پرینتر سوزنی و کاربرد آن در صنعت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

پرینتر سوزنی، نوعی از چاپگر است که از مکانیزم ضربه برای چاپ متون، اعداد و جدول‌ها استفاده می نماید.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت واریان، در پرینتر سوزنی، یک سری سوزن فلزی به صورت مکرر و بسرعت برروی ریبون و کاغذ ضربه می‌زنند تا عمل چاپ انجام شود. این پرینترها عموماً برای چاپ انواع اسناد مانند اسنادبانکی، چک، فاکتور و همچنین انواع فرم‌های بهم پیوسته و چندنسخه‌ای، انواع فیش‌ها و قبض‌ها (مانند قبض‌باسکول)، گزارش‌ها و سایر مستنداتِ مورد استفاده در صنایع مختلف مانند بانکداری، حمل و نقل، باربری، نفت و گاز، خودروسازی و ... استفاده می‌شوند.

چاپگر سوزنی یکی از مهم‌ترین و فوق‌­العاده‌ترین اختراعات بشر به حساب می­‌آید که منجر به تحولی عظیم در صنعت چاپ گردید. این چاپگر توانسته در زمینه سرعت پیشرفت علم، نقش مهمی را ایفا نماید. برای مثال کلیه لاگ‌ها و مستندات فضاپیماهای وویجر ۱ و ۲، بین سال های ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۸ به واسطه وجود پرینتر سوزنی، پرینت گرفته می‌شد و روزانه توسط کارشناسان ناسا مورد بررسی قرار می‌گیرفت! از اینرو اگر در مورد این ابزار دوست­‌داشتنی کنجکاو هستید و قصد تهیه آن را دارید، در ادامه متن با ما همراه باشید.

یکی از مهم‌ترین مزایای پرینترهای سوزنی در مقایسه با سایر چاپگرها، هزینه‌های جاری فوق‌العاده کم آن‌هاست. ریبون آن بسیار ارزان قیمت بوده و طول عمر بسیار زیادی دارد. در کنار آن خرابی فوق‌العاده پایین و قیمت ارزان قطعات یدکی آن و همچنین مقاومت بالای آن‌ها در مقابله گرد و خاک و نوسانات الکتریکی، باعث شده است این چاپگرها کماکان توسعه یافته و مورد استفاده قرار گیرند. همچنین این چاپگرها قابلیت چاپ چندنسخه همزمان را دارند که بخودی خود، گواهی کپی برابر اصل است.

در مراکز خدمات درمانی مانند داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، برای چاپ برروی نسخه‌های دفترچه بیمه از پرینترهای سوزنی استفاده میشود. در این مراکز، پرینترهای سوزنی به پرینتر نسخه‌زن، پرینتر قیمت‌زن و پرفراژ معروف هستند.در بانک‌ها، کارخانه‌ها و برخی از سازمان‌های دولتی و خصوصی، برای چاپ انواع فیش‌های محرمانه از کاغذهای حاشوردار استفاده می گردد. چاپ محرمانه در این فرم‌ها فقط به وسیله پرینترهای سوزنی امکان پذیر است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رشد ۱۰۴ درصدی کشور در تولید ماشین‌آلات راهسازی و معدنیمعاون صنایع و ماشین آلات وزارت صمت گفت: صنعت کشور در مسیر توسعه قرار گرفته و در تولید ماشین‌آلات راهسازی و معدنی با رشد ۱۰۴ درصدی همراه هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مشکل تامین آب در هیچ منطقه‌ای وجود نداردسخنگوی صنعت آب گفت: برای تامین آب در هیچ نقطه‌ای از کشور مشکل نداریم و در این شرایط نیز مدیریت و کنترل فشار آب اعمال نمی‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مشکل تامین آب شرب در هیچ منطقه‌ای وجود نداردسخنگوی صنعت آب گفت: برای تامین آب در هیچ نقطه‌ای از کشور مشکل نداریم و در این شرایط نیز مدیریت و کنترل فشار آب اعمال نمی‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مشکلات صادرات در استان و نیاز به شرکت‌های مدیریت صادراتمدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: به منظور توسعه صادرات استان و افزایش کشورهای مقصد صادراتی، محصولات صادراتی و صادرکنندگان، باید شرکت‌های مدیریت صادرات در استان ایجاد و فعال شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کارگاه تولید پهپادهای حماس را ببینیدفیلمی که ارتش رژیم صهیونیستی از یک کارگاه تولید پهپاد در غزه منتشر کرده، نشان می دهد حماس با استفاده‌ از ابزار ابتدایی مانند پرینتر سه بعدی، پهپاد می سازد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارتقای کیفیت محصولات پلیمری با استفاده از پرتودهیمعاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: امروز نخستین سایت پرتودهی در راستای اجرای سند جامع راهبردی صنعت هسته‌ای کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »