پروژه مرد یخی؛ از اولین مرد آهنین قطب جنوب چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسی

07/08/1399 08:57:00 ب.ظ

پروژه مرد یخی؛ از اولین مرد آهنین قطب جنوب چه می‌دانیم؟

آندرس هافمن، شباهتی به سایر ورزشکاران سه‌گانه ندارد، او هزاران کیلومتر مسافرت کرد تا این رشته را در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی و در دمای زیر صفر انجام دهد. او تاریخ خودش را ساخت. قسمت خوب ماجرا این بود که او چندان هم بی‌تجربه نبود.

هافمن که سابقه ورزش‌های فوتبال و بدن‌سازی را داشت، سال ۲۰۱۶ در مسابقه سه‌گانه مرد آهنین در کشورش دانمارک شرکت کرده بود. این یکی از سرگرمی‌های ورزشی فهرست او بود. سه‌گانه دانمارک خیلی برای هافمن جذاب نبود و او فکر کرد که دیگر سراغ این رشته نخواهد رفت، تصمیمی که بعدها تغییر کرد.

هافمن می‌خواست تاریخ خودش را بسازد اما از سوی دیگر در کنار افزایش توانایی‌اش در ورزش سه‌گانه باید مرزهای توانایی فیزیکی خودش را هم فراتر می‌برد. او می‌گوید: "من خیلی از آب سرد و برنامه‌ریزی سفت و سخت تمرینات سه‌گانه خوشم نمی‌آمد، ولی از این که مجبور بودم ذهنیتم را تغییر دهم و از گذراندن این فرآیند خوشم می‌آمد."

به همین دلیل هم در کنار ساعت‌ها تمرین در مناطق سردسیر مانند گرینلند، ایسلند و نروژ، او آن روز صبح وارد آب سرد بندر کپنهاگ شد. هافمن تا شش روز بعد هم کارش را تکرار کرد و هر روز تلاش کرد کمی بیشتر در آب سرد بماند. روز هفتم که از آب بیرون آمد، صورتش مثل یک شبح سفید شده بود و بدنش از شدت سرما قرمز بود. او توانسته بود ۱۱ دقیقه و ۵ ثانیه در آب سرد بماند. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

به زن آرایش‌گر ایرانی هشدار داده‌اند که طالبان او را خواهد کشت

مرد افغان به اتهام ربودن خبرنگار آمریکایی در منهتن دادگاهی می‌شودوزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد این تبعه افغانستان در کیفرخواستی که علیه او نوشته شده، با ۶ مورد اتهامی روبروست. چپول ها حمله🏃‍♂️🏃‍♂️ چرا روی ملیت تاکید می‌کنید به جای جرم؟

انتقاد خامنه‌ای از مکرون و سکوت او در قبال سربریدن معلم فرانسوی | DW | 28.10.2020علی خامنه‌ای در پیام به 'جوانان فرانسه' اظهارات امانوئل مکرون در مورد آزادی بیان در فرانسه و انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام را مورد انتقاد قرار داد. او اما به بریدن سر معلم فرانسوی به دست یک مسلمان افراطی اشاره‌ای نکرد. خامنه‌ای_گوه_خورد 🙃 هلوکاست کوووووووو?

فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه: رژیم اسد و متحدان روسی و ایرانی او ثبات منطقه را تهدید می‌کنندفرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه: رژیم اسد و متحدان روسی و ایرانی او ثبات منطقه را تهدید می‌کنند فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه افزود: «اقدامات نیروهای هوادار رژیم مناقشه را طولانی‌تر کرده و رنج مردم سوریه را عمیق‌تر می‌‌کند.» چه جالب ثبات منطقه برای آمریکای متجاوز... ازکی تا حالا اسراییل شده کل منطقه الدنگ خان . ایران در پی ثبات در منطقه ایی است که آمریکا سعی دارد با ایجاد اغتشاش مدیریتش کند.اگر ثبات باشد و همه در صلح وصفا باشند آمریکا اینجا چه غلطی باید داشته باشد که بکند؟! اغتشاش و ترساندن دولت های احمق عرب باعث حضور دائمی آمریکاست در منطقه

پوگبا از رسانه‌های منتشرکننده خبر خداحافظی او از تیم ملی شکایت می‌کندستاره تیم ملی فوتبال فرانسه می‌گوید کخ با خشونت و ترور مخالف است اما نه درباره خداحافظی از تیم ملی فوتبال حرفی زده و نه حتی در این خصوص فکر کرده است.

مرد افغان به اتهام ربودن خبرنگار آمریکایی در منهتن دادگاهی می‌شودوزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد این تبعه افغانستان در کیفرخواستی که علیه او نوشته شده، با ۶ مورد اتهامی روبروست. چپول ها حمله🏃‍♂️🏃‍♂️ چرا روی ملیت تاکید می‌کنید به جای جرم؟