پلیس از نقشه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۴ مارس خبر داد | DW | 03.03.2021

پلیس محافظ ساختمان کاپیتول در بیانیه‌ای اعلام کرد اطلاعاتی دریافت کرده که یک 'گروه شبه‌نظامی' راست‌گرا قصد دارد روز پنجشنبه ۴ مارس به محل کنگره آمریکا حمله کند.

حمله به کاپیتول, شبه‌نظامیان راستگرای آمریکا

03/03/2021 10:14:00 ب.ظ

پلیس محافظ ساختمان کاپیتول در بیانیه‌ای اعلام کرد اطلاعاتی دریافت کرده که یک 'گروه شبه‌نظامی' راست‌گرا قصد دارد روز پنجشنبه ۴ مارس به محل کنگره آمریکا حمله کند.

پلیس محافظ ساختمان کاپیتول در بیانیه‌ای اعلام کرد اطلاعاتی دریافت کرده که یک 'گروه شبه‌نظامی' راست‌گرا قصد دارد روز پنجشنبه ۴ مارس به محل کنگره آمریکا حمله کند.

گفته می‌شود این شبه‌نظامیان راستگرا بخشی از هواداران دونالد ترامپ هستند که در حمله ششم ژانویه به کاپیتول نیز شرکت داشتنددر پی آن یورش دستگاه قضایی آمریکا بیش از ۳۰۰ نفر را بازداشت و متهم کرد در محاصره و حمله به ساختمان کاپیتول دست داشته‌اند. این حمله به کشته شدن پنج نفر، از جمله یک مأمور پلیس انجامید.

بر اساس این بیانیه، پلیس کاپیتول در همکاری با نهادهای محلی، دولتی و فدرال تلاش دارد تا"هر نوع تهدیدی علیه کاپیتول را عقیم بگذارد".حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویرحمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگرهحمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر

ادامه مطلب: DW فارسی »

دیدگاه: اقدام تازه مجلس؛ دادن اختیار تأسیس و فعالیت تشکل‌های غیردولتی به نهادهای امنیتی و قضایی گفت‌وگو با آسیه امینی

بر اساس سندی که به ایران اینترنشنال رسیده، مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌نویس قانونی را برای تصویب تدوین کرده که در صورت تصویب آن، صدور مجوز و امکان ادامه فعالیت تشکل‌های غیردولتی سخت‌تر شده و نهادهای امنیت ادامه مطلب >>

ساسی کو؟؟

بوریس جانسون از روحانی خواستار خروج نازنین زاغری از ایران شد | DW | 11.03.2021نخست‌وزیر بریتانیا با رئیس جمهوری ایران تلفنی گفت‌وگو کرده و خواهان خروج فوری نازنین زاغری از ایران و بازگشت او به بریتانیا نزد خانواده‌اش شده است. بوریس جانسون همچنین خواستار بازگشت ایران به تعهدات اتمی‌اش شده است. گوجه، دوغ اضافی؟ گوه خورده گوه خورده گوه خورده احتمالا هدف اصلی از این تماس بازگشت ایران ایران به تعهدات اتمی اش بوده است چون حقوق بشر و آزادی نازنین زاغری در آخر لیست تقاضا های غربیها از جمهوری اسلامی است متاسفانه.

وداع بارسلونا از لیگ قهرمانان؛ بعد از رونالدو نوبت به مسی رسید | DW | 11.03.2021لیونل مسی به همراه بارسلونا در مصاف با پاریس سن ژرمن در لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا به تساوی یک بر یک دست یافت و به این ترتیب از گردونه رقابت‌ها حذف شد. لایپزیگ از آلمان نیز با شکست از لیورپول این رقابت‌ها را وداع گفت.

جلوگیری از گرمایش زمین با پخش آهک در لایه‌ای از اتمسفر زمین؟ | DW | 13.03.2021یک پروژه تحقیقاتی دانشگاه هاروارد از آغاز سال جاری میلادی با مخالفت و موافقت‌های زیادی روبرو شده است. پژوهشگران می‌خواهند با پخش آهک در لایه استراتوسفر زمین، بخشی از نور خورشید را بازگردانند. امکان یک اشتباه و ایجاد عصر یخبندان جای بررسی داره نه برای کل زمین بلکه نزدیک قطب ها و برای حفظ یخچال های طبیعی، گمونم ارزش امتحان رو داره.

درخواست کنشگران درون ایران از سازمان ملل: حمایت از همه‌پرسی گذار | DW | 24.03.2021۱۰۲ کنشگر سیاسی و مدنی ایران در نامه سرگشاده‌ای به شورای امنیت خواستار حمایت از 'همه‌پرسی خشونت‌پرهیز' در ایران شدند. آنها جمهوری اسلامی را حکومتی 'دزدسالار' خوانده‌اند. آیا چنین نامه‌های سرگشاده‌ای به مخاطبان می‌رسند؟ ولی به نظر دزدها و دزد سالارها جای دیگه هستن ژرمانی .....😆😆 هویت تشگیلات و حکومت اوباشان شرکای اشرار اشغالگر ایران دروغ و علوم بی منطق هفتگانه سنتی جاهلیت عصر حجر یهودیت اعرابست.بنابرین ایران ایرانیان نیازمند برگشتن به کاملترین علوم عالم و جهان،علوم طبیعی خردمندانه مشترگ ایرانیانست تغییر هویت و تغییر علومست نه نیازمند به رفراندوم!....

گزارش تصوری: دیدار از بخشی از مهم‌ترین آثار هنری بشر | DW | 03.04.2021موزه لوور پاریس مجموعه آثار هنری کم‌نظیر خود در تور آنلاین را به بیش از ۴۸۰ هزار اثر افزایش داده است. شما می‌توانید از منزل مسکونی خود از آثار هنری باستانی و معاصر جهان، از جمله ایران، لذت ببرید.