پرونده اربعین ۱۴۰۰ باز شد

20/12/1399 04:16:00 ب.ظ

درحالی که سفرهای زیارتی به عراق کماکان متوقف است و ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز برقراری این سفرها را هنوز صادر نکرده است، نشست شورای برنامه‌ریزی فرهنگی اربعین با حضور اکثریت اعضا در دفتر رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد

شورای برنامه‌ریزی فرهنگی اربعین در بغداد تشکیل جلسه داد و سناریوهای مربوط به اربعین سال ۱۴۰۰ را بررسی کرد. حجت‌الاسلام احمدی، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین درباره برنامه‌های سه‌ماهه ستاد فرهنگی اربعین و همچنین تشکیل شورای سیاستگذاری فرهنگی و تدوین پیش‌نویس سیاست‌ها و راهبردهای فرهنگی اربعین گزارشی ارائه کرد.

اعضای این شورا همچنین درباره تشکیل مجمع فعالان مردمی اربعین در ایران و تاسیس انجمن علمی بین‌المللی اربعین از سوی جمعی از استادان دانشگاه‌های ایران و عراق اجماع کردند و این اقدام‌ها را در راستای مردمی ماندن اربعین دانستند.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین همچنین در جلسه شورای فرهنگی و رسانه‌ای که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد به ریاست ایرج مسجدی ـ سفیر ایران در عراق ـ برگزار شد، سناریوهای مختلفی را که برای اربعین سال ۱۴۰۰ ترسیم شده است مرور کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظمی مازندرانی ـ سرکنسول ایران در نجف ـ نیز بر اهمیت و حساسیت شهر نجف به عنوان پایگاه مذهبی و فرهنگی آن تاکید کرد و خواستار ارتقا و توسعه ارائه خدمات در این منطقه شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

نام‌نویسی اربعین تمدید شدنام‌نویسی اربعین تمدید شد نام‌نویسی اربعین که قرار بود روز هفدهم مردادماه به پایان برسد، تا ۲۱ مردادماه تمدید شد. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

حذف نوشاد عالمیان و پایان کار تیم ملی مردان در تنیس روی میز قهرمانی آسیابا حذف نوشاد عالمیان پرونده تیم ملی تنیس روی میز مردان در قهرمانی آسیا بسته شد.

قهرمانی دختر تنیس باز ایران در تور جهانی زیر ۱۸ سالدختر تنیس باز ایران قهرمان تور جهانی زیر ۱۸ سال ایران شد.

آغاز جلسه رسیدگی به پرونده سرکرده گروهک تروریستی تندرجلسه رسیدگی به پرونده سرکرده گروهک تروریستی تندر به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

پنجره پرسپولیس باز شدپنجره پرسپولیس باز شد پس از پرداخت مطالبات آنتونی استوکس، بازیکن ایرلندی از سوی باشگاه پرسپولیس، با تأیید فیفا پنجره نقل‌وانتقالات این باشگاه باز شد