پلیس بلاروس با معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری درگیر شد

20/05/1399 08:58 ق.ظ

پلیس بلاروس با معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری درگیر شد جزئیات بیشتر🔽

در پی اعلام نتایج اولیه انتخابات بلاروس و پیروزی الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری برای ششمین بار متوالی، هزاران معترض شب گذشته ۹ اوت (۱۹ مرداد) در شهرهای مختلف این کشور به خیابان‌ها آمدند. اعتراضات پس از آن آغاز شد که خبرگزاری رسمی بلاروس اعلام کرد آقای لوکاشنکو در این انتخابات حائز حدود ۸۰ درصد آرا شده و رقیب وی سوتلانا تیخانووسکایا تنها ۸ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

خانم تیخانووسکایا با رد نتایج اعلام شده گفت: «من به چشمان خودم ایمان دارم. اکثریت با ما بوده است.»

اعتراض‌ها در بلاروس آسوشیتدپرس نتایج اولیه انتخابات بلاروس حاکی از پیروزی لوکاشنکو با کسب حدود ۸۰ درصد آرا است معترضان در خیابان دولت را به دستکاری در نتایج متهم می کنند. الکساندر لوکاشنکو، که «آخرین دیکتاتور اروپا» لقب گرفته برای بیش از ۲۶ سال است که قدرت را در بلاروس در دست دارد و منتقدان وی می‌گویند او در مدت زمامداری خود صداهای مخالف دولت را خاموش و رسانه‌های مستقل را سرکوب کرده است.

یک گروه مسقل ناظر گفته است در انتخابات روز یکشنبه دستکم ۵ هزار و ۹۶ تخلف در شعب اخذ رای صورت گرفته است. این در حالی است که بنابرگزارش‌ها ۷۰ عضو این نهاد ناظر نیز بازداشت شده اند. پیشتر در فاصله یک شب مانده به برگزاری انتخابات، مقامات امنیتی بلاروس مدیر کمپین تبلیغاتی خانم تیخانووسکایا را نیز دستگیر کرده بودند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

درگیری معترضان به انتخاب مجدد لوکاشنکو با پلیس در بلاروس - BBC News فارسیبا اعلام نتایج احتمالی انتخابات بلاروس، معترضان به انتخاب مجدد الکساندر لوکاشنکو، به خیابان‌های شهرها ریختند و با پلیس ضدشورش درگیر شدند. هنوز نتایج قطعی اعلام نشده اما تلویزیون دولتی این کشور خبر از پیروزی احتمالی آقای لوکاشنکو داده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری در بلاروس آغاز شدواجدین شرایط در بلاروس امروز یکشنبه که روز اصلی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است به پای صندوق‌های رای می‌روند. - خبرگزاری آناتولی

در پی افزایش آمار ابتلا به کرونا در جهان، آلمان بر محدودیت‌های مرزی خود افزودفهرست جدید قرنطینه‌ها در حالی از سوی مقام‌های آلمان اعلام شده است که پیش از این از پنج اوت (۱۵ مرداد) افرادی که از شهر آنتروپ بلژیک و از ۳۱ ژوئیه از مناطق کاتالونیا، نابارا و آراگون در اسپانیا رهسپار این کشور می‌شدند، در این فهرست قرار داشتند.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7745 نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار 106 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 37 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 106 نفر و شمار قربانیان نیز به 1321 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

بلاروس؛ 'بازداشت' مدیر کمپین نامزد مخالفان در شب رای‌گیری - BBC News فارسیستاد نامزد اصلی مخالفان در انتخابات بلاروس می گوید که مدیر این کمپین در شب انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شده است.