اردوغان, ترکیه, صدای آمریکا

اردوغان, ترکیه

پس از درگیری‌های شدید در سوریه؛ اردوغان خواستار خروج نظامیان دولت اسد از ادلب شد

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه تهدید کرد که در صورت عدم عقب نشینی نیروهای سوریه در شمال این کشور تا پایان ماه جاری میلادی، آن‌ها را وادار به این کار خواهد کرد.\r\n به گزارش آسوشیتدپرس، رجب

05/02/2020 03:34:00 ب.ظ

🔺پس از درگیری‌های شدید در سوریه؛ اردوغان خواستار خروج نظامیان دولت اسد از ادلب شد ⚡️رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه تهدید کرد در صورت عدم عقب نشینی نیروهای سوریه در شمال این کشور تا پایان ماه جاری میلادی، آن‌ها را وادار به این کار خواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه تهدید کرد که در صورت عدم عقب نشینی نیروهای سوریه در شمال این کشور تا پایان ماه جاری میلادی، آن‌ها را وادار به این کار خواهد کرد.\r\n به گزارش آسوشیتدپرس، رجب

گزارش سالانه پرزیدنت ترامپ در کنگره؛ اشاره به قاسم سلیمانی به عنوان «بی‌رحم‌ترین قصاب» رژیم ایراندونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان گزارش سالانه خود در کنگره آمریکا به کشته شدن قاسم سلیمانی از سوی نیروهای آمریکایی اشاره کرد و او را «بی‌رحم‌ترین قصاب رژیم» ایران خواند.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اطلاعیه روابط عمومی ارتش درخصوص مصاحبه اخیر امیر دریادار سیاری اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی

در این سخنرانی که سه شنبه شب ۱۵ بهمن به وقت واشنگتن (بامداد چهارشنبه ۱۶ بهمن به وقت تهران) انجام شد، پرزیدنت ترامپ به پسری که پدرش را در جریان بمب‌های کنار جاده‌ای در عراق از دست داد، اشاره کرد و گفت:کریستوفر هیک در دومین ماموریت خود به عراق در سال ۲۰۰۸ نامه‌ای به فرزند یک ساله خود - گِیج - نوشت و گفت: من بار دیگر در کنار تو خواهم بود، یادت می‌دهم چطور دوچرخه سواری کنی و چطور خانه شنی بسازی و در رقابت‌های ورزشی شرکت کنی و زمانی خودت هم صاحب فرزندان خودت شوی. دوستت دارم و از مادرت مراقبت کن.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: در روز عید پاک سال ۲۰۰۸، کریس در بیرون از بغداد در حال ماموریت بود که زره‌پوش آن‌ها با بمب‌های کنار جاده‌ای هدف قرار گرفت و او کشته شد. پسرش گیج الان ۱۳ ساله است و در کنار ما است.پرزیدنت ترامپ ادامه داد:‌ تروریستی که مسئول کشته شدن کریس هیک است،‌ نامش قاسم سلیمانی است که بمب‌های کنار جاده‌ای مرگبار را تامین می‌کرد. سلیمانی بی‌رحم‌ترین قصاب‌ رژیم ایران بود و هیولایی بود که هزاران نیروی آمریکایی را در عراق کشته یا زخمی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: سلیمانی به عنوان یکی از بزرگترین تروریست‌های جهان طراح مرگ تعداد زیادی از مردان زنان و کودکان بود. او در ماه دسامبر حمله به نیروهای آمریکایی در عراق را مدیریت کرده و مشغول طراحی فعال برای حمله‌های دیگری بود. به همین دلیل ماه پیش به دستور من،‌ ایالات متحده یک حمله دقیق نظامی کرد که سلیمانی را کشت و دوران ترور خصمانه او را برای همیشه از بین برد.

پرزیدنت ترامپ افزود: پیام ما به تروریست‌ها واضح است: از عدالت آمریکایی راه گریز ندارید. اگر به شهروندان ما حمله کنید، جان خود را گرو گذاشته‌اید.اشاره به اعتراضات مردم ایرانرئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش به اعتراضات مردم در ایران اشاره کرد و گفت: در ماه‌های گذشته ما شاهد ایرانیان سرافرازی بودیم که صدای خود را در برابر حاکمان سرکوبگر بلند کرده‌اند. رژیم ایران باید دنبال کردن سلاح اتمی را رها کند، گسترش ترور، مرگ و نابودی را متوقف کند و برای زندگی بهتر مردم خودش شروع به کار کند.

وی افزود: به خاطر تحریم‌های قدرتمند ما، اقتصاد ایران در وضعیت خیلی بدی است. ما می‌توانیم کمک کنیم تا در زمانی خیلی کوتاه این وضعیت بهتر شود.پرزیدنت ترامپ در ادامه خطاب به رهبران جمهوری اسلامی گفت: آن‌ها شاید یا غرور بیش از حد دارند یا مرتکب حماقت می‌شوند ولی تصمیم با آن‌ها است و ما حاضر به کمک هستیم. ما این جا هستیم. بگذارید ببینیم چه راهی اختیار می‌کنند. این کاملا در اختیار آن‌ها است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: ما همین طور که در حال دفاع از زندگی آمریکایی‌ها هستیم، ما مشغول پایان دادن به جنگ‌های آمریکا در خاورمیانه هستیم.حضور خوان گوایدو در کنگره آمریکاپرزیدنت ترامپ در بخشی از سخنرانی خود به سیاست ایالات متحده در آمریکا ادامه گفت: ما برای آزادی در نیمکره خود تلاش می‌کنیم. برای همین سیاست ناقص دولت قبلی در مورد کوبا را لغو کردیم. ما امید آزادی مردم کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا را حمایت می‌کنیم و ائتلافی در مخالفت با دیکتاتور سوسیالیست ونزوئلا راه انداخته‌ایم.

انتقاد ظریف از سکوت اروپا در قبال برخورد آمریکا با شهروندان معترض حمله به خبرنگاران در آمریکا؛ رسانه‌ها هدف تازه پولیس - BBC News فارسی تصاویر تاثیرگذار از همبستگی‌ پلیس با مردم در جریان اعتراضات اخیر آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به محل حضور مهمانان در کنگره گفت: امروز عصر و در کنار ما، خوان گوایدو، رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا در میان ما است. آقای رئیس جمهوری لطفا این پیام را به مردم ونزوئلا منتقل کن که تمامی مردم آمریکا همراه با مردم ونزوئلا برای رسیدن به آزادی هستند.

سیاست مهاجرتیپرزیدنت ترامپ به مرز جنوبی آمریکا با مکزیک اشاره کرد و گفت: مرز جنوبی ما امن‌تر شده و همین حالا که حرف می‌زنم، دیواری بزرگ در حال ساخته شدن است. ما حدود ۱۰۰ مایل دیوار را ساخته‌ایم. سال آینده به ۵۰۰ مایل می‌رسیم.موفقیت اقتصادی دولتپرزیدنت ترامپ با اشاره به بهبود شرایط اقتصادی آمریکا گفت: از وقتی که به این مقام آمدم، وضعیت کار را در دستور کار قرار دادم، قوانین دست‌ و پاگیر را کنار گذاشتم و اقتصاد را آزاد کردم. روش ما حفظ اقتصاد آمریکایی و نیروی کار آمریکا است. ما در حال پیشرفت با مثبت‌اندیشی هستیم و تمامی شهروندان در کشورها وضعیت خوبی دارند.

نسخه کامل سخنان پرزیدنت ترامپ را با ترجمه همزمان از فیسبوک صدای آمریکا ببینید:پاسخ دموکرات‌ها به گزارش سالانه پرزیدنت ترامپگرتچن ویتمر فرماندار دموکرات ایالت میشیگان به عنوان نماینده حزب مخالف و در سخنانی در واکنش به سخنرانی سالانه پرزیدنت ترامپ سخنرانی کرد.

او در یک سخنرانی ده دقیقه‌ای که بعد از سخنان پرزیدنت ترامپ ابراز شد، گفت: حزب دموکرات می‌خواهد بیمه و شرایط مردم را بهتر کند ولی جمهوری‌خواهان مانع آن می‌شوند.خانم ویتمر افزود: رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید اقتصاد بهتر شده ولی شرایط طبقه کارگر خیلی تغییر نکرده است.

فرماندار ایالت میشیگان افزود: ما در تلاش هستیم تا وضعیت را برای همه خانواده‌های آمریکایی و طبقه متوسط بهتر کنیم. برای ما دسترسی به آب سالم، خدمات درمانی مناسب و حق تحصیل در محیط امن اولویت‌های اصلی است. ادامه مطلب: VOA Farsi »

كوسكش ترك از دولت سوريه ميخواد از كشور خودش عقب نشيني كنه 😂😂😂😂😂 اددوغانم یکیه مثل نتانیاهو ...اشغالایه اشغالگر یکی از یکی اشغالترو حرومزاده تر ادلب جز ترکیس مگه؟ نئو عثمانی رسما داره کشورگشایی می کنه مگە ادلب جزو سوریە ھست یا ترکیە!!! اردوغان غلط کرد

پرزیدنت ترامپ در سخنرانی سالانه در کنگره به چه مسائلی در سیاست خارجی اشاره خواهد کردپرزیدنت ترامپ در سخنرانی سالانه در کنگره به چه مسائلی در سیاست خارجی اشاره خواهد کرد یک کارشناس سیاست خارجی معتقد است که پرزیدنت ترامپ در سخنرانی وضعیت کشور در کنگره به موضوع ایران و موفقیت در مهار رژیم تهران اشاره خواهد کرد. VOASOTU مهار شدن خودمون خبر نداريم اين گرگ ها؟! كدوم مهار؟! ای برپدر همتون لعنت بی شرفای بی همه چیز.همتون دستتون بااین اراذل واوباش اخوندی تویه کاسه ست.پس چرا کلکشون رو نمیکنی مردک مزخرف؟

دونالد ترامپ در نطق سالانه‌ از کشتن قاسم سلیمانی دفاع کرددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در نطق سالانه خود در کنگره، در حملات لفظی تازه ای به حکومت ایران، از کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دفاع کرده است. آقای ترامپ پیشتر در این سخنرانی همچنین از خط مشی خود در برابر ایران از جمله تشدید تحریم های اقتصادی دفاع کرد. This is embargoed and you are not suppose to use this until after he delivers. ترامپ باید منتظر انتقام سخت ایران باشد قمار بازی با کسی که جانش را برای هدفش گذاشته خیلی جرات میخواهد او با این کار ما درد از دست دادن دور دوم ریاست جمهوری را نوش جان خواهد کرد لش سربازاتو جمع کن .... بدجوری داری کشته میدی کالباس😂😂😂

ارتش لیبی تعدادی از پیکارجویان اجاره‌ای سوری را در طرابلس محاصره کردنیروهای ارتش لیبی روز دوشنبه سوم فوریه 2020 با مجموعه از مزدوران سوری که در منزلی در طرابلس پنهان

دو کشته و یک زخمی در جریان تیراندازی در خوابگاه دانشگاهی در تگزاسپلیس تگزاس روز سه شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد، در جریان تیراندازی در خوابگاه دانشگاه A&M در شهر اخه اين چه نوشتنی ست همش غلط دستوری داره

مایک پمپئو روابط آمریکا با بلاروس، قزاقستان و ازبکستان را قوی‌تر از گذشته توصیف کرد🔺مایک پمپئو روابط آمریکا با بلاروس، قزاقستان و ازبکستان را قوی‌تر از گذشته توصیف کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا پس از سفر به بلاروس، قزاقستان و ازبکستان، این سفر را موجب قوی تر شدن شراکت این کشورها با ایالات متحده دانست.

ظریف منفعت‌طلبی آمریکا از خطر بیماری کرونا را محکوم کردوزیر امور خارجه کشورمان در دو پیام توییتری ضمن ابراز هم‌دلی با مردم چین که در حال دست‌وپنجه نرم کردن با کرونا ویروس هستند، از اقدامات دولت چین در کنترل این بیماری مسری در داخل کشور و پیش‌گیری از شیوع بین‌المللی آن قدردانی کرد. با عرض پوزش خبر اصلاح میکنیم: جمهوری اسلامی به خاطر بقا از چین پیروی میکند و امریکا را محکوم لطفاً خودت یک سفر برو به کشور دوست و برادر، چین، شاید خدا خواست کرونا گرفتی از دستت راحت شدیم 🙏 iranianmaryam 😂😂🤣