پلیس اصفهان می‌گوید به زنان گواهینامه موتورسیکلت نمی‌دهد؛ کانون مدافعان حقوق بشر واکنش نشان داد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پلیس اصفهان می‌گوید به زنان گواهینامه موتورسیکلت نمی‌دهد؛ کانون مدافعان حقوقـبشر واکنش نشان داد پلیس ایران در حالی با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان و دختران مخالف است که درخواست زنان در ایران برای دریافت این گواهینامه افزایش یافته است.

یک مقام ارشد پلیس ایران می گوید صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان و دختران ایرانی غیرمجاز است، چرا که به گفته او در قانون صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت تنها به «مردان» اشاره شده است.

سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهور استان اصفهان به خبرگزاری مهر گفته است: «برابر با قانون صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای مردان به عهده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است.» او نتیجه گرفته است «اگر قرار بود بانوان هم گواهینامه رانندگی موتورسیکلت داشته باشند» فقط از واژه مردان استفاده نمی شد.

کانون مدافعان حقوق بشر در واکنش به این موضوع، آن را نمونه ای دیگر از نقض حقوق زنان در ایران دانسته و گفته است حتی دیوان عدالت اداری ایران با چنین برداشتی در مرداد ۱۳۹۸ مخالفت و پلیس راهور را ملزم به صدور گواهینامه برای زنان کرد. پلیس ایران در حالی با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان و دختران مخالف است که درخواست زنان در ایران برای دریافت این گواهینامه افزایش یافته است.

نقض حقوق اولیه زنان ایرانی تنها محدود به دریافت گواهینامه موتورسیکلت نیست. قوانین نوشته و نانوشته بسیاری در جمهوری اسلامی وجود دارد که آزادی زنان ایرانی مانند حضور در ورزشگاه‌ها، دوچرخه سواری، داشتن حجاب اختیاری، و سفر به خارج از کشور را محدود می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دیگه کسی ماشین نمیتونه بخره موتورم نمیزارن سوار شن:/

مملکت امام زمان نیاز به زنان متورسوار ندارد، نیاز به زنان خانه‌دار محجبه، مطیع فرمان عظما (بچه آور) و دستورات شوهر دارد.

While there is an uprising, in Iran, against the Supreme Criminal Khamenei's regime, all can do is cover motorcycle driver's license for women. While this is an important subject; it is a very small problem when citizens are being murdered in the streets. VOADirector

زنان فقط موقع اتخابات اجازه دارند با موتور برند ثبت نام یا تبلیغ رییسی را بکنند بعدش برند ب..

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ شهادت پلیس مقابل نمایندگان: جنگ قرون وسطایی بود«من برای محافظت از افراد این اتاق، به جهنم رفتم و برگشتم... اما اکنون تعداد زیادی از همین افراد به من می‌گویند که جهنم وجود ندارد یا جهنم آنقدرها هم بد نبود... این بی‌تفاوتی شرم آور است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درگیری بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا با چتر در مراسم یادبود پلیسدرگیر شدن بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، با چترش به دلیل وزش باد شدید در مراسم رونمایی از یک بنای یادبود اعضای پلیس لندن برای لحظاتی باعث خنده و سرگرمی حاضران شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رییس پیشین سرویس اطلاعات و امنیت آلمان: بازگشت به توافق هسته‌ای اشتباه استآگوست هنینگ، رییس پیشین سرویس اطلاعات و امنیت آلمان، بازگشت به توافق هسته‌ای ایران را کاری اشتباه خواند و گفت به مقاصد جمهوری اسلامی در حوزه هسته ای بسیار مشکوک است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه درصدد تبدیل شدن به قدرت متوسط بین‌المللی استیک کارشناس مسائل بین‌الملل در مورد خروج آمریکا از منطقه گفت: با توجه به کمرنگ شدن حضور آمریکا در منطقه و نمونه آن کاهش نیروهای نظامی این کشور در عراق و سوریه و افغانستان، 2 کشور ایران و ترکیه به دنبال این هستند که با برقراری شرایط جدید در منطقه قدرت خود را افزایش دهند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

رهبر کره‌شمالی به دنبال تغییر تکیه‌کلام جوانان استاعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: رهبر_کره‌شمالی به دنبال تغییر تکیه‌کلام جوانان کشورش است رهبر کره‌شمالی با حمله شدیداللحن به جوانان کشورش به آنها دستور داد در گفت‌وگوهای خود از گویش و واژه‌های پالایش‌شده کره‌شمالی استفاده کنند. اینجا_بخوانیم👇 رهبر فرزانه کره شمالی خفه شو کله... ری بیشعور
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »