پروین محمدی: دزد و قاتل آزاد، انسان‌های شریف و آزاده در زندان

29/08/2019 11:49:00 ق.ظ

کارگران

«دزد و قاتل، آزاد و انسان‌های شریف و آزاده که پیگیر مطالبات به حق خودشان هستند در زندان هستند و برای بالا دستی ها ناامن محسوب میشوند...» یادداشت پروین محمدی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را بخوانید. اخبار_ایران

 تیتر اول روزنامه‌های امروز آزادی نجفی شهردار سابق و قاتل همسرش با قرار وثیقه بود.دو سه روز پیش نیز خبر فریدون احمدی و محمد عزیزی، نمایندگان زنجان و ابهر در مجلس که در روز ۳۰ مرداد به اتهام «اخلال در بازار خودرو» با مصادیق:۱. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو به صورت رانتی. 

۲. تبانی در خرید چند صد کیلو طلا.۳. همکاری با فردی که جزء ۱۵ نفر اول اخلال‌کننده در نظام اقتصادی با خرید ۳۰ هزار سکه است.۴. ایجاد بحران در موضوع پوشک. بازداشت شدند و بلافاصله با سپردن وثیقه آزاد شدند و در جلسه علنی روز سوم شهریور مجلس حضور داشتند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

محمدعلی نجفی با وثیقه آزاد شدتهران- ایرنا- وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران اعلام کرد: نجفی که به اتهام قتل همسر دوم خود در زندان به سر می‌برد، با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.

قاتل امام جمعه کازرون قصاص شدحکم قصاص قاتل امام جمعه شهرستان کازرون طبق رأی صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح امروز در شهرستان کازرون و در ملاءعام اجرا شد.

قاتل امام جمعه کازرون به دار مجازات آویخته شدشیراز - ایرنا- حکم قصاص قاتل امام جمعه شهرستان کازرون طبق رأی صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح روز چهارشنبه در شهرستان کازرون و در ملاء عام اجرا شد.

تغییر مدیرعامل یک خودروسازی در کاهش قیمت خودرو موثر بوده استوزیر صمت گفت: عرضه و تقاضا در قیمت تاثیر دارد، در ادامه تغییر مدیرعامل یک خودروسازی و واکنش بازار هم در جای خود تاثیر داشته است.

نجفی با تودیع وثیقه یک میلیاردی آزاد شد/ به لحاظ کسالت، قرار نجفی به وثیقه تبدیل شدوکیل مدافع نجفی در گفتگو با ایسنا: نجفی با تودیع وثیقه یک میلیاردی آزاد شد علت تبدیل قرار بازداشت به وثیقه بیماری نجفی است وثیقه سند آپارتمان آقای نجفی است ما قتل را شبه عمد می‌دانیم، جنبه عمومی جرم هنوز باقی است

نجفی با سپردن وثیقه آزاد شدمحمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران که در پرونده قتل همسرش میترا استاد مجرم شناخته شده بود، صبح امروز با وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

پروین محمدی؛عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران  تیتر اول روزنامه‌های امروز آزادی نجفی شهردار سابق و قاتل همسرش با قرار وثیقه بود.حمیدرضا گودرزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا گفت: قرار بازداشت موکل به قرار وثیقه تبدیل و از زندان آزاد شده است.به گزارش ایسنا، رئیس کل دادگستری استان فارس با تأیید اجرای حکم قصاص عامل شهادت شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه فقید شهرستان کازرون گفت: حکم قصاص نفس حمید رضا درخشنده که در شب بیست و سوم ماه رمضان اقدام به شهادت امام جمعه کازرون در حین بازگشت از مراسم احیاء شب قدر کرده بود پس از طی کلیه مراحل قانونی در محل وقوع جرم به اجرا درآمد.رئیس کل دادگستری استان فارس با تأیید اجرای حکم قصاص عمال شهادت شهید حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه فقید شهرستان کازرون  گفت: حکم قصاص نفس حمید رضا درخشنده که در شب بیست و سوم ماه رمضان اقدام به شهادت امام جمعه کازرون در حین بازگشت از مراسم احیاء شب قدر کرده بود پس از طی کلیه مراحل قانونی و تأیید در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور و استیذان ریاست  قوه قضائیه در محل وقوع جرم به اجرا درآمد.

دو سه روز پیش نیز خبر فریدون احمدی و محمد عزیزی، نمایندگان زنجان و ابهر در مجلس که در روز ۳۰ مرداد به اتهام «اخلال در بازار خودرو» با مصادیق: ۱. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو به صورت رانتی. محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران هفتم خرداد ماه امسال، میترا استاد همسر دوم خود را به ضرب گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رساند و عصر آن روز با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف و دلیل آن را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.  ۲. بر اساس این گزارش، پس از اجرای این حکم عموم مردم حاضر در صحنه از قاطعیت و سرعت عمل دستگاه قضایی در مجازات این قاتل با سر دادن شعار تشکر کردند. تبانی در خرید چند صد کیلو طلا. غلامحسین اسماعیلی هشتم مرداد در نشست خبری درباره حکم پرونده میترا استاد همسر مقتوله محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران اظهار داشت: رای صادر شده و امروز هم به وکلای اولیای دم و متهم ابلاغ شده است. ۳. حجت الاسلام محمد خرسند که عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود از شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را برعهده داشت.

همکاری با فردی که جزء ۱۵ نفر اول اخلال‌کننده در نظام اقتصادی با خرید ۳۰ هزار سکه است.   اسماعیلی افزود: دادگاه قتل عمد را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیای دم حکم به قصاص صادر کرده است و دادگاه در مورد اتهام صدمه غیرموثر در قتل، چون معتقد به انجام فعل واحد بوده، رای برائت داده است. ۴. ایجاد بحران در موضوع پوشک. محمود حاجیلویی وکیل اولیای دم میترا استاد در 23 مرداد موضوع بخشیده شدن محمدعلی‌نجفی شهردار سابق تهران را مطرح کرد و گفت: اولیای دم میترا استاد،  نجفی را که بر اساس حکم دادگاه به قصاص نفس به خاطر قتل همسر دومش محکوم شده بود را بخشیدند.  بازداشت شدند و بلافاصله با سپردن وثیقه آزاد شدند و در جلسه علنی روز سوم شهریور مجلس حضور داشتند. اما دخترانم ندا ناجی ، عاطفه رنگریز و مرضیه امیری با ۱۲۰ روز به جرم شرکت در مراسم روز جهانی کارگر و خواهرم مریم محمدی با ۵۲ روز و  اسرین درکاله با ۳۲ روز به جرم فعالیت در زمینه مطالبات زنان و شاپور احسانی راد عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران پس از ۳۱ روز  به جرم پیگیری مطالبات خود و هم طبقه‌ایی هایش و . فقط فرزند روستازاده‌ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاهانم.

... در بازداشت موقت بدون تودیعه وثیقه قرار دارند. طبق معمول جامعه باید مصون از قاتل و دزد قرار بگیرد.

اما در اینجا برعکس و وارونه است.    دزد و قاتل، آزاد و انسان‌های شریف و آزاده که پیگیر مطالبات به حق خودشان هستند در زندان هستند و برای بالا دستی ها ناامن محسوب میشوند. به همین جهت از آزادی موقت آنان با توجه به اتمام مرحله به اصطلاح تحقیقات موافقت نمی‌شود و کماکان در حبس هستند. من بارها به مسئولین قضایی پرونده خواهرم این سوال را مطرح کرده بودم که چرا خواهرم را با وثیقه آزاد نمی‌کنید یعنی اینقدر می‌ترسید که حاضر به آزادی موقت آنان نیستید؟  اکنون با اتفاقات بالا که نمونه کوچکی هستند در دستگاه قضا، پاسخم را گرفتم دست از آزار زندانی و خانواده آنان بردارید .