پس‌لرزه پیروزی راست‌گرایان در انتخابات محلی مادرید؛ ایگلسیاس با سیاست وداع کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس‌لرزه پیروزی راست‌گرایان در انتخابات محلی مادرید؛ ایگلسیاس با سیاست وداع کرد جزئیات بیشتر🔽

و شکست سنگین چپ‌ها در انتخابات محلی ایالت مادرید، رهبر پودموس، حزب چپ رادیکال اسپانیا اعلام کرد برای همیشه از سیاست کناره‌گیری می‌کند.، «حزب مردمی» از جناح محافظه‌کار به رهبری ایزابل دیاز آیوسو، به پیروزی رسید و این رویداد شکست بزرگی را برای دولت سوسیالیست پدرو سانچز، نخست وزیر رقم زد. این انتخابات همچنین سبب برجسته‌تر شدن آیوسو، شخصیت نوظهور در سپهر سیاسی اسپانیا گردید.

با این حال حزب مردمی چون اکثریت مطلق و حد نصاب لازم برای تشکیل دولت محلی را به دست نیاورده، باید به حزب راست افراطی «بُکس» اعتماد کند که قبلاً به مدت دو سال از خانم دیاز آیوسو حمایت کرده و روز سه شنبه نیز نشان داد که می‌تواند روی پشتیبانی او حساب کند. اما شاید مهم‌ترین پیامد تاریخی این انتخابات باشد، زیرا حزب راست افراطی بُکس برای نخستین بار قرار است به ائتلاف حاکم دولت منطقه‌ای در مادرید راه پیدا کند.

ایگلسیاس ۴۲ ساله ادامه داد: «فکر می‌کنم بدیهی است که از امروز [...] دیگر در متحد کردن مردم نقشی نداشته باشم. به همین دلیل از همه سمت‌های [سیاسی] خود چشم‌پوشی می‌کنم و سیاست را به معنای حزبی و تشکیلاتی ترک می‌گویم تا مانعی برای تجدید مدیریت مورد نیاز در جنبش سیاسی ما به وجود نیاید.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیروزی بزرگ راست‌گرایان در انتخابات محلی مادریدنتایج شمارش بیش از نیمی از آرای انتخابات محلی در پایتخت اسپانیا، نشانگر پیروزی گسترده حزب راست‌گرای مردمی به سرلیستی ایزابل دیاز آیسو است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حذف رقیب و هموار کردن راه پیروزی در دستور کار جریان اقلیتدر روزهای اخیر شاهد اتفاقات پی‌درپی و جالب توجهی در عرصه سیاسی کشور هستیم که همه آن‌ها یک نتیجه مشخص دارند، کاهش شانس کاندیداتوری چهره‌های اصلاح‌طلب آن هم در روزهای منتهی به آغاز ثبت‌نام‌ کاندیداها و شروع فرآیندهای انتخابات ریاست جمهوری.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خواست برگزاری مجدد همه‌پرسی استقلال پس از پیروزی حزب ملی اسکاتلند | DW | 09.05.2021انتخابات پارلمانی اسکاتلند با پیروزی آشکار حزب ملی این کشور به پایان رسید. اکثریت کرسی‌ها در اختیار استقلال‌طلبان است. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا گفته است که مانع از برگزاری همه‌پرسی استقلال خواهد شد. شد بوریس جانسون غلط کرده نمیزاره مردم اسکاتلند آزاد باشن اروپا رویای استقلال اسکاتلند رو به گور خواهد برد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیروزی بزرگ راست‌گرایان در انتخابات محلی مادریدنتایج شمارش بیش از نیمی از آرای انتخابات محلی در پایتخت اسپانیا، نشانگر پیروزی گسترده حزب راست‌گرای مردمی به سرلیستی ایزابل دیاز آیسو است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »