پزشک خبرساز فرانسوی: همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در حال پایان یافتن است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پزشک خبرساز فرانسوی: همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در حال پایان یافتن است ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

مدیر انستیتو مدیترانه‌ای بیماری‌های عفونی شهر مارسی در ادامه سخنان خود یادآور می‌شود: «ممکن است موارد پراکنده‌ای اینجا یا آنجا در صورت مسری بودن فوق العاده یک فرد مشاهده شود اما این نمی‌تواند به معنی پویایی همه‌گیری تلقی شود. اپیدمی در حال پایان یافتن است.»

این سخنان امیدبخش در حالی از سوی یکی از مشهورترین متخصصان بیماری‌های عفونی فرانسه ایراد می‌شود که طی روزهای گذشته چندین کانون جدید شیوع بیماری در مناطق مختلف این کشور از جمله در «دوردونی»،‌ «کلامار» و «وانده» مشاهده شده است. از سوی دیگر، برغم آنکه آمارهای رسمی منتشر شده از چگونگی انتشار ویروس کرونا و شیوع بیماری کووید ۱۹ در اروپا، وضعیت کم‌تر نگران‌ کننده‌ای را به تصویر می‌کشد اما سازمان جهان بهداشت در تازه‌ترین موضع گیری در این خصوص بر ضرورت هشیاری و در پیش گرفتن تدابیر احتیاطی حداکثری تاکید کرده است.بسیاری از متخصصان و مقامات بهداشتی در جهان،‌ بویژه مسئولان سازمان جهانی بهداشت نسبت سهل انگاری در مهار کامل ویروس کروتا و شیوع موج جدید بیماری کووید ۱۹ هشدار داده‌اند.

مایکل رایان، مسئول بخش فوریت‌های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت از این دست متخصصان است که بدون نام بردن از کشوری نسبت به نادیده گرفتن خطر اوج گیری مجدد بیماری و در پیش گرفتن اقدامات کورکورانه برای خروج هر چه سریع‌تر از قرنطینه ابراز تاسف کرده است. طبق پیش بینی این مسئول سازمان جهانی بهداشت در صورتی که بیماری در سطحی ضعیف در کشورهای فاقد توان و ظرفیت لازم برای شناسایی کانون‌های جدید باقی بماند خطر شیوع و اوج‌گیری مجدد آن تقویت می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تو فرانسه شاید ولی ایران عمرا ،چون اولا درست اطلاع رسانی نمیکنن همینم باعث میشه مردم رعایت نکنن😎

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سخنگوی کرملین کرونا گرفتسخنگوی کرملین کرونا گرفت دیمیتری پسکوف در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

داروی شرکت «گیلئاد» برای کرونا در ۱۲۷ کشور در دسترس قرار می‌گیرددرخواست‌ها برای داروی «رمدسیویر» با توجه به عدم تائید داروهای دیگر برای درمان بیماران مبتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» و همچنین عدم کشف واکسن ویروس جدید کرونا افزایش یافته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از یک میلیون و 600 هزار نفر گذشتشمار بهبود یافتگان بیماری کووید-19 در سراسر جهان به یک میلیون و 602 هزار و 539 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شناسایی ۱۶۸۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ آمار بهبودیافتگان به ۸۷۴۲۲ نفر رسیدجهانپور: شناسایی ۱۶۸۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ آمار بهبودیافتگان به ۸۷۴۲۲ نفر رسید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

میانگین سنی فوتی‌های کرونا در هفته گذشته/ کووید ۱۹؛ بیماری خفیف برای کودکاناخیرا برخی سازمان‌های بهداشتی درباره بروز بیـماری کاوازاکی در ارتباط با کودکـان مبتـلا به کووید-۱۹، هشدار داده‌اند؛ این درحالیست که مطالعات بیشماری نشان داده‌اند کووید- ۱۹ یک بیماری خفیف برای کودکان بویژه کودکان زیر ۹ سال و با مرگ نزدیک به صفر است و هنوز هیچ مدرک قطعی مبنی بر شـوک ناشـی از کووید-۱۹ به بیماری کاوازاکی وجود ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۱۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور/ وضعیت خوزستان همچنان نگران‌کننده استجهانپور خبر داد: شناسایی ۱۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور/ وضعیت خوزستان همچنان نگران‌کننده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »