پلیس سیاتل منطقه خودگردان معترضان را جمع کرد

پلیس سیاتل منطقه خودگردان معترضان را جمع کرد

01/07/2020 11:20:00 ب.ظ

پلیس سیاتل منطقه خودگردان معترضان را جمع کرد

چند نفر هم بازداشت شده‌اند. در جریان اعتراض‌ها در سرتاسر آمریکا به کشته‌شدن جورج فلوید در بازداشت پلیس، گروهی از معترضان در سیاتل این منطقه را خودمختار اعلام کردند و گفتند اجازه نمی‌دهند پلیس وارد آن شود.

پنجره همرسانی را ببندیدپخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.ماموران پلیس سیاتل سرتاپا مجهز وارد این منطقه شدند.پلیس سیاتل در ایالت واشنگتن در شمال‌غربی آمریکا وارد منطقه‌ای در مرکز این شهر شده که گروهی از معترضان از سه هفته پیش آن را یک منطقه خودمختار اعلام کرده بودند و می‌گفتند می‌خواهند بدون حضور پلیس، خودشان این محله را اداره کنند.

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد عرض ارادت به «مسیح سیاه» به شیوه مومنان پانامایی سفر رابرت مالی به پاریس؛ فرانسه خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای «بی‌سابقه» ایران شد

از تصاویر پیداست که صبح چهارشنبه به وقت محلی ماموران پلیس سرتاپا مجهز وارد این منطقه شدند. معترضانی که این محدوده را گرفته بودند، نام آن را گذاشته بودند"منطقه خودمختار کپیتول هیل" که بیشتر به مخفف آن"چاز" معروف شده بود.جنی دورکان، شهردار سیاتل که عضو حزب دموکرات است و در روزهای نخست با لحن مثبتی درباره این اقدام معترضان حرف زده بود، دستور داد که پلیس این منطقه را دوباره در کنترل بگیرد.

واکنش تند مقام‌های ایالت واشنگتن به تهدید ترامپاعتراض‌ها و تظاهرات در سیاتل مانند بسیاری دیگر از شهرهای آمریکا در پی کشته‌شدن جورج فلوید شکل گرفت. این مرد سیاه‌پوست غیرمسلح در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا زمانی که در بازداشت پلیس بود، جان باخت.معترضان در این منطقه خودگردان که در وسط شهر سیاتل راه انداخته بودند، نقاشی‌های خیابانی کشیده‌اند و پارک‌های شهر را به مزرعه‌های جمعی تبدیل کرده بودند. headtopics.com

شهردار گفته است که تا حالا مقام‌های شهری"به طور معقولی" با عمل به حق آزادی بیان و تظاهرات طبق قانون اساسی ایالات متحده همکاری کرده بودند ولی این حقوق"باعث نمی‌شود که شهر اجازه بدهد به طور نامحدودی اموال شهر اشغال بشود".اخیرا در این منطقه تیراندازی هم شده بود و دو نوجوان در آن کشته شدند. شهردار سیاتل در دستور برای ورود پلیس به این منطقه، به این واقعه هم اشاره کرده است.

کارمن پست، رئیس پلیس سیاتل که خودش هم سیاه‌پوست است، گفته که این منطقه"بی‌قانون و وحشی" شده است.پلیس شهر هشدار داده"هرکس که در این منطقه بماند یا به آن بازگردد، در معرض بازداشت است".برخی از معترضان موانع کوچکی درست کردند تا تلاش کنند جلوی ورود پلیس را بگیرند اما گزارشی از بروز خشونت نرسیده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، از ابتدای این ماجرا از مقام‌های ایالت واشنگتن و شهر سیاتل خواسته بود برای کنارزدن معترضان از این منطقه اقدام کنند.به گزارش رسانه‌های محلی سیاتل، فضای این منطقه در طول روز عمدتا مسالمت‌آمیز و بی‌خشونت بود ولی شب‌ها که تظاهرات‌کنندگان رژه می‌رفتند و نگهبان‌هایی که پیدا بود مسلح هستند در خیابان‌ها گشت می‌دادند، اوضاع پر تنش می‌شد.

حق نشر عکسReutersImage captionمعترضان نام این منطقه را گذاشته بودند"منطقه خودمختار کپیتول هیل" که بیشتر به مخفف آن"چاز" معروف شده بود. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

برپایی فستیوال «کامیک-کان» در شهر نیویورک پس از دوسال غیبت کرونایی

پیش بینی می‌شود که دست کم ۱۴۰ هزار علاقمند فرهنگ کامیک از این فستیوال بازدید کنند.

توضیحات پلیس در مورد پیگرد ۳۶ نفری که در ترور سپهبد سلیمانی دست داشتندفرمانده پلیس بین الملل ناجا با اشاره به جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی گفت: زمانی که جنایت تروریستی رخ می‌دهد افراد مرتبط با آن جنایت که در خارج از کشور حضور دارند برای تحت تعقیب قرار دادن آنها از پتانسیل و ظرفیت پلیس بین الملل استفاده می‌شود.

جزئیات بمب‌گذاری در ‌کورین / شهادت فرمانده سپاه منطقه ‌صحت ندارد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimبمب‌گذاری در «کورین» خسارت جانی نداشت استاندار سیستان و بلوچستان: شایعات مربوط به شهادت فرمانده سپاه منطقه کورین و راننده او در این عملیات صحت ندارد یک بمب دیگر هم در همان حوالی کارگذاشته بودند که خنثی شد

۲۴۵۷ ابتلا و ۱۴۷ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۸ استان در وضعیت قرمز۲۴۵۷ ابتلا و ۱۴۷ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۴۵۷ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۴۷ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۲۷۶۶۲ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۱۸۸۷۵۸ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۰۸۱۷ نفر

شناسایی ۲۴۵۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ وضعیت قرمز در ۸ استان کشورسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند

انفجار مهیب و آتش‌سوزی در یک مرکز درمانی در تجریششاهدان عینی به یورونیوز گفته‌اند این انفجار و آتش سوزی حدود ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه شب روی داده و چندین خودرو آتش‌نشانی و آمبولانس در محل حاضر شده‌اند.

کشته‌شدن 1006 غیر نظامی در سوریه در نیمه نخست سالجاری