پرونده پناه‌جوی ایرانی باعث رای دیوان عالی بریتانیا شد؛ پناه‌جویان غرامت دریافت می‌کنند

08/09/1398 09:49:00 ق.ظ

۲۷ نوامبر ۲۰۱۹ یک روز تاریخی در دنیای پناه‌جویان می‌تواند محسوب شود؛ روزی که دیوان عالی بریتانیا، دولت این کشور را موظف کرد به گروهی از پناه‌جویان (بین ۳ تا ۴هزار نفر)، به خاطر بازداشت غیرقانونی، غرامت پرداخت کند. گزارش آیدا قجر aidaghajar 👇 قاچاق_انسان

این رای بر اساس پنج پرونده تصویب شده که پرونده اصلی مربوط به یک پناه‌جوی ایرانی است.

بنا بر رای دیوان عالی کشور بریتانیا، تمامی پناه‌جویانی که در فاصله زمانی ژانویه ۲۰۱۴ تا مارچ ۲۰۱۷ بر اساس «قانون دوبلین» بازداشت شده بودند، می‌توانند از دولت بریتانیا درخواست غرامت کنند. طی بررسی‌های انجام شده، در این بازه زمانی، بریتانیا هیچ قانونی مبنی بر بازداشت پناه‌جویان نداشته است.

طبق قانون دوبلین، پرونده پناه‌جویان در نخستین کشور امن اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عبور از کشورهای امن و انتخاب مقصدی دیگر، پناه‌جویان باید به همان کشور اولیه بازگردانده شوند. «کاوه بهشتی‌زاده»، وکیل امور پناه‌جویان در بریتانیا و وکیل پرونده‌ محوریِ این روند است که به یک پناه‌جوی ایرانی تعلق دارد و منجر به رای دیوان عالی بریتانیا شده است. او حالا در نظر دارد که پرونده‌های پناه‌جویان دیگری که در این بازه زمانی بازداشت شده‌اند را پی‌گیری کند تا بتواند غرامت آن‌ها را از دولت بریتانیا بگیرد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

حکم اعدام برای ۷ متهم پرونده گروگانگیری مرگبار اسلام‌گرایان در بنگلادشدادگاهی در بنگلادش هفت عضو یک گروه شبه‌نظامی اسلام‌گرا را به اتهام مشارکت در گروگانگیری مرگبار سال ۲۰۱۶ این کشور به اعدام محکوم کرد. دين كثيف اسلام در هر كجاي دنيا فقط جرم و جنايت دارد

اولین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا استاد؛ نجفی مدعی شد «غیر ارادی» به همسرش شلیک کرده استاولین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا_استاد؛ نجفی مدعی شد غیر ارادی به همسرش شلیک کرده است محمدعلی_نجفی که پس از حکم پرونده قتل میترا استاد با رضایت خانواده او از قصاص بخشیده شد بار دیگر با نقض شدن حکم اولیه از سوی دیوان عالی کشور در دادگاه حاضرشد. کسکش قاتل چه پوزوفیگوری هم گرفته برا دوربین قاتل

در بدنه نظام کارشکنانی هستند که می خواهند مردم را بدبین کنندرییس دیوان عالی کشور: *متاسفانه عادت کرده‌ایم برای انجام کاری سئوال کنیم در فلان اداره آشنا داری؟ *این خیلی بد است و زیبنده نظام جمهوری اسلامی و انقلاب نیست *در بدنه نظام کارشکنانی هستند که می‌خواهند مردم را بدبین کنند فکر کنم خیلی از این مسایل بعد از براندازی حل شود. فرهنگ عوض خواهد شد. دزدی، دروغ، حقه بازی، رشوه.. اینها همه خصوصیات فرهنگ آخوند و عسلام هستن. ابله کسی که حرف این مفت خور ها را اصلاً گوش دهد🤔 در فلان دزد خانه دزد آشنایی داری تا من که دزدم به یه دزد دیگه رشوه بدم و اون برای من موقعیتی فراهم کنه که بیشتر بدزدم.

معیارهای حذف سبد حمایتی چیست؟کسانی که مالک خانه و خودرو بوده یا از تسهیلات بانکی استفاده می‌کنند، امکان دریافت سبد حمایتی جدید را ندارند.

درخواست نماینده دادستان برای حبس ۱۷ ساله نجفی/ انتقاد قاضی از اظهارات نماینده دادستانپس از برگزاری سه جلسه از دادگاه پرونده محمدعلی نجفی در پی قتل همسر دومش و پس از نقض رای دادگاه از سوی دیوان عالی کشور امروز جلسه دادگاه جهت استماع نظر کارشناسان برگزار شد.

استاندار نجف: ناکامی ماموران باعث آتش زدن کنسولگری ایران توسط معترضان شدلؤی الیاسیری استاندار نجف روز پنجشنبه28 نوامبر در مصاحبه اختصاصی با کانال های «العربیه» و «الحدث» در دستشون درست.... ناکارآمدی یعنی ماموران عراقی گلوله تو سر معترضین خالی نکردن .