پشت‌پرده سناریوی نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری/ پیامد اقدام‌های میدانی و سیاسی لیکود بر انتخابات اسرائیل

23/06/1398 08:38 ق.ظ

چراغی درگفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: پشت‌پرده سناریوی نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری/ پیامد اقدام‌های میدانی و سیاسی لیکود بر انتخابات اسرائیل

«جلال چراغی» کارشناس مسائل سیاسی و رسانه‌ای منطقه در تشریح دلایل و پیامدهای وعده نتانیاهو برای الحاق کرانه‌باختری و شهرک‌های صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: سخنان اخیر نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر الحاق شهرک‌های صهیونیست‌نشین به سرزمین‌های اشغالی بیشتر مضمون انتخاباتی دارد. به گونه‌ای که باید این سخنان را آخرین حلقه تلاش‌های انتخاباتی وی قلمداد کرد.

وی ادامه داد: نتانیاهو برای ارائه چهره مثبت از خود تلاش کرد نشستی سه جانبه با حضور روسای جمهور آمریکا، روسیه و خودش برگزار کند که به نظر می‌رسد در انجام این کار موفق نشده است. این موضوع را باید یک ناکامی جدید برای نتانیاهو دانست و پس از این ناکامی او اقدام به ایراد سخنان اخیرش درباره کرانه باختری و الحاق بخشی از آن به سرزمین‌های اشغالی کرد.

این پژوهشگر مسائل بین‌الملل با اشاره به پروژه نتانیاهو برای کسب اعتبار سیاسی در آستانه انتخابات اسرائیل گفت: ارتش اسرائیل و شخص نتانیاهو در صدد ترمیم چهره ویران شده خود برآمده‌اند و به همین علت در بعد سیاسی با ایراد سخنان شتابزده و نسنجیده تلاش می‌کند تا در آستانه انتخابات اوضاع را به نفع خود هدایت کند.

چراغی افزود: واکنش منفی سران کشورهای عربی به موضع اخیر نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی گویای این است که او هیچ هماهنگی با کشورهای مذکور نداشته و به نوعی برای ترمیم چهره خود دست به نمایشی زده که خروجی آن نه تنها مثبت نبوده بلکه پیامدهای سیاسی و میدانی گزافی به دنبال داشته است. نتانیاهو در داخل اسرائیل شرایط نامناسبی دارد و حیات سیاسی او به دلیل مفتوح بودن پرونده‌های فساد مالی همچنان در معرض خطر قرار دارد. headtopics.com

وی در پایان تصریح کرد: نکته قابل ملاحظه این است که نتانیاهو در لابه‌لای سخنان اخیر خود اعلام کرده بود که اگر در انتخابات پیروز شود معامله قرن را عملیاتی خواهد کرد و همین سخنان به علاوه تلاش‌های او، نشان دهنده آن است که طرح معامله قرن در آستانه شکست قرار دارد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

درخواست ۱۳ فعال مدنی و سیاسی ایران برای اصلاحات اساسی در قوه‌قضاییهسیزده فعال سیاسی و کنشگر مدنی، در بیانیه‌ای خواهان اصلاح «روندها و سازوکارهای» فعلی قضایی شدند و نسبت به تداوم «سوءاستفاده از قانون در راستای اهداف سیاسی» هشدار دادند.

نامه زندانیان سیاسی زندان رجائی شهر به مناسبت سالگرد اعدام ۳ زندانی سیاسی در ایراننامه زندانیان سیاسی زندان رجائی شهر به مناسبت سالگرد اعدام ۳ زندانی سیاسی در ایران گروهی از زندانیان سیاسی زندان رجائی شهر نامه سرگشاده‌ای به مناسبت اولین سالگرد اعدام سه زندانی سیاسی رامین حسین پناهی، لقمان و زانیار مرادی منتشر کردند.

رحمانی‌فضلی به بیشکک‌ رفت- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«وزیر_کشور به بیشکک‌ رفت» رحمانی فضلی در این سفر دو روزه، در دیدار با جونوش علی اف وزیر کشور قرقیزستان، موافقتنامه همکاری‌های امنیتی و انتظامی میان دو کشور را مورد بررسی نهائی قرار خواهد داد

برچیده شدن دادگاههای ویژه: خواسته سیزده فعال سیاسی و اجتماعی از قوه قضائیهسیزده فعال اجتماعی و سیاسی ایران در واکنش به احکام قضائی سنگینی که اخیرا در دادگاههای ایران صادر شده بیانیه ای منتشر کرده اند و در آن خواستار تغییر ساختاری در قوه قضائیه شده اند.

برنامه حساب شده دلالان برای گندم‌نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران با بیان اینکه دلالان برای گندم‌های که به مراکز دولتی تحویل داده نشده برنامه دارند، افزود: فروش آرد و سبوس گندم‌ها در بازار آزاد و یا احتکار برای ایجاد بازار سیاه از برنامه‌های دلالان برای گندم‌های است که به مراکز دولتی تحویل داده نشده است.

مشکلی برای صدور کارت‌های سربازی وجود نداردرییس سازمان وظیفه عمومی ناجا: ما هیچ مشکلی در تامین و صدور این کارت‌ها نداریم و در صورتی که مدارک و پرونده افراد کامل باشد حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز کارت برایشان صادر خواهد شد.