پشت پرده تکاپوی دیپلماتیک در منطقه چیست؟ - بخش نخست

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: پشت پرده تکاپوی دیپلماتیک در منطقه چیست؟- بخش نخست چرا ضرباهنگ سفرهای سیاسی در منطقه و به ویژه منطقه شورای همکاری خلیج‌فارس شتاب گرفته است؟ تکاپوی عربستان سعودی برای نزدیکی به تهران و دمشق به چه علت است؟

طی هفته گذشته یک هیات آمریکایی به عربستان سعودی و امارات متحده عربی سفر کرد، پیش از آنها محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به چهار کشور شورای همکاری سفر کرده بود و از آن سو شماری از مسئولان سیاسی این کشورها هم طی هفته گذشته ملاقات‌های دوجانبه‌ای برگزار کردند.

سیاستی که ابقای پیمان‌های راهبردی با کشورهای شورای همکاری در راستای منافع کلان آمریکا سرفصل کلی آن، و تضمین ثبات در این کشورها و فراهم کردن زمینه همکاری با اسرائیل و ممانعت از گرایش به سوی شرق در کنار مقابله با برنامه‌های هسته‌ای ایران زیرمجموعه آن محسوب می‌شود.با وجود این، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، بایدن رویکردی متفاوت با رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه قبلی پیشه کرده است.نمود این تغییر سیاست را می‌توان در اولین تصمیم جو بایدن مبنی بر خارج کردن گروه انصارالله از لیست گروه‌های تروریستی دید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما بفرما؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احضار سفیر عراق در واکنش به حمله معترضان به کنسولگری ایران در کربلاوزارت امور خارجه ایران در واکنش به حمله شب گذشته معترضان عراقی به کنسولگری ایران در کربلا، در پی ترور یکی فعالان مدنی، از احضار سفیر عراق در تهران خبر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدیو؛ در پی ترور فعال عراقی معترضان کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیدندمراسم تشییع جنازه جسد ایهاب الوزنی فعال عراقی اهل کربلا که صبح یکشنبه طبق گفته فعالان محلی توسط شبه‌نظامیان مسلح وابسته به سپاه پاسداران ایران ترور شد، به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا هکرهای «مستقر در روسیه» را به ایجاد اختلال در خطوط نفتی خود متهم کردپلیس فدرال آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن این شبکه تبهکاری موسوم به «دارکساید» گفته بود: «گروه دارکساید مسئول به خطر انداختن شبکه‌های خط لوله کلونیال پایپلاین است.» این بخشی از همون «آرزوی سلامتی» پوتین برای بایدنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ظریف به شلیک هشدار آمریکایی‌ها به سوی قایق‌های ایرانی در خلیج فارسوزیر خارجه کشورمان در توییتی به شلیک ۳۰ تیر هشدار به قایق‌های تندروی سپاه پاسداران از سوی ناوهای آمریکایی واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »