پس از چند روز اعتراضات مردمی، فرماندار پورتوریکو استعفا کرد | DW | 25.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که روز ۱۱ مرداد از مقام خود کناره‌گیری می‌کند. بدین ترتیب فرماندار ۴۰ ساله پورتوریکو اولین مقامی است که در این منطقه تحت کنترل امریکا پیش از پایان دوره کاری‌اش از پست خود کناره می‌گیرد.پس از آنکه روسِلو پیام ویدیویی استعفای خود را در صفحه فیس‌بوک منتشر کرد، هزاران نفر مقابل مرکز فرمانداری در اولد سان‌خوآن مرکز پورتوریکو دست به شادی و پایکوبی زدند.پیش از این پارلمان پورتوریکو مقدمات"پیگرد قانونی" روسِلو را آغاز کرده بود.

از چند روز پیش اعتراضات و تظاهرات علیه روسِلو آغاز شده و صدها هزار نفر در این منطقه واقع در جزایر کارائیب به خیابان‌ها آمده‌اند. پس از وقوع طوفان ماریا در این جزیره در سال ۲۰۱۷، فرمانداری به فساد مالی در ارتباط با کمک‌های نقدی به طوفان‌زدگان متهم شد.در همین رابطه خانم یولیا کِلِهر وزیر آموزش و پرورش پورتوریکو از سوی اف‌بی‌آی پلیس فدرال آمریکا دستگیر شد.

اتفاقی که صبر مردم را لبریز کرد متنی بود که روسِلو و ۱۱ عضو کابینه‌اش نوشتند و در آن روزنامه‌نگاران، همجنس‌گرایان و بازماندگان طوفان ماریا را مسخره کردند.رنه پِرِز، رپر معروف پورتوریکو برای روز پنج‌شنبه ۳ مرداد فراخوان تظاهرات عمومی و اعتصاب داده است. او در یک پیام ویدیویی گفته: «ما عقب نمی‌نشینیم، ما بیشتریم، خیلی بیشتر‌!»

پِرِز و سایر چهره‌های سرشناس پورتوریکو مثل ریکی مارتین، خواننده سرشناس، بِنیتو مارتینِز و باد بانی از پیشتازان تظاهرات اعتراضی روزهای اخیر هستند و ظاهرا در کارشان موفق بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت یک نوکیش مسیحی ایرانی پس از اخراج از آلمان | DW | 23.07.2019به گزارش یک روزنامه آلمانی، فاطمه آزاد که به مسیحیت گرویده در تهران دستگیر و به قید وثیقه آزاد شده است. سازمان عفو بین‌الملل از وزات کشور آلمان خواسته است، در سیاست خود در قبال نوکیشان مسیحی ایرانی بازنگری کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توقیف نفتکش؛ 'حمایت مقدماتی چند کشور اروپایی از طرح اعزام نیرو به خلیج فارس'بنا بر گزارش ها، چند کشور عضو اتحادیه اروپا به طور مقدماتی از طرح تشکیل یک ائتلاف نظامی اروپایی برای محفاظت از کشتی‌های خود در تنگه هرمز علیه تهدیدهای احتمالی ایران حمایت کرده اند. گل بود به سبزه نیز آراسته شد,,,, خودبریتانیای‌حروم‌نطفه‌‌گفته‌بودنفتکش‌خالی‌بوده سوال‌اینجاست‌که‌نفتکش‌خالی‌توی‌آبهای‌ایران‌چکار داشته؟؟ درضمن‌اگرهمه‌جمع‌بشیدچه‌غلطی‌میخواهیدبکنید که‌تاالان‌نکردید،انتظارداشتیدملت‌زیربارتحریمها بشکنه‌وبه‌التماس‌بیفته؟ زهی‌خیال‌باطل‌،مثل‌اینکه آگاهی‌کامل‌ازایران‌وایرانی‌ندارید، ایرانی‌مغول،تاتار،اسکندر،وووو‌ دیده‌که‌همتون‌اندازه‌اسکندرهم‌نمیشوید،اگرروی نقشه‌اصلی‌جهان‌نگاه‌کنید
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زیردریایی گمشده فرانسوی پس از پنجاه سال پیدا شد | DW | 23.07.2019نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک 'موفقیت' خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است. یعنی خدمه اش از گشنگی مردن؟!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۴ قانون شکنی سپاه پیش و پس از توقیف نفتکش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لغو تحریم‌های آمریکا برای بهبود اوضاع در سودان پس از انقلابدونالد بوت، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور سودان سه‌شنبه 23 ژوئیه با اشاره به این‌که هنوز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد💢بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد ◀️جزئیات بیشتر در وب‌سایت یورونیوز:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »