پس از چند روز اعتراضات مردمی، فرماندار پورتوریکو استعفا کرد | DW | 25.07.2019

25/07/2019 09:22:00 ق.ظ

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

پورتوریکو, جزایر کارائيب

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو پس از چند روز اعتراضات و تظاهرات مردم از مقام خود کناره‌گیری کرد. صدها هزار تن در چند روز گذشته علیه او تظاهرات کرده و پارلمان نیز طرح عزل او را آغاز کرده بود.

به گزارش رسانه‌ها، خانم وَندا واس‌کوئز وزیر دادگستری کشور، جانشین روسِلو خواهد شد.پس از آنکه روسِلو پیام ویدیویی استعفای خود را در صفحه فیس‌بوک منتشر کرد، هزاران نفر مقابل مرکز فرمانداری در اولد سان‌خوآن مرکز پورتوریکو دست به شادی و پایکوبی زدند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدپیش از این پارلمان پورتوریکو مقدمات"پیگرد قانونی" روسِلو را آغاز کرده بود. جانی مندز، سخنگوی مجلس نمایندگان پورتوریکو و هم‌حزبی روسِلو گفته بود: «پروسه عزل [فرماندار] آغاز شده است.»در عین حال بخش قضایی قلمرو خارجی ایالات متحده آمریکا از حکم تفتیش منزل روسِلو خبر داده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

بازداشت یک نوکیش مسیحی ایرانی پس از اخراج از آلمان | DW | 23.07.2019به گزارش یک روزنامه آلمانی، فاطمه آزاد که به مسیحیت گرویده در تهران دستگیر و به قید وثیقه آزاد شده است. سازمان عفو بین‌الملل از وزات کشور آلمان خواسته است، در سیاست خود در قبال نوکیشان مسیحی ایرانی بازنگری کند.

توقیف نفتکش؛ 'حمایت مقدماتی چند کشور اروپایی از طرح اعزام نیرو به خلیج فارس'بنا بر گزارش ها، چند کشور عضو اتحادیه اروپا به طور مقدماتی از طرح تشکیل یک ائتلاف نظامی اروپایی برای محفاظت از کشتی‌های خود در تنگه هرمز علیه تهدیدهای احتمالی ایران حمایت کرده اند. گل بود به سبزه نیز آراسته شد,,,, خودبریتانیای‌حروم‌نطفه‌‌گفته‌بودنفتکش‌خالی‌بوده سوال‌اینجاست‌که‌نفتکش‌خالی‌توی‌آبهای‌ایران‌چکار داشته؟؟ درضمن‌اگرهمه‌جمع‌بشیدچه‌غلطی‌میخواهیدبکنید که‌تاالان‌نکردید،انتظارداشتیدملت‌زیربارتحریمها بشکنه‌وبه‌التماس‌بیفته؟ زهی‌خیال‌باطل‌،مثل‌اینکه آگاهی‌کامل‌ازایران‌وایرانی‌ندارید، ایرانی‌مغول،تاتار،اسکندر،وووو‌ دیده‌که‌همتون‌اندازه‌اسکندرهم‌نمیشوید،اگرروی نقشه‌اصلی‌جهان‌نگاه‌کنید

زیردریایی گمشده فرانسوی پس از پنجاه سال پیدا شد | DW | 23.07.2019نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک 'موفقیت' خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است. یعنی خدمه اش از گشنگی مردن؟!

۴ قانون شکنی سپاه پیش و پس از توقیف نفتکش

لغو تحریم‌های آمریکا برای بهبود اوضاع در سودان پس از انقلابدونالد بوت، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور سودان سه‌شنبه 23 ژوئیه با اشاره به این‌که هنوز

بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد💢بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد ◀️جزئیات بیشتر در وب‌سایت یورونیوز:

ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که روز ۱۱ مرداد (۲ اوت) از مقام خود کناره‌گیری می‌کند.روز سه‌شنبه، یکم مرداد (۲۳ ژوئیه) روزنامه آلمانی بیلد (Bild) گزارش داد که یک نوکیش مسیحی به نام فاطمه آزاد در اردیبهشت ماه (مه) از آلمان اخراج شده است.خبرگزاری رویترز سه شنبه (۲۳ ژوئیه) به نقل از سه منبع دیپلماتیک گزارش داد که فرانسه، ایتالیا و دانمارک به طور اصولی از این طرح که توسط بریتانیا ارائه شده است حمایت می کنند.دانش و فناوری زیردریایی گمشده فرانسوی پس از پنجاه سال پیدا شد نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود.

بدین ترتیب فرماندار ۴۰ ساله پورتوریکو اولین مقامی است که در این منطقه تحت کنترل امریکا پیش از پایان دوره کاری‌اش از پست خود کناره می‌گیرد. به گزارش رسانه‌ها، خانم وَندا واس‌کوئز وزیر دادگستری کشور، جانشین روسِلو خواهد شد. به گفته وکیل مدافع آلمانی آزاد، اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان تقاضای پناهندگی او را به این دلیل رده کرده که"نتوانسته است ثابت کند"، اعتقاد او به مسیحیت در حدی است که می‌تواند پس از اخراج به ایران دچار مشکل شود. پس از آنکه روسِلو پیام ویدیویی استعفای خود را در صفحه فیس‌بوک منتشر کرد، هزاران نفر مقابل مرکز فرمانداری در اولد سان‌خوآن مرکز پورتوریکو دست به شادی و پایکوبی زدند. این منبع ناشناس به رویترز گفت:"آزادی کشتیرانی ضروریست. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پیش از این پارلمان پورتوریکو مقدمات"پیگرد قانونی" روسِلو را آغاز کرده بود. او تاکید کرده است که خانم آزاد «مرتب در مراسم عبادی در کلیسا شرکت می‌کرد». جانی مندز، سخنگوی مجلس نمایندگان پورتوریکو و هم‌حزبی روسِلو گفته بود: «پروسه عزل [فرماندار] آغاز شده است.  کارشناسان نیروی دریایی لاشه زیردریایی Minerve را در ۴۵ کیلومتری شهر بندری تولون در عمق ۲۴۰۰ متری دریا پیدا کردند.

» در عین حال بخش قضایی قلمرو خارجی ایالات متحده آمریکا از حکم تفتیش منزل روسِلو خبر داده بود. خانم بک‌هاوس گفت که آزاد اکنون منتظر ادامه روند رسیدگی به پرونده‌اش است. محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران هم روز سه شنبه در پیامی در توییتر ضمن تبریک انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر بریتانیا نوشت:"ایران دنبال رویارویی نیست. ریکاردو روسِلو، فرماندار پورتوریکو روز ۱۱ مرداد از سمت خود کنار می‌رود از چند روز پیش اعتراضات و تظاهرات علیه روسِلو آغاز شده و صدها هزار نفر در این منطقه واقع در جزایر کارائیب به خیابان‌ها آمده‌اند. پس از وقوع طوفان ماریا در این جزیره در سال ۲۰۱۷، فرمانداری به فساد مالی در ارتباط با کمک‌های نقدی به طوفان‌زدگان متهم شد. آزار و مجازات نوکیشان مسیحی روزنامه بیلد در گزارش خود به حکم اولیه اعدام برای یوسف ندرخانی نیز اشاره کرده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در همین رابطه خانم یولیا کِلِهر وزیر آموزش و پرورش پورتوریکو از سوی اف‌بی‌آی پلیس فدرال آمریکا دستگیر شد." منابع رویترز می گویند که اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به طور مستقیم در این ائتلاف شرکت نخواهند داشت؛ این ائتلاف می تواند شامل نیروهای دریایی و هوایی باشد. اتفاقی که صبر مردم را لبریز کرد متنی بود که روسِلو و ۱۱ عضو کابینه‌اش نوشتند و در آن روزنامه‌نگاران، همجنس‌گرایان و بازماندگان طوفان ماریا را مسخره کردند. در بهمن ماه گذشته اسقف خانجانی به دویچه وله گفت که ماموران وزارت اطلاعات در دی ماه ندرخانی را برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس به اوین برده‌اند.  وزارت دفاع فرانسه به یادبود خدمه زیردریایی گم‌شده مراسم بزرگداشت برگزار کرد.

ریکی مارتین، از پیشتازان تظاهرات رنه پِرِز، رپر معروف پورتوریکو برای روز پنج‌شنبه ۳ مرداد (۲۵ ژوئیه) فراخوان تظاهرات عمومی و اعتصاب داده است. او در یک پیام ویدیویی گفته: «ما عقب نمی‌نشینیم، ما بیشتریم، خیلی بیشتر‌!» پِرِز و سایر چهره‌های سرشناس پورتوریکو مثل ریکی مارتین، خواننده سرشناس، بِنیتو مارتینِز و باد بانی از پیشتازان تظاهرات اعتراضی روزهای اخیر هستند و ظاهرا در کارشان موفق بوده‌اند. دستگیری‌ها در بوشهر به گزارش"محبت‌نیوز" در روز دهم تیرماه (یکم ژوئیه) ماموران وزارت اطلاعات در بوشهر هشت نوکیش مسیحی را بازداشت کرده‌اند. حق نشر عکس AFP Image caption جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، روز دوشنبه در پارلمان گفت که برای تاسیس یک ائتلاف اروپایی برای محافظت از کشتی ها در خلیج فارس خبر داد جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، روز دوشنبه در پارلمان گفت بریتانیا برای تامین"آزادی کشتیرانی" در خلیج فارس باید حضور خود را افزایش دهد. در همین زمینه: .