پورتوریکو, جزایر کارائيب, طوفان ماریا

پورتوریکو, جزایر کارائيب

پس از چند روز اعتراضات مردمی، فرماندار پورتوریکو استعفا کرد | DW | 25.07.2019

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

25/07/2019 09:22:00 ق.ظ

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

به گزارش رسانه‌ها، خانم وَندا واس‌کوئز وزیر دادگستری کشور، جانشین روسِلو خواهد شد.پس از آنکه روسِلو پیام ویدیویی استعفای خود را در صفحه فیس‌بوک منتشر کرد، هزاران نفر مقابل مرکز فرمانداری در اولد سان‌خوآن مرکز پورتوریکو دست به شادی و پایکوبی زدند.

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدپیش از این پارلمان پورتوریکو مقدمات"پیگرد قانونی" روسِلو را آغاز کرده بود. جانی مندز، سخنگوی مجلس نمایندگان پورتوریکو و هم‌حزبی روسِلو گفته بود: «پروسه عزل [فرماندار] آغاز شده است.»در عین حال بخش قضایی قلمرو خارجی ایالات متحده آمریکا از حکم تفتیش منزل روسِلو خبر داده بود.

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو روز ۱۱ مرداد از سمت خود کنار می‌روداز چند روز پیش اعتراضات و تظاهرات علیه روسِلو آغاز شده و صدها هزار نفر در این منطقه واقع در جزایر کارائیب به خیابان‌ها آمده‌اند. پس از وقوع طوفان ماریا در این جزیره در سال ۲۰۱۷، فرمانداری به فساد مالی در ارتباط با کمک‌های نقدی به طوفان‌زدگان متهم شد. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر همین رابطه خانم یولیا کِلِهر وزیر آموزش و پرورش پورتوریکو از سوی اف‌بی‌آی پلیس فدرال آمریکا دستگیر شد.اتفاقی که صبر مردم را لبریز کرد متنی بود که روسِلو و ۱۱ عضو کابینه‌اش نوشتند و در آن روزنامه‌نگاران، همجنس‌گرایان و بازماندگان طوفان ماریا را مسخره کردند.

ریکی مارتین، از پیشتازان تظاهراترنه پِرِز، رپر معروف پورتوریکو برای روز پنج‌شنبه ۳ مرداد (۲۵ ژوئیه) فراخوان تظاهرات عمومی و اعتصاب داده است. او در یک پیام ویدیویی گفته: «ما عقب نمی‌نشینیم، ما بیشتریم، خیلی بیشتر‌!»پِرِز و سایر چهره‌های سرشناس پورتوریکو مثل ریکی مارتین، خواننده سرشناس، بِنیتو مارتینِز و باد بانی از پیشتازان تظاهرات اعتراضی روزهای اخیر هستند و ظاهرا در کارشان موفق بوده‌اند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بازداشت یک نوکیش مسیحی ایرانی پس از اخراج از آلمان | DW | 23.07.2019به گزارش یک روزنامه آلمانی، فاطمه آزاد که به مسیحیت گرویده در تهران دستگیر و به قید وثیقه آزاد شده است. سازمان عفو بین‌الملل از وزات کشور آلمان خواسته است، در سیاست خود در قبال نوکیشان مسیحی ایرانی بازنگری کند.

توقیف نفتکش؛ 'حمایت مقدماتی چند کشور اروپایی از طرح اعزام نیرو به خلیج فارس'بنا بر گزارش ها، چند کشور عضو اتحادیه اروپا به طور مقدماتی از طرح تشکیل یک ائتلاف نظامی اروپایی برای محفاظت از کشتی‌های خود در تنگه هرمز علیه تهدیدهای احتمالی ایران حمایت کرده اند. گل بود به سبزه نیز آراسته شد,,,, خودبریتانیای‌حروم‌نطفه‌‌گفته‌بودنفتکش‌خالی‌بوده سوال‌اینجاست‌که‌نفتکش‌خالی‌توی‌آبهای‌ایران‌چکار داشته؟؟ درضمن‌اگرهمه‌جمع‌بشیدچه‌غلطی‌میخواهیدبکنید که‌تاالان‌نکردید،انتظارداشتیدملت‌زیربارتحریمها بشکنه‌وبه‌التماس‌بیفته؟ زهی‌خیال‌باطل‌،مثل‌اینکه آگاهی‌کامل‌ازایران‌وایرانی‌ندارید، ایرانی‌مغول،تاتار،اسکندر،وووو‌ دیده‌که‌همتون‌اندازه‌اسکندرهم‌نمیشوید،اگرروی نقشه‌اصلی‌جهان‌نگاه‌کنید

زیردریایی گمشده فرانسوی پس از پنجاه سال پیدا شد | DW | 23.07.2019نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک 'موفقیت' خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است. یعنی خدمه اش از گشنگی مردن؟!

۴ قانون شکنی سپاه پیش و پس از توقیف نفتکش

لغو تحریم‌های آمریکا برای بهبود اوضاع در سودان پس از انقلابدونالد بوت، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور سودان سه‌شنبه 23 ژوئیه با اشاره به این‌که هنوز

بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد💢بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد ◀️جزئیات بیشتر در وب‌سایت یورونیوز: