پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸ دوباره رسیدگی می‌شود

درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸، از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد.

19/07/2020 12:12:00 ب.ظ

درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸ پذیرفته شد درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸، از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد.

درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸، از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد.

وی افزود: اجرای احکام، یک فرآیند کاملا قانونی دارد که باید طی شود و ممکن است در این فرآیند قانونی، باز دادرسی‌های فوق العاده مانند اعاده دادرسی یا اعمال ماده ۴۷۷ یا هر موجب قانونی دیگری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.

دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد | DW | 23.07.2021 تصاویری از دیوارکشی ترکیه در مرز ایران | DW | 23.07.2021

امروز در همین زمینه چهار وکیل محکومان این پرونده در متنی اعلام کردند:«با توجه به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در خصوص احتمال پذیرش درخواست اعاده دادرسی در این پرونده، امید به نقض رأی بدوی داریم و بر همین اساس درخواست اعمال ماده ۴۷۴ را تقدیم رئیس دیوان عالی کشور کردیم.

حسب اطلاع واصله، خوشبختانه این درخواست توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده  و پرونده جهت بررسی مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است و باتوجه به موازین قانونی و رویه جاری قضایی در حال حاضر اجرای حکم اعدام موکلین تا زمان تعیین تکلیف نهایی قضایی در این پرونده، متوقف می‌باشد و از آنجایی که یکی از قضات دیوان عالی کشور در شعبه رسیدگی کننده هم قبلا مخالف رای صادره بوده، بسیار امیدواریم که با توجه به رویکردهای امید برانگیز دوران تحول در دستگاه قضا و در چارچوب عدل و انصاف این پرونده مورد بررسی مجدد قرار گرفته و رأی قبلی نقض شود.» headtopics.com

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بخشش محکوم به قصاص پس از ۱۰ سالبخشش محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال یک محکوم به قصاص که ۱۰ سال پیش زنی ۸۵ ساله را به قتل رسانده بود امروز با پادرمیانی معتمدان و ریش سفیدان انبارالوم شهرستان آق قلا بخشیده شد

یک ایرانی آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی به ۴ سال زندان محکوم شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پذیرش درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ اعدامی از سوی دیوان عالی کشورپذیرش بررسی مجدد پرونده ۳محکوم به اعدام | حسب اطلاع واصله، خوشبختانه این درخواست توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده جهت بررسی مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است.

پرونده خبری هفته| مقصر گرانی دلار کیست؟نرخ ارز همچنان روند صعودی دارد و قیمت دلار 23 هزار تومان را رد کرده و سکه هم از مرز 10 میلیون تومان گذشته است. عده‌ای معتقدند افزایش نرخ دلار می‌تواند به سود دولت باشد، زیرا از این طریق بخشی از کسری بودجه جبران می‌شود، اما بی‌ثباتی بازار ارز و طلا بر دغدغه‌های روحی و روانی‌ مردم نیز افزوده است.

مختومه شدن پرونده یک شهروند ایرانی‌الاصل در آمریکامختومه شدن پرونده یک شهروند ایرانی‌الاصل در آمریکا یک قاضی آمریکایی پرونده علی صدر هاشمی‌نژاد، شهروندی ایرانی‌الاصل را که اخیرا در سال جاری به نقض تحریم‌های آمریکا متهم شده بود، مختومه اعلام کرد.

«مایکل پک» دستگیری و صدور حکم برای برادر همکار صدای آمریکا توسط رژیم تمامیت‌خواه ایران را محکوم کرد♦️ مایکل_پک دستگیری و صدور حکم برای برادر همکار صدای آمریکا توسط رژیم تمامیت‌خواه ایران را محکوم کرد ▪️ رئیس سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده که صدای آمریکا زیرمجموعه آن است، گفت: رژیم ایران دهه‌ها است که جریان اطلاعات را خفه کرده است. مسیح_علینژاد