پرايد

پرايد

پرونده تولید پراید تا پایان تیر بسته می شود/ تکذیب فروش امتیاز خودروهای پیش فروش شده- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: پرونده تولید پراید تا پایان تیرماه امسال بسته می شود.

23/06/2020 10:33:00 ق.ظ

پراید به نقطه پایان رسید! قائم مقام مدیرعامل سایپا: پايان تيرماه در مراسمي آخرين پرايد در كشور توليد مي‌شود و ديگر خودرويي به نام پرايد در سايپا نخواهيم داشت از اول سال تاكنون ٣٠ هزار پرايد ١٣١ توليد و با قيمت ٣٨ ميليون تومان به مردم واگذار شده است

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: پرونده تولید پراید تا پایان تیرماه امسال بسته می شود.

، مجید باقری امروز در نشست خبری با بیان اینکه التهاب کنونی بازار خودرو محصول تقاضای کاذب است اعلام کرد سایپا امروز با دو چالش جدی در برنامه ریزی مواجه شد که تعهدات معوق از جمله این چالش ها است، اظهارداشت: براساس طرح اتوخدمت سایپا، 120 هزار متقاضی خودرو ایجاد شد که البته این طرح در مقطع زمانی خاص با هدف رفع مشکل مالی سایپا اجرایی شد اما با تغییر قیمت ها دارندگان این قراردادها به دنبال کسب سود بیشتر بوده و برای دریافت خودرو تاکید داشتند که این امر در کنار تحریم ها و سایر تعهدات، فشاری را به شرکت وارد کرد که با ساماندهی انجام شده 90 درصد متقاضیان موفق به دریافت خودروی خود شدند.

مخالفت شورای امنیت با بازگشت «امارت اسلامی» به افغانستان رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود

وی افزود: 49 هزار تعهد معوق با تکیه بر مدل جایگزین و تبدیل آنها انجام و 50 هزار خودرو نیز به 150 هزار تعهد جدید تبدیل شد که در کنار 120 هزار تعهد اتوخدمت فشار زیادی به سایپا تحمیل کرد که در نهایت ساماندهی شد.باقری تصریح کرد: در همین حال 60 درصد تعهدات از جنس تعهدات رنو و برلیانس تعیین تکلیف شدند و تعداد زیادی موفق به تحویل خودروهای خود شدند که در کنار این موارد جراحی بزرگ، توقف پراید ، تحریم و ساماندهی تعهدات باعث شد تا مدتی از ایفای تعهدات منحرف شده و با پدیده تعهدات معوق روبرو باشیم.

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با بیان این که این چالش ها امروز پشت سر گذاشته شده است، گفت: با فرض تکمیل خودروهای ناقص جمع تعهدات معوق کمتر از 50 هزار دستگاه خواهد بود که تا پایان شهریورماه از 20 محصول تنها دو محصول تعهد معوق خواهد داشت، براین اساس نظام برنامه ریزی سایپا به گونه ای برنامه ریزی شده که هرزمان تعهد پیش فروشی وجود داشته باشد، خودرو در موعد مقرر تحویل داده شده و از این پس هیچ گاه خودرو معوقی نخواهیم داشت. headtopics.com

وی در ادامه با بیان این که 50 درصد تیراژ تولید سایپا به پراید اختصاص دارد،افزود: مدیریت سایپا اعتقاد به بروزرسانی سبد تولید دارد که نمونه آن خودروی شاهین است که در پیش فروش ها با وجود سهمیه اندک، 60 هزار نفر برای ثبت نام این خودرو اظهار علاقه کرده بودند که این امر نشان می دهد مردم به برند سایپا اطمینان پیدا کرده اند.

باقری با تاکید بر این که پراید قادر به پاس کردن استاندارد تولید نیست و باید متوقف شود، تصریح کرد:از اول سال تاکنون 30 هزار دستگاه پراید 131 با قیمت 38 میلیون تومان عرضه کردیم و 20 هزار دستگاه دیگر نیز با قیمت 38 میلیون تومان به تولید خواهد رسید و پس از آن پرونده پراید بسته شده و تمرکز بر تنوع محصول خواهد بود.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با تاکید بر این که خودروی پراید جایگزین ندارد، اظهار کرد:با ارتقای ظرفیت سایر خطوط در تلاش برای تامین نیاز بازار هستیم و با تلاش کارکنان سایپا به پشتوانه تولید مناسب در این مدت و با وجود تحریم و شیوع کرونا شاهد رشد 55 درصدی صدور فاکتور نسبت به سال گذشته بوده ایم.

وی با بیان اینکه امیدواریم تولید خودرو را بدون کاهش استمرار دهیم، افزود: خوشبختانه بخش قابل توجهی از مشکلات صنعت خودرو حل شده است و با تکیه بر متخصصان و مرکز تحقیقات سایپا می توان نیاز جامعه را برطرف کرد. * عرضه کوییک اتومات به بازاروی در پاسخ به این سوال که آیا فیس لیفت تیبا وارد بازار خواهد شد،گفت: سایپا روی فیس لیفت تیبا کار نخواهد کرد و تمرکز ما بر روی تولید خودروهای کوییک، ساینا و شاهین است، بدین جهت سایپا روی فیس لیفت خودروهای یاد شده کار خواهد کرد. headtopics.com

المپیک 2020 توکیو| گرایی: آرزوی هر ورزشکاری مدال المپیک است/ به رؤیایم رسیدم- اخبار کشتی و وزنه برداری - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim مراسم تجلیل از جواد فروغی قهرمان المپیک با حضور سرلشکر سلامی برگزار شد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim عمان تایید کرد نفتکش آسفالت پرنسس ربوده شده بود؛ نهاد بریتانیایی: ربایندگان آن را رها کردند

باقری درباره تولید خودرو با گیربکس اتومات اظهارداشت: از امسال عرضه خودرو های گیربکس اتومات آغاز می شود؛ البته کوییک اتومات هم تولید می شد که اکنون به خاطر مشکلات زیست محیطی تولید اتومات آن متوقف شد، از اینرو با حل مشکل یاد شده که به زودی اتفاق می افتد، کوییک اتومات وارد بازار خواهد شد.

وی درباره طرح فروش فوق العاده و ثبت نام صورت گرفته، گفت: در طرح فروش فوق العاده خودرو که تحویل آن سه ماهه است بیش از یک میلیون نفر ثبت کنند که طبق مجوز داده شده 10 هزار نفر در قرعه کشی منتخب شدند اما تنها 80 درصد نسبت به تکمیل وجه اقدام کردند که در این میان 10 درصد لیست رزرو را جایگزین کردیم.

*تکذیب فروش امتیاز خودروهای پیش فروش شده در نمایندگی های سایپاقائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در فروش و خدمات پس از فروش درباره اینکه امتیاز خودروهای پیش فروش شده در نمایندگی ها و نمایشگاه به صورت قولنامه ای به فروش می رسد، تصریح کرد: فروش امتیاز خودروهای پیش فروش شده را در نمایندگی های سایپا را تکذیب می کنم.

وی ادامه داد: حتی نمایندگی ها در برابر درخواست های مردمی نسبت به ثبت نام پرهیز کردند و ما با رصد و بازرسی گرفته به عدم تخلف نمایندگی ها اطمینان داریم.*فروش حواله خودرو به هر شکل و قالب ممنوع استباقری گفت: فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع است؛ هر فردی که چنین اقدامی را انجام دهد با مخاطرات جدی روبرو خواهد شد؛ دفتر حقوقی سایپا نسبت به این موضوع اطلاعیه رسمی هم صادر کرد. headtopics.com

وی افزود:وجه خودروهای پیش فروش شده کامل پرداخت نشده است لذا خرید و فروش با چالش جدی مواجه می شود، در این میان‌ پلیس راهنمایی و رانندگی هم عنوان کرده است خودروها بعد از تحویل به مشتری رصد می شود تا این اطمینان حاصل شود که خودرو به مشتری واقعی رسیده است.

باقری تاکید کرد: هدف از رهن بودن خودروهای طرح پیش فروش خودرو در مدت یکسال و جلوگیری از فروش قولنامه ای آن با هدف حذف دلال بازی در بازار خودرو است.* قابلیت فروش شاهین در بازارهای اروپایی/ عرضه اولین سری شاهین در زمستان امسالوی در خصوص خودروی شاهین و‌ تاریخ عرضه آن به بازار ، افزود: شاهین گرید 3 استانداردهای اروپا را کسب کرده و امکان فروش را در بازارهای اروپایی هم دارد. علاوه بر این آپشن های روز دنیا در این محصول نصب شده است.

برادر فاطمه سپهری می‌گوید از اتهامات خواهرش هیچ اطلاعاتی در دست نیست واکنش آمریکا به گزارش ربوده شدن کشتی در نزدیکی امارات: با شرکای خود اوضاع را رصد می‌کنیم مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا: کشتی‌ربایی «احتمالی» در نزدیکی سواحل امارات به پایان رسید

وی با بیان اینکه با وجود مشکلات یقیقا در نیمه دوم سال عرضه شاهین به بازار انجام خواهد شد، گفت: زمستان امسال اولین سری شاهین راهی بازار می شود. علاوه بر این در آینده نزدیک کراس اور این محصول به همراه گیریبکس اتوماتیک شاهین هم تولید خواهد شد.به گفته معاونت فروش شرکت سایپا، این شرکت خودروی ساینا اس و کوییک اس را هم در اینده به بازار عرضه می کند.

باقری در پاسخ به این پرسش که آیا سایپا برنامه ای برای اصلاح فرایند تولید پراید ندارد، تصریح کرد: مدیرعامل گروه سایپا خیال همه را راحت کرده و‌اعلام شده تولید پراید در این شرکت متوقف خواهد شد. ما بیشتر تمرکز خود را به ارائه محصولات جدید به بازار قرار داده ایم.

وی اضافه کرد: البته یک طرح برای استفاده پراید به عنوان یک خودروی کم مصرف در تاکسیرانی مطرح شده که در حال بررسی این موضوع هستیم. ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پرونده خود را در شورای حکام حل کنیم؛ نباید کار به شورای امنیت بکشدسخنگوی پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران باید پرونده هسته‌ای کشور را با دیپلماسی به گونه‌ای مدیریت کند که این پرونده از شورای حکام به شورای امنیت ارجاع داده نشود، گفت: تا زمانی که پرونده در شورای حکام باشد، ما می توانیم پرونده سالم خود را رفع نقص کنیم و خودمان مسئول پرونده مان هستیم ولی اگر این پرونده به شورای امنیت برود آن موقع سرنوشت آن متاثر از اما و اگرهای ناشی از تعاملات بین دولت های بزرگ خواهد بود.

بررسی پرونده نماینده گچساران در حضور شورای نگهبان و وزارت اطلاعاتسخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس ایران از بررسی پرونده اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون با حضور مسئولان شورای نگهبان و وزارت اطلاعات خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

گیتار خواننده «نیروانا» ۶ میلیون دلار در حراج به فروش رسیدکرت کوبین یک سال پیش از مرگش، در جریان اجرای ترانه های خود برای شبکه «ام تی وی» با این گیتار نواخته بود.

منتقدان بریتانیایی: دولت قانون منع فروش سلاح به عربستان را رعایت نمی‌کندشرکت‌ها همچنان با مجوزهای موجود به فعالیت خود ادامه می‌دهند زیرا این مجوزها امکان صادرات اجزای جنگنده و نگهداری هواپیماها را به آنها می‌دهد.

همتی: نرخ واقعی دلار پائین‌تر از خرید و فروش آن در ایران است | DW | 21.06.2020نرخ_دلار در بازار آزاد تا مرز ۲۰ هزار تومان رسیده. رئیس بانک_مرکزی گفته است قیمت واقعی دلار بسیار پائین‌تر از آن نرخی است که در بازار خرید و فروش می‌شود. بهای یورو هم از مرز ۲۱ هزار تومان فراتر رفته است.

پنجمین جلسه محاکمه طبری| کشف هارد حاوی اطلاعاتی درباره پرونده نیاز‌ آذری- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimپنجمین جلسه محاکمه طبری| کشف هارد حاوی اطلاعاتی درباره پرونده نیاز‌ آذری نماینده دادستان: در دفاتر نیاز آذری هاردی با اطلاعات خوبی به دست آوردیم؛ در اسناد مالی، نیاز آذری پرونده‌ای درخصوص طبری دارد