پلیس ایتالیا یک باند قاچاق انسان از ایران و افغانستان را متلاشی کرد | DW | 06.12.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

پلیس ایتالیا می‌گوید یک باند قاچاق انسان را متلاشی و ۱۹ مظنون به عضویت در این باند را دستگیر کرده است. این باند مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول به ایتالیا یا دیگر کشورها منتقل می‌کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت کشور ایتالیا می‌گوید یک باند قاچاق انسان را متلاشی کرده است. بنابر این گزارش ۱۹ نفر مظنون به عضویت در این باند دستگیر شده‌اند. به گفته وزارت کشور ایتالیا، ۱۴ تن از دستگیرشدگان کرد عراقی و افغان‌ و ۵ نفر دیگر از شهروندان ایتالیا هستند.

قاچاقچیان مهاجران را از ایران، عراق، افغانستان و پاکستان، در ازای دریافت پول کلان به‌طور غیرقانونی به ایتالیا آورده و با تهیه اسناد جعلی برای آنها، به دیگر کشورهای اروپایی منتقل می‌کردند.بنابر این گزارش، شبکه قاچاق انسان در شهرهای باری در جنوب ایتالیا و تورین، میلان و ونتیمیلیا در شمال این کشور پایگاه داشتند. علاوه بر این با باندهای قاچاق در یونان و ترکیه نیز در ارتباط بودند. این شبکه برای قاچاق هر نفر ۶۰۰۰ یورو پول می‌گرفت.

گفته می‌شود علاوه بر قاچاق انسان، این شبکه تبهکار در ارتباط با بسیاری از جرایم مالی و پولشویی نیز مسئول است و چندین"پایگاه مالی و لجستیکی" در لامپدوسا، رم، میلان و اودین در اختیار داشت. بنابر گزارش رسانه‌های ایتالیا، شیوه کار این شبکه قاچاق انسان به این ترتیب بود: از سال ۲۰۱۷ آنها در ازای دریافت پول برای مهاجران غیرقانونی پاسپورت جعلی تهیه و برای مدتی آنها را در اماکن مخفی پنهان می‌کردند. سپس برای آنها بلیط سفر تهیه کرده و راهی شهرهای مختلف اروپا می‌کردند.پلیس در حمله به پایگاه‌های این شبکه، علاوه بر تعداد زیادی از اعضای آن، ۱۷ تلفن همراه، چهار دستگاه لپ‌تاپ، اسناد مختلف و ۲۵ هزار یورو پول نقد را نیز ضبط کرده است. پلیس ایتالیا از سال ۲۰۱۸ به دنبال این شبکه قاچاق انسان بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Shame on those people

امید ما رو ناامید نکنید

لعنتی چرا متلاشیش کردی

شمارشونو حداقل میداد به ما

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پلیس آلمان یک باند بین‌المللی قاچاق انسان را متلاشی کرد | DW | 19.01.2021پلیس فدرال آلمان در یک عملیات گسترده ۱۹ عضو یک باند بین‌المللی قاچاق انسان را در چند ایالت بازداشت کرد. بازداشت‌شدگان متهم شده‌اند که دست‌کم از آوریل ۲۰۱۹ تعداد زیادی مهاجر را به طور غیرقانونی وارد آلمان کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمله به یک افسر پلیس زن و همسرش در ولایت هلمند افغانستان یک کشته برجای گذاشتاین افسر زن که «ملاله» نام دارد در جریان حمله به‌شدت زخمی شده و همسرش عبدالقیوم که یک افسر پلیس در مقر پلیس هلمند بود، کشته شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimانهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور رئیس پلیس آگاهی تهران: اعضای باند پنج نفره تهیه و توزیع ارزهای تقلبی دستگیر شدند کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پلیس فرانسه دو باند تبهکار را که کمک‌هزینه پناهجویان را اختلاس می‌کردند منهدم کردپلیس فرانسه اعلام کرد دو شبکه مهاجرت غیرقانونی اوکراینی و مولداویایی را به دلیل اختلاس کمک هزینه پناهجویان منهدم و اعضای آنرا بازداشت کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح اقتدار پلیس امنیت و طرح صاعقه پلیس پیشگیری- عکس خبری تسنیم | Tasnimطرح اقتدار پلیس امنیت و طرح صاعقه پلیس پیشگیری گزارش تصویری: یه فکری باید به حال بی حجابی و بد حجابی افتضاحی که تو جامعه رواج پیدا کرده کنن خیلی بهتره.... بهتره که با این پدیده هم نیرو انتظامی مبارزه کنه قشنگ
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پلیس آگاهی تهران: انگشتر آیت‌الله خامنه‌ای در خانه یک سارق سابقه‌دار پیدا شدرئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت که انگشتر اهدایی رهبر ایران در خانه یکی از سارقان سابقه‌دار پایتخت این کشور کشف شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »