فرانسه, ویروس کرونا, سلامت, تحقیق پزشکی, چین

فرانسه, ویروس کرونا

پزشک فرانسوی: داروی مالاریا برای درمان مبتلایان به کرونا موثر است

پزشک فرانسوی: داروی مالاریا برای درمان مبتلایان به کرونا موثر است

26/02/2020 01:20:00 ب.ظ

پزشک فرانسوی: داروی مالاریا برای درمان مبتلایان به کرونا موثر است

داروی کلروکین بیش از ۷۰ سال است که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلروکین یک داروی ارزان قیمت با اثرات جانبی محدود محسوب می‌شود.

دیدیه رائولت، مدیر انستیتوی مدیترانه ای بیماری های عفونی در شهر مارسی می گوید تجویز یک داروی رایج که برای معالجه مالاریا از آن استفاده می شود، در درمان مبتلایان به ویروس جدید کرونا «موثر» است.این پزشک سرشناس فرانسوی با اشاره به نتیجه تحقیقی که در یک کلینیک چین انجام شده است به خبرگزاری فرانسه گفت: «می دانیم که کلروکین در آزمایش درون کشتگاهی (in vitro) برای مقابله با نوع جدید ویروس کرونا موثر بود و حالا بررسی کلینیکی آن در چین نیز این امر را ثابت کرده است.»

پزشک مسلمان به دلیل دست ندادن با یک زن، تابعیت آلمانی نخواهد گرفت کرونا در ایران؛ نوید محمدزاده مبتلا شد، محمدرضا گلزار بستری - BBC News فارسی چین ویروس زنده کرونا را در مواد غذایی منجمد پیدا کرد

وی افزود: «در نهایت شاید راه درمان این بیماری عفونی [ابتلا به ویروس جدید کرونا] ساده ترین و کم هزینه ترین مورد در بین عفونت های ویروسی باشد.»انستیتوی مدیترانه ای بیماری عفونی مارسی یکی از فعالترین موسسات علمی و پژوهشی در فرانسه برای تحقیق در مورد نوع جدید ویروس کرونا است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدتحقیق پزشکان چینی در مورد تاثیر داروی کلروکین بر بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا مبتنی بر بررسی ها در بیش از ۱۰ بیمارستان این کشور از جمله بیمارستان های ووهان، پکن و شانگهای است.دانشمندان چینی در گزارش خود درباره این تحقیق اعلام کرده اند که «نتایج بررسی های انجام شده بر روی بیش از ۱۰۰ بیمار نشان می دهد که استفاده از فسفات کلروکین از درمانی که بر روی گروه شاهد (گروه گواه) انجام شده بود در جلوگیری از پیشرفت بیماری، بهبود وضع ریه ها و در نهایت برای اینکه بار دیگر آزمایش بیمار منفی شود و دوره بیماری اش کوتاه شود موثرتر بوده است.»

این گروه از محققان همچنین در گزارش خود آورده اند که «خاصیت ضدویروسی و ضدتورمی داروی کلروکین احتمالا در اثربخشی بالقوه آن در درمان بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا» موثر بوده است.داروی کلروکین بیش از ۷۰ سال است که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می گیرد. کلروکین یک داروی ارزان قیمت با اثرات جانبی محدود محسوب می شود.

ویروس جدید کرونا تا چه حد کشنده است؟به گفته دیدیه رائولت تجویز روزانه ۵۰۰ میلی گرم کلروکین به مدت ۱۰ روز به بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا برای درمان آنها کفایت می کند.اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه روز سه شنبه در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام کرد که از نتیجه تحقیق در مورد تاثیر داروی کلروکین مطلع است و تاکنون چند بار با دیدیه رائولت در این مورد گفتگو کرده است.

دیدیه رائولت یکی از سرشناس ترین پزشکان متخصص بیماری عفونی در فرانسه است و برنده جوایز بسیاری شده است. او با انتشار ویدئویی در پایگاه اینترنتی یوتیوب اعلام کرد به بیمارانی که از این پس به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا در انستیتوی مدیترانه ای بیماری عفونی مارسی بستری شوند داروی کلروکین تجویز خواهد شد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

آناتولی از اردوگاه‌های پ.ک.ک در سنجار تصویربرداری کرد

اینکه با داروی مالاریا میشه کرونا رو درمان کرد نظر پزشک و محقق بلژیکی هست، ایشون فرانسوی نیستن امیدوارم 🙏🙏🙏 استاد عفونی مون میگفت زمان جنگ جهانی یک یا دو، انگلیسی ها آلمان رو محاصره کرده بودن و داروی مالاریا نمی رسوندن تا آلمان ها از مالاریا بمیرن ولی آخر سر شرکت بایر داروی کلروکین رو ساخت وایگرا هم جواب میده🙄

مشاور وزیر بهداشت: حریرچی به کرونا مبتلا استتهران - ایرنا - مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتلای ایرج حریرچی به ویروس کرونا خبر داد.

روش قرنطینه بیمارستانی در شهرهای کوچک چقدر اصولی است؟ / اصل حداقل تماس در شیفت پرستاری رعایت شودبهداشت کار پرستاران نه تنها برای خود آنها بلکه برای عدم شیوع کرونا در جامعه نیز امری حیاتی است اما آیا محیط بیمارستان‌های قرنطینه برای پرستاران مناسب است؟

ایران: آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 139 نفر رسیدایران: آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 139 نفر رسید

ایران: شمار مبتلایان به کرونا به 64 نفر افزایش یافتایران: شمار مبتلایان به کرونا به 64 نفر افزایش یافت

گزارش| دیگرانی که همچون ایران با ویروس کرونا دست به گریبان هستند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimهرچند اخبار مربوط به مبتلایان به ویروس کرونا به شدت باعث نگرانی مردم کشورمان شده اما در هر صورت کشورهای دیگر دنیا نیز با این چالش دست و پنجه نرم می‌کنند. نصف باقیمانده هم یا اینقدر شوت اند که هنوز متوجه نشدن یا دارن اخبار رو لاپوشونی میکنن. شک نکن! چرا عربستان و افغانستان رو رنگی نکردید؟ به نظر منم همیشه به لجن کشیدن کل دنیا برای توجیه ناکارآمدی خودمون جواب میده و خیلی راحت و کم هزینه است فقط تازگی‌ها یه سوال برام پیش اومده که چرا فقط تو بدبختی‌ها مقایسه میکنید،آنقدر به فهم و شعور ما توهین نکنید، صداقت تنها راه صحیح برای حکومته چرا درکش براتون سخته!؟

کرونا در جهان؛ نگرانی فرانسوی‌ها از انتقال کرونا با هواداران یوونتوستعداد تلفات ویروس کرونا در جهان به ۲۷۶۵ نفر افزایش یافته است.