پلیس فرانسه کودکان پناهجوی بدون سرپرست را مسترد می‌کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

نیروهای امنیتی فرانسه در مرز این کشور با ایتالیا هر ماه ده‌ها کودک پناهجوی بدون سرپرست را مسترد می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیروهای امنیتی فرانسه در مرز این کشور با ایتالیا هر ماه ده‌ها کودک پناهجوی بدون سرپرست را مسترد می‌کند.سازمان دیده‌بان حقوق بشر طی گزارشی اعلام کرد که پلیس فرانسه با نقض قوانین این کشور و حقوق بین‌المللی به استرداد کودکان پناهجوی بدون سرپرست به ایتالیا ادامه دهد.

براساس این گزارش، پلیس فرانسه در اسناد رسمی تاریخ تولد این کودکان را از آنچه خودشان ابراز می‌کنند، متفاوت می‌نویسند تا بتوانند بهانه‌ای برای استرداد آنها به ایتالیا ایجاد کنند. همچنین خانواده‌هایی دارای کودکان خردسال نیز بدون قرائت حقوقشان از جمله حق درخواست پناهندگی توسط پلیس مسترد می‌شوند. این سازمان در گفت‌وگو با 6 کودک بدون سرپرست زیر 18 سال که در نوامبر 2020 توسط پلیس فرانسه به ایتالیا بازگردانده شده‌اند، به این اطلاعات دست یافته که کودکان مذکور اسناد رسمی مربوط به تاریخ تولدشان را به پلیس ارائه کردند اما نیروهای امنیتی در مدارک خود سنین کودکان را متفاوت ثبت کرده و آنها را در سن کامل جلوه داده‌اند.

مسئولان این سازمان همچنین با 27 فرد بزرگسال که از فرانسه به‌سرعت مسترد شده‌اند، دیدار کردند. به گفته این افراد نیز مقامات فرانسه به هیچ یک از کودکان و بزرگسالان پناهجو هنگام ملاقت نگفته‌اند که حق درخواست پناهندگی در این کشور دارند. این سازمان با استناد به اطلاعات دریافتی از نهادهای بشردوستانه، داوطلبان و وکلای فعال در منطقه (مرز فرانسه با ایتالیا) تاکید کرد که طی بازه زمانی از نوامبر 2020 تا اوایل ماه جاری ماهانه حداقل 30 کودک پناهجوی بدون سرپرست توسط پلیس فرانسه به همین شکل مسترد شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پزشک پلیس فرانسه که بی‌اجازه بدن زنان تازه استخدام را لمس می‌کرد از شغلش خلع شدبا ورود ده‌ها مورد شکایت جدید به پرونده‌ این پزشک با اتهام‌های مشابه، او باید بار دیگر در پاییز آینده در برابر قضات دادگاه کیفری متز محاکمه شود. چشم و دل سیرها 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه؛ دولت واکنش نشان دادمرد ۴۴ ساله پس از بازداشت به ماموران پلیس فرانسه گفت که اطمینان داشته است که همسرش با فرد دیگری رابطه عاشقانه دارد. او با این حال مدعی شد که قصد کشتن همسرش را نداشته و تنها به دنبال «تنبیه» وی بوده است. اگر در ایران بود الان همه فعالان عرصه، کف بر دهان آورده حق هزاران ساله ی خورده شده ی زن ایرانی را از حلقوم یک یک مردان سرزمین بیرون کشیده بودند! باز مسلمانان هنر به خرج دادن؟ ! . واکنش در مقابل این حجم از توحشی که با وجود داشتن حق طلاق ، همسر و مادر سه تا فرزند اش رو میسوزونه ، چی میتونه باشه ؟ . حبس ابد یا باز پس دادن به کشورهای مسلمان . اگه ایران بود فمنیست ها ک.ون خودشونو جر داده بودن تا الان.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمام خون در برزیل؛ عملیات سنگین پلیس علیه قاچاقچیان ۲۵ کشته بر جای گذاشتگردانندگان این گروه برای اعضای خود تشکیلاتی نظامی ایجاد کرده بودند که در آن صدها «سرباز» مجهز به تفنگ، تپانچه، نارنجک، جلیقه ضد گلوله، لباس استتار و سایر تجهیزات رزمی حضور داشتند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پلیس اسپانیا یک شبکه قاچاق «بسیار سودآور» زعفران ایران کشف کردبررسی‌های ماموران گمرک و پلیس اسپانیا نشان داد که اعضای این شبکه، زعفران‌های وارداتی را پس از فرآوری، خشکاندن و بسته‌بندی به عنوان زعفران لامانچا (زعفران اسپانیایی) به فروش می‌رسانند. شک نکن دست خودیها در کارست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پلیس اسرائیل با ورود به مسجدالاقصی با بمب صوتی به حاضران حمله کردپلیس اسرائیل با ورود به مسجدالاقصی با بمب صوتی به حاضران حمله کرد پلیس اسرائیل با ورود به مسجدالاقصی با بمب صوتی به نمازگزاران در مسجد «قبله» حمله کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »