پشت پرده اجسام نورانی که در آسمان پورتوریکو مشاهده شدند

21/11/1400 05:35:00 ب.ظ

پشت پرده اجسام نورانی که در آسمان پورتوریکو مشاهده شدند بیشتر بخوانید🔽

تصاویر تازه منتشره از آسمان پورتوریکو شماری از اجسام نورانی را در حال سقوط بر زمین نشان می‌دهد که احتمال می‌رود بقایای ماهواره‌های استارلینک باشند. این ماهواره هفته گذشته بر اثر طوفان خورشیدی هفته گذشته از کار افتاده بودند. ویدئوهای تازه توسط انجمن نجوم کارائیب منتشر شده است. این انجمن می‌گوید ممکن است ماهواره‌های دیگری نیز به همین صورت وارد جو شوند.

این ماهواره‌ها که هر کدام وزنی کمتر از ۲۶۰ کیلوگرم دارند، بر اثر اختلال در وضعیت ژئومغناطیسی زمین از کار افتادند و در نتیجه‌ی ورود به جو زمین آتش گرفته‌اند. ماهواره‌های استارلینک در قالب یک ناوگان در ۳ فوریه توسط موشک فالکن۹ اسپیس‌ایکس از پایگاه فضایی فلوریدا به مدار زمین پرتاب شده بودند.

به گفته شرکت اسپیس‌ایکس، ۴۰ ماهواره از مجموع ۴۹ ماهواره پرتاب شده در جریان این توفان خورشیدی دچار نقص فنی شدند. ۴۰ ماهواره استارلینک پس از پرتاب بر اثر طوفان خورشیدی نابود شدند انفجارهای مهیب در سطح خورشید باعث می‌شود باد خورشیدی با سرعت و شدت بیشتری بوزد و ذرات باردار پرانرژی را روانه فضای منظومه شمسی کند. این ذرات وقتی به کره زمین می‌رسند با میدان مغناطیسی آن وارد برهم‌کنش می‌شوند و طوفان خورشیدی را درست می‌کنند. در نتیجه این طوفان جو فوقانی زمین گرم شده و چگالی اتمسفر در نقاط بالایی افزایش می‌یابد، امری که سبب می‌شود ماهواره‌های مدار پایین تحت تاثیر قرار بگیرند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ارتش اسرائیل به مراکز پرتاب موشک در خاک سوریه حمله کردخبرگزاری دولتی سوریه گزارش داد که یک سرباز در حملات اسرائيل کشته و پنج نفر نیز مجروح شدند.

بحران اوکراین؛ یک‌صد سرباز آمریکایی وارد رومانی شدندیک‌صد سرباز آمریکایی روز سه‌شنبه ۸ فوریه و در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین برای تقویت متحدان ناتو در شرق اروپا، وارد رومانی شدند.

آمریکا: لغو تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران می‌تواند در جهت منافع تهران باشدند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی اذعان کرد که معافیت ایران از تحریم‌های هسته‌ای، در برخی از مراحل می‌تواند در جهت منافع تهران باشد.پرایس،

افزایش زنان کارآفرین در دُبی؛ بسترسازی و آمادگی برای حضور کاری زناندر سال ۲۰۲۱ در امارات، ۱۱ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر نصیب کارآفرینان زن شده، درحالی که این رقم در جهان ۳ درصد بوده است.

ادعای تجاوز جنسی در پرواز شبانه؛ پلیس بریتانیا تحقیق می‌کندشرکت هواپیمایی «یونایتد ایرلاینز» گفته است که با مسئولان در چارچوب تحقیقات همکاری خواهد کرد.

جسد خشکیده بر صندلی زن ایتالیایی دو سال پس از مرگش پیدا شدپلیس ایتالیا جسد خشکیده بر صندلی یک زن ۷۰ ساله را دو سال پس از مرگش پیدا کرد که پشت میزش نشسته بود. بخاطر اینکه اونجا بهشت خانوم هاست و خانواده خیلی اهمیت داره !