پزشکان آلمانی شواهد مسمومیت ناوالنی را یافته‌اند | DW | 24.08.2020

03/06/1399 09:00 ب.ظ

پزشکان معالج الکسی ناوالنی در بیمارستان شاریته برلین، شواهد مسمومیت او با مشتقات داروی 'کولین استرازهمر' را تصدیق کرده‌اند. آنها وضعیت سلامتی این منتقد کرملین را جدی می‌خوانند اما می‌گویند خطر مرگ متوجه او نیست.

پزشکان معالج الکسی ناوالنی در بیمارستان شاریته برلین، شواهد مسمومیت او با مشتقات داروی 'کولین استرازهمر' را تصدیق کرده‌اند. آنها وضعیت سلامتی این منتقد کرملین را جدی می‌خوانند اما می‌گویند خطر مرگ متوجه او نیست. پزشکان معالج الکسی ناوالنی در بیمارستان شاریته برلین، شواهد مسمومیت او با مشتقات داروی"کولین استرازهمر" را تصدیق کرده‌اند. آنها وضعیت سلامتی این منتقد کرملین را جدی می‌خوانند اما می‌گویند خطر مرگ متوجه او نیست.

نتایج آزمایشات بالینی و کلینیکی روی الکسی ناوالنی در برلین نشان می‌دهد که او با ماده‌ای از داروهای مهارکننده کولین‌استرازهمر (Cholinesterase-Hemmer) مسموم شده؛ دارویی که در اصل برای درمان دمانس و آلزایمر و تحریک سیستم اعصاب تجویز می‌شود و عوارضی جانبی چون حبس ادرار، اختلال در تنفس و گوارش و کارکرد قلب ایجاد می‌کند. بیمارستان شاریته البته جزییات این آزمایش‌ها را اعلام نکرده است.

ظهر دوشنبه ۲۴ اوت، سخنگوی صدراعظم آلمان، به نشانه‌های یک"حمله سمی" در معاینات ناوالنی اشاره کرده بود. اشتفان زایبرت گفت: «به همین دلیل محافظت ویژه از ناوالنی ضروری است.»پلیس جنایی آلمان مسئولیت حفاظت امنیتی از این منتقد ۴۴ ساله پوتین در بیمارستان شاریته را بر عهده دارد. سخنگوی دولت آلمان تاکید کرد که این تصمیم در مشورت با کارشناسان گرفته شده و افزود: «متاسفانه در تاریخ معاصر روسیه، چند قضیه مشکوک به مسمومیت وجود دارد.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

ما پزشکان برای سرزمین و جان هموطنان بی‌توجه به مصائب در صحنه بودیم

نزار زکا ‌صحبت‌های پسر رفسنجانی درباره مسمومیت منجر به مرگ پدرش با مواد رادیواکتیو را بازگو می‌‌کند🔺نزار زکا ‌صحبت‌های پسر رفسنجانی درباره مسمومیت منجر به مرگ پدرش با مواد رادیواکتیو را بازگو می‌‌کند ⚡️زکا در مستندی که توسط ایران‌وایر منتشر شد می‌گوید: او [مهدی هاشمی] گفت که مرگ پدرش بر اثر مسموم شدن با مواد هسته‌ای [مسمومیت پرتوی] اتفاق افتاده است

ترامپ: دولت پنهان تلاش می‌کند ساخت واکسن کرونا را به تاخیر بیندازد

شبه‌نظامیان حوثی 13 نفر را در یمن ربودند

انتخابات آمریکا؛ مجلس نمایندگان کمک مالی به اداره پست را تصویب کرد - BBC News فارسیمجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی کم سابقه تعطیلات تابستانی ماه اوت خود را متوقف کرده و در یک جلسه اضطراری طرح کمک مالی ۲۵ میلیارد دلاری از اداره فدرال خدمات پستی را تصویب کرده است.

حزب‌الله پهپاد رژیم صهیونیستی را سرنگون کردسرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی | حزب الله لبنان اعلام کرد که یک پهپاد رژیم صهیونیستی را که وارد حریم هوایی این کشور شده بود را ساقط کرده است. پهپاد اسرائیلی عصر شنبه حریم هوایی لبنان را در نزدیک شهرک عیتا الشعب واقع در جنوب این کشور نقض کرده بود

پزشکان آلمانی شواهد مسمومیت ناوالنی را یافته‌اند

پزشکان معالج الکسی ناوالنی در بیمارستان شاریته برلین، شواهد مسمومیت او با مشتقات داروی"کولین استرازهمر" را تصدیق کرده‌اند. آنها وضعیت سلامتی این منتقد کرملین را جدی می‌خوانند اما می‌گویند خطر مرگ متوجه او نیست.نتایج آزمایشات بالینی و کلینیکی روی الکسی ناوالنی در برلین نشان می‌دهد که او با ماده‌ای از داروهای مهارکننده کولین‌استرازهمر (Cholinesterase-Hemmer) مسموم شده؛ دارویی که در اصل برای درمان دمانس و آلزایمر و تحریک سیستم اعصاب تجویز می‌شود و عوارضی جانبی چون حبس ادرار، اختلال در تنفس و گوارش و کارکرد قلب ایجاد می‌کند. بیمارستان شاریته البته جزییات این آزمایش‌ها را اعلام نکرده است.

ظهر دوشنبه ۲۴ اوت، سخنگوی صدراعظم آلمان، به نشانه‌های یک"حمله سمی" در معاینات ناوالنی اشاره کرده بود. اشتفان زایبرت گفت: «به همین دلیل محافظت ویژه از ناوالنی ضروری است.»پلیس جنایی آلمان مسئولیت حفاظت امنیتی از این منتقد ۴۴ ساله پوتین در بیمارستان شاریته را بر عهده دارد. سخنگوی دولت آلمان تاکید کرد که این تصمیم در مشورت با کارشناسان گرفته شده و افزود: «متاسفانه در تاریخ معاصر روسیه، چند قضیه مشکوک به مسمومیت وجود دارد.»

زایبرت در عین حال توضیح داد که از سوی صدراعظم آلمان"دعوت رسمی" برای معالجه در آلمان صورت نگرفته؛ بلکه خانم مرکل صرفا به دلایل انساندوستانه و به درخواست خانواده ناوالنی برای درمان در این کشور پاسخ داده است.

سخنگوی آنگلا مرکل افزود که انتقال ناوالنی به آلمان و درمان او، به صورت خصوصی سازماندهی شده است.

هم‌زمان، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان که در سفر اوکراین به سر می‌برد، جانب احتیاط را نگه داشته و از قضاوت صریح در باره ماجرای ناوالنی پرهیز کرده است. او در کی‌یف با اشاره به فقدان شواهد کافی گفت: «من جزء کسانی هستم که ارزیابی‌ها را بر واقعیات استوار می‌کنند... هنوز شواهد پزشکی و جرم‌شناسی کافی در دست نیستند و باید منتظر بمانیم.»تیم پزشکی روس که اولین بار ناوالنی را در شهر اومسک در سیبری تحت معالجه قرار داد، پنهان‌کردن علت بیماری ناوالنی به دستور مسکو را تکذیب کرده است. آنها از سوی نزدیکان و خانواده ناوالنی متهم‌اند که او را عمدا چند روز در بیمارستان نگه داشته‌اند تا با دفع آثار سم از بدن، اثبات مسمومیت ناممکن شود.

الکساندر موراچوفسکی، پزشک ارشد این بیمارستان گفت: «ما اصلا تحت هیچ فشاری از بیرون نبودیم، بلکه با تلاش فراوان توانستیم جان بیمار را نجات دهیم.»

پزشکان روسی ابتدا می‌گفتند به دلیل شرایط نامساعد ناوالنی، انتقال او به آلمان ممکن نیست اما سرانجام با چند روز تاخیر موافقت خود با این امر را اعلام کردند. بنیاد"سینما برای صلح" در برلین، هماهنگی ارسال هواپیما برای انتقال ناوالنی به آلمان را بر عهده داشته و ناوالنی با یک آمبولانس هوایی به برلین منتقل شد.ناوالنی از منتقدان سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است و بنیاد او در سال‌های گذشته، بارها فساد مالی، و زندگی مجلل و پر ریخت و پاش نخبگان دولتی را افشا کرده است. او حزب"روسیه متحد" متعلق به پوتین را"حزب حقه‌بازها و دزدها" می‌نامد.

او اخیرا در تلاش برای جلوگیری از پیروزی نامزدهای طرفدار دولت در انتخابات محلی ماه سپتامبر، یک تور انتخاباتی در روسیه به راه انداخته بود. خود ناوالنی به دلیل سابقه محکومیت در یک پرونده"اختلاس"، حق کاندیداتوری در انتخابات روسیه را ندارد.

ناوالنی علاوه بر دستگیری‌های متعدد، چند بار نیز مورد حملات فیزیکی قرار گرفته است. پزشکان روسی می‌گویند دگرگونی حال او ناشی از"اختلال متابولیک" بوده، اما خانواده و اطرافیان ناوالنی این تشخیص را مسخره توصیف کرده و یادآور شده‌اند که او هرگز مشکل سلامتی نداشت.

حال ناوالنی در جریان پرواز به مسکو در هواپیما به هم خورد و هواپیما در امسک فرود اضطراری کرد. سخنگوی او احتمال داده که نوشیدن چای مسموم در فرودگاه مسکو، عامل به اغما رفتن ناوالنی باشد.