پرونده مرگ کارگران سازنده استادیوم‌های جام جهانی؛ سازمان عفو بین‌الملل ورود کرد

04/06/1400 01:58 ب.ظ

پرونده مرگ کارگران سازنده استادیوم‌های جام جهانی؛ سازمان عفو بین‌الملل ورود کرد جزئیات بیشتر🔽

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای قطر را محکوم کرد که درباره علت مرگ کارگران مهاجری که در ساخت استادیوم‌ها در ده سال گذشته به این کشور کمک کرده‌اند تحقیق نمی‌کند و گزارشی ارائه نمی‌دهد. سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای از قطر خواست تا درباره مرگ «غیرقابل توجیه» کارگرانی که استادیوم‌های فوتبال این کشور را برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲آماده کردند، تحقیق کرده و نتیجه آن را هر چه زودتر اعلام کند.

مقامات قطری بارها از سوی سازمان‌های حقوق بشری به اتهام عدم رعایت حقوق کارگران غالبا آسیایی وشرایط دشوار کاری و سوء استفاده در محیط کار محکوم شده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه خود آورده است که «وضعیت خطرناک کاری کارگران خارجی در این کشور برخی از آنها را به کام مرگ کشانده و دولت قطر هنوز نتیجه مشخصی از تحقیقات در این باره منتشر نکرده است.»

این گزارش سازمان عفو بین‌الملل مستند می کند که چگونه قطر به طور معمول، بدون انجام تحقیقات کافی، گواهی مرگ کارگران مهاجر را صادر می‌کند و مرگ‌ها را به «علل طبیعی یا مواردی چون نارسایی‌های قلبی» نسبت می‌دهد. headtopics.com

روزنامه گاردین پیش‌تر در یک گزارش تحقیقی اعلام کرد که از سال ۲۰۱۰، زمان اعطای میزبانی جام جهانی به قطر تا سال ۲۰۲۰ دست کم ۶۵۰۰ کارگر آسیایی به دلیل شرایط بد کاری در جریان ساخت استادیوم‌های این کشور جان باخته‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

روزنامه جوان: آمار رسمی مرگ و میر بر اثر کرونا ۷ برابر آمار رسمی است

مرگ ۶۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در ایران؛ «آمار فوتی‌ها را تا ۷ برابر بیشتر کنید»استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با روزنامه جوان وزارت بهداشت ایران را به «مهندسی داده‌ها» متهم کرد. وی همچنین خواستار «محاکمه» مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا شد. 🔴آیا به خواسته شاهزاده رضا پهلوی توجه شد؟ نامه به رییس سازمان بهداشت جهانی برای تحقیقات فوری در خصوص کشتارجمعی مردم ایران جناب دکتر تدروس ادهانوم قبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت جهانی وضعیت کووید-۱۹در ایران به نقطه بحرانی رسیده است‼️ ... با احترام، رضا پهلوی OfficialRezaPahlavi

سیدبندی قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد؛ میلان گروه مرگ را تشکیل می‌دهد؟با اعلام رسمی یوفا، ۳۲ تیم حاضر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری، جایگاه خود را در سیدهای چهارگانه شناختند و حالا باید منتظر برگزاری مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها بمانند.

شیوع قارچ سیاه در تهران و خطر مرگ و نابینایی مبتلایان | DW | 24.08.2021رسانه‌ها از شیوع قارچ سیاه در تهران خبر می‌دهند. نام این بیماری در ماه‌های اخیر در پیوند با کووید-۱۹ مطرح شد. گفته می‌شود داروی این بیماری که ابتلا به آن می‌تواند باعث مرگ و نابینایی شود، در ایران نایاب شده است. anderiasson 🇮🇷☠️🇦🇫=🌎 درست مثل هندوستان ، بنگلادش ،پاکستان و اول از اصفهان شروع شد. مناطق پر جمعیت در همه جای جهان بیشتر تحت تاثیر و به افزایش،/۲ سریع فوت بیمار شتاب دهد ! البته چندین بیمار ی مختلف در ایران هم اکنون وجود دارد دلتا_اخوند مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی با آب نمک حل میشه وقتی یه سرم آب ونمک پیدا نمیشه دیگه نبايد انتظار پیداشدن داروهای دیگه رو داشت.فعلا تمامی داروها به لبنان و سوریه و فلسطین ترانزیت میشن.

کرونا در ایران؛ شیوع قارچ سیاه و مرگ ۷۰۹ بیمار کرونایی

مرگ پرشمار مهاجران در راه اسپانیا؛ ۲ هزار نفر در نیمه نخست سال کشته شدندبر اساس مطالعه اخیر سازمان مردم‌نهاد اسپانیایی «مرزها به پیش»، تنها در فاصله میان ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال جاری میلادی در مجموع ۲ هزار و ۸۷ مهاجر یعنی تقریبا روزی ۱۲ نفر در تلاش برای رسیدن به اسپانیا جان خود را از دست داده‌اند. درودها فردا چهارشنبه 25.8.2021 همدلی و همدردی بر صبرواستقامت 16.1.1443 آتش زدن برج بر کیمیاگر 3.6.1400 سلطان بانو بر ازدواج از مرگ دوهزار مهاجردر راه اسپانیا درنیمه نخست سال متاسف و ناراحت شدم چطور امیدوارتر باشیم؟با پیاده روی،مطالعه،شنیدن موسیقی،دیدن فیلم،و مراقبه روزانه