پلیس فدرال آمریکا طرح ربایش مسیح علی‌نژاد را خنثی کرد | DW | 14.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگستری آمریکا علیه چهار مامور اطلاعاتی جمهوری اسلامی به ظن تلاش برای آدم‌ربایی کیفرخواست صادر کرده است. تیم ماموران قصد داشته‌ مسیح‌ علی‌نژاد را از خانه‌اش در بروکلین ربوده و با قایق تندرو به ونزوئلا ببرد.

تلاش یک تیم اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای ربایش مسیح علینژاد و انتقال او به یک کشور ثالث با هشیاری پلیس فدرال آمریکا ناکام ماند. بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده، این افراد را علیرضا شاهواروقی فراهانی، محمود خاضعین، کیا صادقی و امید نوری معرفی کرده است.

در بیانیه دادگستری آمریکا آمده که ماموران جمهوری اسلامی در دو سال اخیر برای در نظر گرفتن مسیح علی‌نژاد کارآگاه خصوصی استخدام کرده بودند. یک زن ایرانی ساکن کالیفرنیا نیز در چارچوب این پرونده دستگیر و بازجویی شده است. نیلوفر بهادری‌فر دو هفته قبل به اتهاماتی چون"حمایت مالی از طرح ربایش"،"توطئه برای نقض تحریم‌ها، تخلف بانکی و پولشویی" بازداشت شده اما اینک به قید وثیقه آزاد است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عجب داستان جزابی، حتی وقتیکه به‌ دروغ بودنش هم اطمینان داریم.

یه ذره شبیه فیلم نیست!

اینم یک دروغ هالیوودی دیگه. کثیف پولی نژاد اصلا ارزش این کار هارو نداره. سناریوی جدید برای جلب توجه 🇮🇷

دم اف بی آی و آمریکا گرم. اگه مسیح_علینژاد شهروند آلمان یا فرانسه بود ، تا حالا اعدام شده بود ، کک این اروپایی های بی غیرت هم نمی گزید.

از کجا اطلاع داشت مامور اطلاعات جمهوری اسلامی بودن؟ ایا اف بی ای به شبکه کارمندان وزارت اطلاعات دسترسی داره؟

بابا اینقدر این را گنده نکنید اخه مگر رژیم مخ خر خورده بلانصبت الاغ که بیادمامور صادراتی خودش رابدزدد خب همسرایشان که درمهمانیهای روحانی ونایاک همیشه تشریف دارند، اف بی ای بایدن بدنبال چهره سازی ازیک مامورسوخته وزارت است کاملا برنامه ریزی شده ، تیم مماشاتی اوباما سخت در تلاشن

خودتون رو هم که بکشید معصومه قمی (همینی که اسم خودش رو مسیح گذاشته) مزدور و مهره سوخته وزارت اطلاعاته و مردم هم اینو فهمیده‌اند، و با طرح این سناریوهای مسخره چهره‌اش احیاء نخواهد شد.

از نیویورک تا ونزوئلا 3200 کیلومتر (هوایی) است، با قایق تندرو!!! بله، شنوندگان احمق هستند! (ولی ایرانیان در آمریکا باید هواسشان باشد که امنیت ندارند و اگر با cia همکاری نکنند تهمتی به آنان زده خواهد شد و تهدید به زندان یا همکاری/دهباشی)

ایده خوبیه برا اینکه میخ رو محکم بزنی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار مجدد وزیر خارجه آمریکا به چین درباره حمله به نیروهای نظامی فیلیپین🔺هشدار مجدد وزیر خارجه آمریکا به چین درباره حمله به نیروهای نظامی فیلیپین به گزارش رویترز، وزیر خارجه آمریکا، این اظهارات را در بیانیه‌ای به مناسبت پنجمین سال‌روز حکم دادگاه داوری بین‌المللی مبنی بر رد ادعاهای گسترده پکن در دریای جنوبی چین مطرح کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اسرائيل تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص را آغاز کرداسرائيل از روز دوشنبه به کسانی که بیماری‌هایی چون مشکلاتی قلبی، کلیوی و یا سرطان داشته‌اند، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق می‌کند. خیلی ازتون دلخورم....چرا غره رو نگرفتین؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موج ورود پناهجوها به لیتوانی؛ اتحادیه اروپا بلاروس را به تشدید تحریم‌ها تهدید کردسوتلانا تیخانووسکایا، رهبر مخالفان دولت بلاروس می‌گوید: «به وضوح این [حوادث] تلاشی برای انتقامگیری از لیتوانی و کل اتحادیه اروپا به دلیل حمایتشان از جامعه مدنی بلاروس است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شلیک طالبان به ۲۲ کماندوی افغان که دست‌ها را به علامت تسلیم بالا برده بودندطالبان گفته که ویدیوهای مرتبط با کشته شدن کماندوها جعلی و نوعی تبلیغات دولتی برای تشویق مردم به تسلیم نشدن است. این وحشی ها گونه جهش یافته داعش و حشد وحشی هستنند. بایدن و کسانی که از طالبان حمایت میکنن کصکشن طالبان یعنی توحش یعنی داعشی دیگر از نوع خودش
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: ایران زمان از سرگیری مذاکرات اتمی وین را تعیین می‌کندپس از آن که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، ادامه مذاکرات اتمی وین را به دولت ابراهیم رئیسی واگذار کرد، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آمریکا آماده بازگشت به دور هفتم مذاکرات وین در خصوص برجام است نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی نیز اعلام کرد که دور هفتم مذاکرات وین در خصوص برجام زودتر از ۱۰ روز دیگر آغاز نخواهد شد JCPOA آمريکا و کشورهای غربی هيچ تمایلی به بازگشت به برجام بدون درج و قبول خواسته‌های آنها از طرف ايران ندارند. این خواسته‌ها از خط قرمز ايران عبور می‌کنند؛ بنابراین توافقی در وین انجام نمی‌پذیرد. دشمن_را_بشناسید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »