پس از ایالت بایرن، اتریش هم استفاده از ماسک FFP2 را اجباری کرد

07/11/1399 08:59 ق.ظ

مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها، ازجمله فرانسه می‌گویند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند.

مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها، ازجمله فرانسه می‌گویند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند. ماسک FFP2، مانند (N95) نسبت به ماسک‌های جراحی و پارچه‌ای، قابلیت بسیار بیشتری برای جلوگیری از ورود ذرات معلق به دستگاه تنفسی انسان دارد.

با این حال از زمان شیوع ویروس کرونا، سازمان جهانی بهداشت و مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها ازجمله فرانسه اعلام کردند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند.به‌گفته دولت اتریش استفاده از اینگونه ماسک برای تمام افراد بالای ۱۴ سال در حمل و نقل عمومی، فروشگاه‌ها، دفاتر خدماتی، ادارات و مراکز بهداشتی و درمانی اجباری است. این اجبار تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود.

نتایج یک تحقیق: ماسک شیوع ویروس کرونا را مهار می‌کند اما ۱۰۰ درصد کارا نیست

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دولت اتریش روز دوشنبه اعلام کرد استفاده از ماسک فیلتردار FFP2 در اماکن و معابر عمومی بسته این کشور اجباری است.

ماسک FFP2، مانند (N95) نسبت به ماسک‌های جراحی و پارچه‌ای، قابلیت بسیار بیشتری برای جلوگیری از ورود ذرات معلق به دستگاه تنفسی انسان دارد. با این حال از زمان شیوع ویروس کرونا، سازمان جهانی بهداشت و مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها ازجمله فرانسه اعلام کردند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند.به‌گفته دولت اتریش استفاده از اینگونه ماسک برای تمام افراد بالای ۱۴ سال در حمل و نقل عمومی، فروشگاه‌ها، دفاتر خدماتی، ادارات و مراکز بهداشتی و درمانی اجباری است. این اجبار تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود.

نتایج یک تحقیق: ماسک شیوع ویروس کرونا را مهار می‌کند اما ۱۰۰ درصد کارا نیست

هفته گذشته و همزمان با سیر صعودی شیوع ویروس کرونا، دولت محلی بایرن آلمان استفاده از ماسک FFP2 را در این ایالت اجباری اعلام کرد. همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا در اروپا، بسیاری از کشورها مقررات سختگیرانه خود را افزایش می‌دهند. احتمال تعطیلی گسترده و قرنطینه‌های جدید به‌ویژه در پی جهش ویروس و افزایش موارد ابتلا و مرگ‌ومیر، در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد.