پس از تکذیب «ممنوعیت واردات واکسن» هلال احمر ایران اعلام کرد: درخواستی برای واردات دریافت نکرده‌ایم

15/10/1400 08:15:00 ب.ظ

پس از تکذیب «ممنوعیت واردات واکسن» هلال احمر ایران اعلام کرد: درخواستی برای واردات دریافت نکرده‌ایم پیشتر، رئیس سازمان غذا و داروی ایران گفته بود «در حال حاضر واردات واکسن_کرونا نداریم و متکی به تولیدات داخلی هستیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

در پی اظهارات ضد و‌نقیض مقامات ایران در‌ مورد ممنوعیت واردات واکسن، رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز گفت واردات واکسن کرونا باید توسط وزارت بهداشت درخواست شود، اما این جمعیت هنوز درخواستی از وزارت بهداشت مبنی بر واردات واکسن دریافت نکرده است. بهرام دارایی تأکید کرده بود که تولید‌کننده‌های داخلی واکسن کرونا قرار است هر ماه، ۱۵ میلیون دز...

بهرام دارایی تأکید کرده بود که تولید‌کننده‌های داخلی واکسن کرونا قرار است هر ماه، ۱۵ میلیون دز واکسن تحویل دهند و گفت برای دز سوم می‌توان از واکسن‌های داخلی استفاده کرد. پس از انتقادهای گسترده از این اظهارات، او سخنانش در مورد «ممنوعیت واردات واکسن» را تکذیب کرد و گفت واردات واکسن در صورت لزوم ادامه خواهد داشت.

در همین حال، روزنامه همشهری از اتمام موجودی واکسن آسترازنکا در بسیاری از پایگاه‌های واکسیناسیون خبر داد. محمد هاشمی، سرپرست روابط‌عمومی وزارت بهداشت در واکنش گفت که «تا چند روز دیگر» محموله‌های جدید آسترازنکا وارد کشور خواهد شد و از افراد خواست تا برای تزریق دز سوم خود «اندکی صبوری کنند.»

این در حالی است که وزارت بهداشت ایران، آمار تفکیکی واکسیناسیون را ارائه نمی‌دهد و مشخص نیست موجودی هر واکسن چقدر است. تیرماه امسال، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام که بعد به معاونت اول ریاست جمهوری منصوب شد گفته بود ظرف دو تا سه ماه، ایران به ظرفیتی خواهد رسید که مانند سوپرمارکت، مردم هر نوع واکسنی می‌خواهند بروند بگیرند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش وزارت بهداشت به اخبار ممنوعیت واردات واکسن کرونا به کشورسرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به اظهاراتی درباره منع ورود واکسن کرونا به کشور واکنش نشان داد و اعلام کرد که در صورت نیاز بدون وقفه واردات واکسن خواهیم داشت.

اظهارات ضد و نقیض مقامات ایرانی درباره واردات واکسن کرونااظهارات ضد و نقیض مقامات ایرانی درباره واردات واکسن کرونا اظهارات ضد و نقیض مقامات ایرانی درباره واردات واکسن کرونا طی روزهای اخیر باعث بروز نگرانی در میان شهروندان این کشور شده است.

مافیای تجاری پشت واردات سیر از چین/ ۴۰ درصد تولید داخلی صادر می‌شود/ در همدان سردخانه سیر نداریممدیر عامل تعاونی کشاورزی سیرکاران استان همدان خاطر نشان کرد: از آنجایی‌که سردخانه برای نگهداری سیر در استان همدان وجود ندارد کشاورزان سیر را در خاک نگه می‌دارند تا خشک شود سپس آن را برداشت می‌کنند.

واکنش وزارت بهداشت به اخبار ممنوعیت واردات واکسن کرونا به کشورسرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به اظهاراتی درباره منع ورود واکسن کرونا به کشور واکنش نشان داد و اعلام کرد که در صورت نیاز بدون وقفه واردات واکسن خواهیم داشت.

تایید معافیت پزشکی جنجالی جوکوویچ؛ حضور قهرمان صرب در اوپن استرالیانواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان اعلام کرد سرانجام با دریافت معافیت پزشکی و بدون دریافت واکسن کووید۱۹ در رقابت های اوپن استرالیا شرکت می کند.

نظر مثبت آموزش و پرورش به طرح زاکانی برای قبرستان‌گردیِ دانش‌آموزانقائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش ایران روز چهارشنبه با استقبال مشروط از طرح قبرستان‌گردی برای دانش‌آموزان،‌ از این طرح به عنوان «یک موقعیت تربیتی» یاد کرد. دیوث چو دیوث ببیند خوشش آید. دقیقا، چون در اینده بجز نماز خواندن بجای پولدارها ، دعا و فاتحه خوانی کاری در مملکت یافت نخواهد شد!