پلیس برلین فعلا اجازه استفاده از بسیاری سگ‌ها را ندارد | DW | 05.01.2022

15/10/1400 09:30:00 ب.ظ

نیروهای پلیس برلین فعلا اجازه به کار گرفتن بخش قابل توجهی از سگ‌های حفاظتی خود را ندارند. مقررات جدید حفاظت از حیوانات می‌گوید، روش کنونی آموزش و هدایت این سگ‌ها به دلیل فشار دردآور به گردن و بستن راه تنفس ممنوع است.

نیروهای پلیس برلین فعلا اجازه به کار گرفتن بخش قابل توجهی از سگ‌های حفاظتی خود را ندارند. مقررات جدید حفاظت از حیوانات می‌گوید، روش کنونی آموزش و هدایت این سگ‌ها به دلیل فشار دردآور به گردن و بستن راه تنفس ممنوع است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید از ۱۳۰ حلقه سگ پلیس ۴۹ حلقه آن مشمول این قانون می‌شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید از ۱۳۰ حلقه سگ پلیس ۴۹ حلقه آن مشمول این قانون می‌شوند. سگ‌های حفاظتی در موارد حمله‌های تفتیشی ضربتی و یا تظاهراتی به کار گرفته می‌شوند که پلیس احتمال می‌دهد با برخوردهای خشونت‌آمیز و یا خطرناک روبه‌رو شود. نیروهای کماندوی ویژه ضربتی آلمان نیز از این سگ‌ها برای پیگرد افراد مظنون و یا متوقف کردن یک فرد مهاجم استفاده می‌کنند.

در قانون جدید آمده است: «استفاده از قلاده‌های گردنی خاردار و یا دیگر ابزار دردآور به منظور آموزش، تربیت و یا تمرین سگ‌ها ممنوع است.» در استدلال این قانون آمده است که بر اساس شناخت علمی، این روش‌ها منطبق با موازین حفاظت از حیوانات نیست.

به گفته پلیس، هنوز معلوم نیست بتوان سگ‌های حفاظتی را به گونه دیگری تمرین و یا تغییر آموزش داد. کمتر سگی در دنیا وجود دارد که چون سگ نژاد ژرمن شپرد یا سگ چوپان (Schäferhund) آلمانی حکایت پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته باشد. سگی که نژادش در استاندارد سازمان جهانی سگ (Fédération Cynologique Internationale) که به اختصار (FCI) نامیده می‌شود با شماره ۱۶۶ به ثبت رسیده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بازگشت لوکاکو به تمرینات چلسی پس از عذرخواهی از هوادارانروملو لوکاکو، ستاره خط هجومی باشگاه چلسی، پس از عذرخواهی از هواداران و با اجازه توماس توخل، سرمربی این تیم، به تمرینات «آبی‌های لندن» بازگشت.پس از تنش‌ها‌ی Muhammad Qasim has been communicated in his divine dreams, events of the future for the last 30 years. Many of these events he has seen are coming true now, and have been accurate as per his dream. Why is he seeing these dreams? Is he Al-Mahdi?

محکومیت ایران به پرداخت ۱۰۷ میلیون دلار غرامت به خانواده شش تن از قربانیان هواپیمای اوکراینیرئیس دادگاه اونتاریو در حکم خود گفته که بر اساس شواهد و ادله‌ای که توسط شاکیان و کارشناسان ارائه شده است، سرنگونی هواپیما توسط موشک‌های سپاه «عامدانه» بوده است. هواپیمای مسافربری آسان ترین وبیدفاع ترین هدف برای پدافند ست چندسال پیش هم دردریای سیاه یک هواپیمای مسافربری دیگر اوکراین با موشک یک رزمایش که در نزدیکی آنجا بود زده شد.اما عمد یا غیر عمد بودن آن نباید ما را به خریت تاریخی ایرانی برگرداند که کل جهاز نظامی و دفاعی خود را تخریب کنیم

درگیری «فرستاده طالبان» با سفیر دولت پیشین افغانستان در رُم به دخالت پلیس ایتالیا منجر شدطالبان برای اغلب نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در خارج از کشور سفیران جدیدی تعیین نکرده است. از سوی دیگر دولت تحت رهبری طالبان در افغانستان نیز هنوز توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.

سگ باوفا پلیس نیوهمشایر را به محل سانحه خودرو کشاند🔺سگ باوفا پلیس نیوهمشایر را به محل سانحه خودرو کشاند یک سگ از نژاد «جرمن شپرد» (چوپان آلمانی) به نام تینزلی که ابتدا تصور می‌شد یک سگ گمشده است، پلیس ایالت نیوهمشایر را به محل واژگون شدن خودرو صاحبش کشاند. ⬇️ بیشتر بخوانید: حیوان به با وفایی سگ وجود ندارد چرا مسئولین اینقدر با این حیوان مشکل دارند؟نجابت اسب با وفایی سگ.مفید بودن گاو و خریت الاغ همیشه بینظیر است خدایا ما را آدم کن..... 🌹 سگ از پمپگوه و ترامپ و وی او ای بهتره

بازجویی از مسافران ایرانی مقیم خارج از کشور در فرودگاه تهران

نجیب میقاتی: انتقادات رهبر حزب الله از سعودی به نفع لبنان نیستنجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان، روز دوشنبه گفت که انتقادات رهبر حزب الله از عربستان سعودی در جهت منافع ملی لبنان نیست و گویای موضع رسمی این کشور محسوب نمی‌شود.