دریافت کرده‌اند. قاچاقچیان مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول کلان به‌طور غیرقانونی به ایتالیا آورده و با تهیه اسناد جعلی برای آنها، به دیگر کشورهای اروپایی منتقل می‌کردند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بنابر این گزارش، شبکه قاچاق انسان در شهرهای باری در جنوب ایتالیا و تورین، میلان و ونتیمیلیا در شمال این کشور پایگاه داشتند. به گفته پلیس فدرال، پیگرد این باند از اوت ۲۰۱۹ و زمانی آغاز شد که یک راننده گروه در اتوبانی نزدیک مرز اتریش بازداشت شد. علاوه بر این با باندهای قاچاق در یونان و ترکیه نیز در ارتباط بودند.

این شبکه برای قاچاق هر نفر ۶۰۰۰ یورو پول می‌گرفت. اعضای باند، شهروندان سوریه، لیبی و لبنان بر پایه اعلام دادستانی افراد بازداشت شده مظنون به عضویت در باند قاچاق انسان، شهروندان سوریه، لبنان و لیبی هستند و اقدام‌های مجرمانه خود را کاملا با برنامه‌ریزی و به صورت حرفه‌ای انجام می‌داده‌اند. گفته می‌شود علاوه بر قاچاق انسان، این شبکه تبهکار در ارتباط با بسیاری از جرایم مالی و پولشویی نیز مسئول است و چندین"پایگاه مالی و لجستیکی" در لامپدوسا، رم، میلان و اودین در اختیار داشت. بنابر گزارش رسانه‌های ایتالیا، شیوه کار این شبکه قاچاق انسان به این ترتیب بود: از سال ۲۰۱۷ آنها در ازای دریافت پول برای مهاجران غیرقانونی پاسپورت جعلی تهیه و برای مدتی آنها را در اماکن مخفی پنهان می‌کردند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مهاجران غیرقانونی در اغلب موارد مجبور می‌شدند با راهنمایی اعضای باند قاچاق انسان، مرزهای ورود به اتحادیه اروپا را پای پیاده طی کنند. سپس برای آنها بلیط سفر تهیه کرده و راهی شهرهای مختلف اروپا می‌کردند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پلیس در حمله به پایگاه‌های این شبکه، علاوه بر تعداد زیادی از اعضای آن،  ۱۷ تلفن همراه، چهار دستگاه لپ‌تاپ، اسناد مختلف و ۲۵ هزار یورو پول نقد را نیز ضبط کرده است. ماموران پلیس فدرال می‌گویند در عملیات صبح سه‌شنبه هفت حکم بازداشت و ۱۱ حکم بازرسی داشته‌اند و در بازرسی‌های خود از سکونت‌گاه متهمان در شهرهای مختلف به اسناد و مدارک زیادی از جمله تلفن‌های هوشمند مورد استفاده در مرز دست یافته‌اند.

پلیس ایتالیا از سال ۲۰۱۸ به دنبال این شبکه قاچاق انسان بود. . "جنگل" بالکان؛ جایی که پناهجویان برای"فرار" انتظار می‌کشند بیش از ۱۵۰ نفر خود را در این"جنگل" مخفی کرده‌اند.