پسته در آستانه عید به مرز ۴۰۰ هزار تومان رسید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، قیمت مغز گردو، پسته و بادام در بهمن ماه ۱۷ تا ۴۰ درصد افزایش یافته و پسته به مرز ۴۰۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است. اخبار_ایران عید گرانی

بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، قیمت مغز گردو، پسته و بادام در بهمن ماه نسبت به سال گذشته ۱۷ تا ۴۰ درصد افزایش یافته و پسته به مرز ۴۰۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است.

در گزارش مرکز آمار ایران از متوسط قیمت‌ اقلام خوراکی در بهمن ماه آمده است که، قیمت هر کیلو پسته به طور متوسط از ۲۲۷ هزار تومان در بهمن پارسال به ۳۱۸ هزار تومان در بهمن سال جاری رسیده و تا بیش از ۳۹۰ هزار تومان هر کیلو قیمت خورده است، این کالا در مقایسه با آذر سال جاری ۲.۶ و بهمن پارسال ۳۹.۸ درصد گران شده است.

قیمت مغز گردو نیز از متوسط ۲۵۷ هزار تومان در بهمن ماه سال گذشته به ۳۰۰ هزار تومان در همین ماه در سال جاری رسیده که حتی تا بیش از ۳۳۵ هزار تومان هم قیمت خورده است. مغز گردو نسبت به آذرماه امسال ۱.۳ درصد و بهمن پارسال ۱۷.۱ درصد گران شده است. متوسط قیمت بادام درختی نیز در بهمن امسال بیش از ۳۰۰ هزار تومان در هر کیلو بوده و تا ۳۶۰ هزار تومان هم فروش رفته است، متوسط قیمت بادام در بهمن پارسال ۲۹۵ هزار تومان بوده است. بر این اساس بادام نسبت به آذرماه سال جاری ۲.۱ و بهمن سال پیش ۲۴.۶ درصد گران شده است.

در این گزارش به آمار صادرات این محصولات نیز اشاره شده و آمده است که در ۱۰ ماهه امسال ۲۷۴۸ تن به ارزش بیش از ۲۳.۲ میلیون دلار بادام، ۴۲۶ تن به ارزش بیش از ۲.۵ میلیون دلار گردو، ۱۰۳.۳ هزار تن به ارزش بیش از ۶۲۱.۵ میلیون دلار پسته با پوست، ۱۵.۳ هزار تن به ارزش بیش از ۱۷۰.۷ میلیون دلار مغز پسته و ۶۴۷ تن به ارزش بیش از ۵.۱ میلیون دلار سایر پسته‌ها از ایران صادر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پسته خودش کیلویی ۳۰۰ تومنه ها

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار رسمی: پسته در مرز ۴۰۰ هزار تومانپسته در مرز ۴۰۰ هزار تومان *بدنبال افزایش قیمت در گروه آجیل، قیمت پسته تا مرز ۴۰۰ هزار تومان پیش رفته است *بررسی گزارشی از مرکز آمار در رابطه با متوسط قیمت اقلام خوراکی در بهمن از این حکایت دارد که گردو، پسته و بادام افزایش ۱۷ تا ۴۰ درصدی قیمت داشته‌اند کم کم باید از خارج به داخل پسته وارد کنیم :) تف به شرف هر چی اخونده کدوم مرز ، جلفا یا بازرگان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

همسویی خامنه‌ای با پوتین در اولین واکنش او به جنگ در اوکراین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنولغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سفر وزیر امور خارجه روسیه به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیمای وی در نزدیکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »