پس از توافق ۲۵ ساله با چین همکاری ۲۰ ساله با روسیه هم تمدید می‌شود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ظریف در مسکو؛ پس از توافق ۲۵ ساله با چین همکاری ۲۰ ساله با روسیه هم تمدید می‌شود؟

تمدید توافقنامه بیست ساله میان ایران و روسیه بخشی از محور گفتگوهای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر به مسکو را تشکیل می‌دهد. این محوری است که برخی از رسانه‌های ایران برای پوشش سفر وزیر امور خارجه ایران به روسیه انتخاب و آن را برجسته کرده‌اند.

وزیر امور خارجه ایران ضمن طفره رفتن از پاسخ به سوالی در باره محتوای پیام آقای روحانی برای ولادیمیر پوتین گفت روسای جمهوری دو کشور پیش‌تر گفتگوهایی تلفنی با یکدیگر داشته‌اند و این سفر در ادامه گفتگوهای یاد شده انجام شده است. پس از توافق بیست و پنج ساله ایران و چین که در پی رسانه‌ای شدن با حواشی زیادی همراه شده و با توجه به تمایل اعلام شده ایران برای تمدید توافقنامه جامع همکاری با روسیه که مارس آینده وارد بیستمین سال خود خواهد شد؛ به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی ایران راهبردی جدید را برای توسعه روابط و همکاری‌های خود پس از چالش‌های موجود با اروپا در پیش گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف: گفت‌وگو با روسیه و چین ضروری است/ تمدید توافق ۲۰ ساله با روسیه در دستور کار استوزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفرش به مسکو، اظهار کرد: در این سفر درباره موضوعات چند جانبه، منطقه‌ای و برجام گفت‌وگو می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر نفت ایران: هیچ کشور خارجی حاضر به همکاری با ما نیستبیژن نامدار زنگنه در مراسم امضای قراردادهای نفتی گفت هیچ کشور خارجی با ما حاضر به همکاری نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چینوزیر نفت با اشاره به اینکه موافقت‌نامه با چین و شایعات مربوط به آن، جنجالی است که در خارج از کشور راه انداختند و برخی در داخل از آن پیروی کردند، گفت: موضوع پیش‌نویس سند همکاری ۲۵ ساله ایران با چین، ‌قراداد نیست بلکه موافقت‌نامه کلی است و با هر کشور دیگری به جز رژیم صهیونیستی حاضریم از این دست موافقت‌نامه‌ها امضا کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نیاز داریم گفت‌وگوهای مرتبی با روسیه و چین داشته باشیم/ تمدید توافق ۲۰ ساله با مسکو در دستور کار قرار دارد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی استوزیر نفت اظهار داشت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چینی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اختصاصی ایران‌وایر؛ جلسه توجیهی مقامات امنیتی با جایگاه‌داران بنزین درباره برخورد با اعتراضات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »