پلیس اسپانیا دو شبکه قاچاق مهاجر به فرانسه را کشف و متلاشی کرد

21/08/2020 10:15:00 ب.ظ

پلیس اسپانیا دو شبکه قاچاق مهاجر به فرانسه را کشف و متلاشی کرد

اسپانیا, فرانسه

پلیس اسپانیا دو شبکه قاچاق مهاجر به فرانسه را کشف و متلاشی کرد

پلیس اسپانیا تخمین می‌زند که صدها مهاجر غیرقانونی تاکنون با توسل جستن به این دو شبکه از مرز این کشور با فرانسه عبور کرده و سازمان‌دهندگان این اقدام خلاف قانون نیز به این واسطه منافع مادی زیادی عایدشان شده است.

پس از این دستگیری اطلاعات بیشتری در باره دو شبکه قاچاق انسان که بعضا با همدیگر همکاری نزدیک داشتند، به دست آمد و در نهایت منجر به شناسایی و بازداشت افراد مرتبط با این دو شبکه شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا ، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.

پمپئو رسما ماشه را چکاند؛ ظریف به شورای امنیت نوشت: این کار غیرقانونی استمحمد جواد ظریف می‌نویسد آمریکا با تلاش برای استفاده از مکانیسم ماشه، قواعد جاافتادۀ حقوق بین‌الملل و رویه‌هایی که در طول چند قرن شکل گرفته را نادیده گرفته است. بر این اساس لازم است شورای امنیت برای «توقف» آمریکا در سوء استفاده از رویه‌های این شورا وارد عمل شود.

لیختن‌اشتاین جمهوری چک را به دلیل «آلمانی» خواندن شهروندانش به دادگاه کشاندبر اساس فرمانی که در جمهوری چک در دوران جنگ جهانی دوم صادر و پس از پایان جنگ نیز بار دیگر تایید شد، امکان تصرف اموال آلمانی‌ها و مجارها به عنوان خائن و همدست خائنان فراهم گردید. در آن دوران با اتکاء به این فرمان، میلیون‌ها نفر از جمهوری چک اخراج شدند و اموالشان به تصاحب دولت درآمد.

وعده بایدن به آمریکایی‌ها: به ظلمت دوره ریاست جمهوری فعلی پایان می‌دهمنامزد حزب دموکرات ضمن انتقاد از سیاست خارجی دونالد ترامپ وعده داد که آمریکا در صورت پیروزی او در انتخابات در برابر متحدان از خود «همبستگی» نشان خواهد داد.

واکنش حماس به حملات اخیر اسرائيل به نوار غزهسخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» اعلام کرد که اسرائیل مسئول تبعات ناشی از حملات هوایی به نوار غزه است. - خبرگزاری آناتولی

امیدواری به ایمنی دائم بدن پس از ابتلای خفیف به کووید-۱۹ | DW | 21.08.2020پژوهشگران آمریکایی می‌گویند ترس از موقت بودن ایمنی بدن پس از ابتلا به کووید-۱۹ در برخی موارد بی‌اساس است. افرادی که یک بار به ویروس کرونا آلوده شده‌اند ممکن است برای همیشه برابر آن مصون بمانند.

تحقیقات پلیس پس از دستگیری فردی در «ناوار»، استانی در مجاورت ناحیه باسک آغاز شد که پیش‌‌تر نیز بارها به دلیل دست داشتن در انتقال مهاجران به فرانسه بازداشت شده بود.کورینا ساین ویتگنشتاین گفته که این هدیه بسیار سخاوتمندانه‌ای از جانب پادشاه سابق بود که نشان می‌دهد تا چه حد او برای پادشاه مهم بوده است.Aa محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز پنج‌شنبه با فرستادن نامه‌ای برای دیان دیجانی، رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، از تصمیم ایالات متحده برای استفاده از «مکانیسم ماشه» انتقاد کرد و این کار واشنگتن را «غیرقانونی» و «سوء استفاده از سازوکارهای مندرج در توافق هسته‌ای، برای احیای تحریم‌های ایران» خواند.شاهزاده‌نشین لیختن‌اشتاین یکی از کوچکترین کشورهای جهان است که کمی بیش از ۱۶۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و نزدیک به ۳۹ هزار نفر نیز ساکن آن هستند.

پس از این دستگیری اطلاعات بیشتری در باره دو شبکه قاچاق انسان که بعضا با همدیگر همکاری نزدیک داشتند، به دست آمد و در نهایت منجر به شناسایی و بازداشت افراد مرتبط با این دو شبکه شد. پلیس اسپانیا در جریان عملیات شناسایی افراد مرتبط با این شبکه‌ها ۳ هزار یورو وجه نقد، یک وسیله نقلیه،‌ ۲۴ عدد تلفن همراه و تعدادی تجهیزات رایانه‌ای را کشف کرده بود. پادشاه سابق اسپانیا و خانم ویتگنشاین در یک مهمانی در فوریه ۲۰۰۴ با هم آشنا شدند و روابط عاشقانه آن‌ها تا سال ۲۰۰۹ ادامه داشت. . محمد جواد ظریف تاکید کرده است که آمریکا با تلاش برای استفاده از مکانیسم ماشه، قواعد جاافتادۀ حقوق بین‌الملل و رویه‌هایی که در طول چند قرن شکل گرفته را نادیده گرفته است.