پرونده هواپیمای اوکراینی به زودی به دادگاه نظامی تهران ارسال می‌شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادستان نظامی تهران: *پرونده هواپیمای اوکراینی به زودی به دادگاه نظامی تهران ارسال می‌شود *‌‌فرضیه‌هایی که درباره هک سامانه پدافندی و حمله سایبری مطرح شد، با دلایل متقن به اثبات نرسید *در حال حاضر تنها یک متهم در بازداشت است

غلامعباس ترکی ضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای سانحه و ملت شریف ایران و دیگر کشورهایی که عزیزانی را در این سانحه غمبار از دست داده اند، گفت: ایران اسلامی در این سانحه فرزندان عزیزی را از دست داد که داغدار آنها هستیم و پاسخ‌گویی شفاف در مورد نتایج تحقیقات را وظیفه خود می دانیم.

ترکی گفت: 7 گروه‌ کارشناسی در حوزه سامانه تور ام یک، مراقبت پرواز، پدافند هوایی، جنگال و سایبر الکترونیک، مواد منفجره و محترقه و مسائل امنیتی به تحقیق در ابعاد مختلف پرداختند و بخشی از بررسی های فنی نیز در سازمان هواپیمایی کشوری حول محور عملکرد هواپیما و کروی پروازی، مراکز کنترل هوایی، شناسایی اشکالات و ضعف های احتمالی و پیشگیری از سوانح انجام شد.

وی اشتباه در تعیین سمت شمال را خطای انسانی فاحش دیگر فرمانده سامانه برشمرد و افزود: بر اساس گزارش کارشناسان، بررسی های سازمان هواپیمایی کشور و نتایج حاصل از عملیات شبیه سازی، سامانه پدافندی بعد از آخرین جابجایی تاکتیکی، موقعیت شمال سامانه را به علت فراموشی تنظیم نمی کند و به همین دلیل اهداف را در صفحه رادار با تغییر فاحش موقعیت مشاهده می کرده است.

این مقام قضایی در ادامه با رد برخی اظهارنظرها درباره صلاحیت مراجع قضایی کشورمان در رسیدگی به پرونده این سانحه گفت: مهمترین اصل در صلاحیت های رسیدگی در حقوق بین الملل، اصل صلاحیت سرزمینی است و در قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین المللی از جمله ماده یک کنوانسیون شیکاگو هم به این موضوع تأکید شده که دادگاه محل وقوع سانحه هوایی صالح به رسیدگی است.

ترکی ادامه داد: علاوه بر آن تا کنون خانواده گرانقدر بیش از ۱۳۰ شهید سانحه تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفته اند و مراحل اداری مربوط در حال انجام است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همین یکسال که گذشت چه گهی میخوردید

ما با فاصله خیلی زیاد از جزئیات پرونده به عمدی بودن این موضوع اطمینان کامل داریم شما چجوری بررسی میکنی که دنبال هک و اشتباه و این چیزایی؟ نیازی هم به بررسی و دادگاه شما نیست. ما همه چیز رو میدونیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۴۱ سال زندان برای ۲۷ معترض به شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی - BBC News فارسیدر حالی که تنها یکی از نیروهای نظامی ایران به دلیل شلیک به هواپیمای اوکراینی در بازداشت است، ۲۷ نفر به دلیل شرکت در اعتراضات مربوط به سقوط این هواپیما و همدردی با جانباختگان به بیش از ۴۱ سال زندان محکوم شده‌اند. بررسی احکام صادر شده نشان می‌دهد که ۲۷ نفر از بازداشت شدگان در مجموع به بیش از ۳۴ سال زندان تعزیری و بیش از هفت سال زندان تعلیقی محکوم شده‌اند. در این گزارش پرونده این معترضان مرور شده است. قاتل آزاد معترض به قاتل زندان هیچ جای دنیا حتی در دیکتاتوری های کمونیستی همچنین نسخه‌ای پیدا نمی شود ... ایران مهد دیکتاتوری شده حالا هم آن متوهم واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرده آمریکا و انگلیس اگر بد است حرامزاده هایتان را از آنجا بکشید بیرون از توییتر هم استفاده نکن واقعا آمریکایی ها وشرکای انگلیسیشون غلط کردن اشتباه کردن یک مقام رسمی ج.ا رو ترور کردند بهتر اینا که تو هواپیما مردن یک مشت پولدار بی شرف بودن که حکومت شیکمشونو پرکرده بود با گرونی داشتن تو رفاه زندگی میکردنو قد پول پیش خونه ما بلیط هواپیما خریدنو به درک واصل شدن حیف جنده های اپلاسیون کرده
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فهرست بلند تخلفات جمهوری اسلامی در پرونده شلیک به هواپیمای اوکراینی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پرونده پرواز مرگبار هواپیمای اوکراینی؛ آیا همچنان ناگفته‌هایی باقی است؟ساعت ۶:۱۲ دقیقه صبح ۱۸ دی ۱۳۹۹ را نشان می‌داد که هواپیمای متعلق به خطوط هواپیمایی اوکراین در صبحی متفاوت از صبح‌های روزهای قبل از باند پرواز فرودگاه امام خمینی تهران به سمت کی‌یف به پرواز درآمد اما این پرواز هیچ‌گاه به مقصد نرسید. آیا از سرنگونی این هواپیما، ناگفته‌هایی همچنان باقی است؟ من با اطمینان کامل معتقدم این هواپیما با نقشه قبلی سران جنایتکار سپاه و با تایید خامنه ای جنایتکار سرنگون شد Merci Euronews pour le hashtag 👌 پرواز۷۵۲ هواپیمای_اوکراینی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتمام رسیدگی به پرونده هواپیمای اوکراینی در دادسرای نظامیرئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور: رسیدگی به پرونده سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در دادسرای نظامی به اتمام رسیده است این پرونده هم اکنون در مرحله تدوین کیفرخواست است مراحل محاکمه پس از طی فرآیند مقدماتی با حضور متهمان و اولیاء دم در دادگاه آغاز می‌شود As a presidential candidate, Biden vowed: “No more blank checks for Trump’s ‘favorite dictator.’” So why did Biden just approve $197 million in arms for Egypt's Pres Sisi despite Sisi presiding over the most ruthless repression in modern Egypt's history.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارشگر ویژه سازمان ملل ایران را در پرونده هواپیمای اوکراینی ساقط شده متهم دانستگزارشگر ویژه سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی اعلام کرد که اظهارات مقامات ایرانی درباره هواپیمای اوکراینی که سال گذشته در تهران ساقط شد، متناقض بوده و حقوق بشر را نقض کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »