پرونده اعدام‌های ۶۷؛ دومین درخواست صدور حبس ابد برای حمید نوری

09/02/1401 04:44 ب.ظ

بن هسلبری و گیتا هدینگ وایبری، شاکیان و شاهدان دادگاه رسیدگی به پرونده حمید نوری، خواستار صدور حکم حبس ابد و پرداخت خسارت مالی به خانواده‌ قربانیان شدند. دادستانی سوئد نیز...

بن هسلبری و گیتا هدینگ وایبری، شاکیان و شاهدان دادگاه رسیدگی به پرونده حمید نوری، خواستار صدور حکم حبس ابد و پرداخت خسارت مالی به خانواده‌ قربانیان شدند. دادستانی سوئد نیز... بن هسلبری و گیتا هدینگ وایبری، شاکیان و شاهدان دادگاه رسیدگی به پرونده حمید نوری، خواستار صدور حکم حبس ابد و پرداخت خسارت مالی به خانواده‌ قربانیان شدند. دادستانی سوئد نیز روز پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کرد.

دادستانی سوئد این تقاضا را پس از ارائه آخرین دفاعیه خود در کیفرخواست محکومیت حمید نوری ارائه داد و او را به «جنایت جنگی» و «قتل عمدی» متهم کرد.

وکلای شاکیان و شاهدان این دادگاه در جلسه امروز دادگاه با تاکید بر اینکه ادله و مستندات مطرح شده در دادگاه کافی بوده است و شهودی که از طیف‌‌های مختلف سیاسی هستند، اتفاق نظر داشتند که حمید نوری در واقع همان حمید عباسی است که در فرایند اعدام زندانیان مشارکت داشته است.

وزارت خارجه سوئد به شهروندان خود برای سفر به ایران هشدار داد حمید نوری آبان سال ۹۸ پس از ورود به سوئد بازداشت شد. او به مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ متهم است. او در دادگاه اتهامات مطرح شده را رد کرده و «جعلی و غیرمستند» خوانده است. headtopics.com

قرار است است دو وکیل دیگر شاکیان نیز در جلسات بعدی دادگاه به بیان آخرین دفاعیات و درخواست خود درباره این پرونده بپردازند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کردهنوز حکم نهایی دادگاه حمید نوری صادر نشده است و دادگاه او طی روزهای آینده با ارائه دفاعیات نهایی وی ادامه پیدا خواهد کرد. الان خامنه ای قرمساق چلاق مغز دستور گروگان گیری از سوئد را صادر می‌کند.

سوئد از شهروندان خود خواست از «سفر غیرضروری» به ایران بپرهیزنددر پی اعلام درخواست دادستانی سوئد برای حبس ابد حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج و متهم به دست داشتن در اعدام‌های 67، وزارت خارجه سوئد به شهروندان

درخواست دادستانی سوئد برای حمید نوری: اشد مجازات، حبس ابد🔺درخواست دادستانی سوئد برای حمید_نوری: اشد مجازات، حبس ابد دادستان در جریان دادگاه حمید نوری، دادیار پیشین زندان رجایی‌شهر، برای نقش داشتن در اعدام‌های دهه ۶۰ اشد مجازات درخواست کرد که مطابق قوانین سوئد حبس ابد است. ⬇️ بیشتر بخوانید: اشد مجازات برای این قاتلان بالفطره در ایران طناب داره... بزودی....

وزارت خارجه سوئد به شهروندان خود برای سفر به ایران هشدار داددر پی درخواست دادستانی سوئد مبنی بر صدور حکم حبس ابد برای حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج، وزارت خارجه این کشور به شهروندان خود درباره سفر به ایران هشدار داد. سوئد های گوه خوردن🍆تو کون مریم عن رجوی ودارودستش😂🍆🖕🖕🖕🖕🖕🖕

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای حکم حبس ابد کرددادستانی سوئد برای حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج که به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت و نقش داشتن در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در ایران، در قتل الآلاف ولم تثير الإعلام الغربي عن جرائم إيران ومليشياتها والابادات الجماعية في حق زمن الملالي وتثبيت حكمهم ولكن ماذا عن زعماء مليشيات إيران الإرهابية التي قتلت العراقيين والسوريين واليمنيين واللبنانيين باسم الدين..

درخواست حبس ابد برای حمید نوری؛ آیا این شادمانی زودهنگام است؟هیات دادستانی دادگاه_حمید_نوری تایید کرد جرایمی که نوری به ارتکاب آن‌ها متهم شده بر اساس قوانین بین‌المللی و قوانین عرف(کشورها) مشمول سنگین‌ترین شکل مجازات «جنایت جنگی» می‌شود و برای درخواست حبس ابد کردند. دادخواهی کشتار۶۷ گزارشی از DehkordiMaryam

نسخه چاپی

بن هسلبری و گیتا هدینگ وایبری، شاکیان و شاهدان دادگاه رسیدگی به پرونده حمید نوری، خواستار صدور حکم حبس ابد و پرداخت خسارت مالی به خانواده‌ قربانیان شدند.

دادستانی سوئد نیز روز پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کرد. دادستانی سوئد این تقاضا را پس از ارائه آخرین دفاعیه خود در کیفرخواست محکومیت حمید نوری ارائه داد و او را به «جنایت جنگی» و «قتل عمدی» متهم کرد.

وکلای شاکیان و شاهدان این دادگاه در جلسه امروز دادگاه با تاکید بر اینکه ادله و مستندات مطرح شده در دادگاه کافی بوده است و شهودی که از طیف‌‌های مختلف سیاسی هستند، اتفاق نظر داشتند که حمید نوری در واقع همان حمید عباسی است که در فرایند اعدام زندانیان مشارکت داشته است.

وزارت خارجه سوئد به شهروندان خود برای سفر به ایران هشدار داد

حمید نوری آبان سال ۹۸ پس از ورود به سوئد بازداشت شد. او به مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ متهم است. او در دادگاه اتهامات مطرح شده را رد کرده و «جعلی و غیرمستند» خوانده است.

قرار است است دو وکیل دیگر شاکیان نیز در جلسات بعدی دادگاه به بیان آخرین دفاعیات و درخواست خود درباره این پرونده بپردازند.

پس از درخواست دادستانی سوئد درباره پرونده حمید نوری، وزارت خارجه این کشور به شهروندان خود درباره سفر به ایران هشدار داد.

وزارت خارجه سوئد روز پنج‌شنبه، هشتم اردیبهشت، در اطلاعیه‌ایکه این هشدار به دلیل «تغییرات در وضعیت امنیتی» اعلام می‌شود و از شهروندان این کشور خواسته است که از «سفرهای غیرضروری به ایران» خودداری کنند.

پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره تلاش جمهوری اسلامی برای مبادله حمید نوری با احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی زندانی در ایران، مطرح شده بود.

احمدرضا جلالی پزشک و استاد دانشگاه ایرانی‌تبار و شهروند سوئد است که اردیبهشت ۱۳۹۵در حالی که برای شرکت در یک کنفرانس علمی به ایران سفر کرده بود، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و چند ماه از سوی دادگاه انقلاب تهران متهم به «جاسوسی و فروش اطلاعات به اسرائیل» و فساد فی‌الارض و به اعدام محکوم شد.رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.