پروپاگاندای نازی‌ها چگونه این‌قدر موثر بود؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پروپاگاندای نازی‌ها چگونه این‌قدر موثر بود؟

کمی بعد از اینکه هیتلر نبرد من را نوشت، یوزف گوبلز به حزب نازی پیوست و هدایت پروپاگاندا را به دست گرفت. او تحت‌تاثیر کارهایآمریکایی -خواهرزاده فروید و بنیان‎گذار روابط عمومی - و شیوه‌های تبلیغات تجاری در آمریکا بود. او اعلام کرد که "شیوه‌های [پروپاگاندای] آمریکایی را در ابعاد آمریکایی بکار خواهیم گرفت."

به باور هیتلر و گوبلز، هدف پروپاگاندا باید توده‌ها باشد نه روشنفکران، در واقع پروپاگاندا باید عامه‎پسندترین چیز ممکن باشد. باید احساسات را برانگیزد نه منطق را. اما بعد از ۱۹۳۳، گردهمایی سالانه نازی‌ها در نورمبرگ ابعاد عظیمی یافت. نازی‌های یونیفرم‌پوش، ردیف به ردیف با مشعل‌های روشن در دست و پرچم‌های منقش به صلیب شکسته رژه می‌رفتند. در پس‌زمینه جایی که هیتلر برای سخنرانی می‌ایستاد نمادهای امپراتوری دیده می‌شد. نورپردازی، صداها و رنگ‌ها همه با کوچکترین جزئیات برنامه‌ریزی می‌شدند. زمان‌بندی‌ها در حد کسری از ثانیه بود.

از ۱۹۳۳ به بعد القای فکر در تمام مدرسه‌ها آغاز شد. حتی کودکان پیش‌دبستانی کتاب‌، بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های نازی‌ها را داشتند. هدف این پروپاگاندا شکل دادن ذهن کودکان بودند تا در آینده "نازی‌های خوبی" شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جزوه های کلاسایی که جاعش براتون میذاره رو منتشر نکنید اینا حق کپی رایت داره

بی‌بی‌سی،‌ منبع الهام و تداوم همین پروپاگاندا است!

پروپاگاندا فقط بی بی سی ! که یک زبان رو به سه زبان تقسیم میکنه. تبریک میگم شما موفق بودید! هرچند کارتان نفرت پراکنی و شرورانه بود اما خب هدفتان بود و موفق هم شدید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نظامیان اسرائیل 2 نوجوان فلسطینی را در قدس بازداشت کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آذربایجان: ارمنستان آتش‌بس در قره‌باغ را نقض می‌کندوزارت دفاع آذربایجان از نقض توافق آتش‌بس موقت در قره‌باغ توسط ارتش ارمنستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا جان یک پزشک را در اهواز گرفتخدا رحمتش کنه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پدر جولیان آسانژ در برلین: پسرم را نجات دهید | DW | 10.10.2020پدر جولیان آسانژ برای بار دوم به برلین آمد تا از زمامداران آلمانی برای آزادی پسرش یاری بخواهد. روند بازجویی از جولین آسانژ در لندن پایان یافته و این احتمال قوت گرفته است که او به مقام‌های آمریکایی تحویل داده شود. جولیان اسانژ یک انسان بزرگ است کسی که فساد و جنایات سیستم حاکمه را افشا میکند سزاوار تقدیر است نه زندان ، ولی متاسفانه در جامعه ای امروز بشری انسانها به خاطر گفتن حقیقت و افشاگری به زندان میافتن و صدایشان توسط سیستم حاکمه خفه می‌شود جای او هرگز زندان نبوده و نیست اون موقع که اسناد سری رو منتشر می کرد باید فکر الان می افتاد خربزه خورده پای لرزش هم وایسه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: آمریکا سریع‌ترین بهبود اقتصادی در تاریخ را آغاز می‌کند🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا سریع‌ترین بهبود اقتصادی در تاریخ را آغاز می‌کند ⚡️دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۹ مهر طی نخستین نطق عمومی خود از زمانی که آزمایش کرونای او مثبت شده بود، از بالکن کاخ سفید سخنانی ایراد کرد. VOANews آقای ترامپ دیگه گوزیدی نفر اول و هدف اول انتقام شمایید تا ابد ‌، تو بدست فرزندان سلیمانی به قتل میرسی از سایه خودت بترس
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ارمنستان آتش‌بس در قره‌باغ کوهستانی را نقض کردبو خبر یانلیشدیر،شکیل لره باخساق گنجه شهرین دون گئجه ده کی سالدیریلارینکیدی،یازدیغینیز یئر گنجه شهریدیر،داغلی قاراباغ یوخ ! چوخ فرقی وار،اورا ساواش بولگه سی دئییل !!!
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »