پرونده مختار زارعی، فعال رسانه‌ای ساکن سنندج ۱۸ آبان به دادگاه تجدیدنظر می‌رود

13/09/2019 06:30:00 ب.ظ

خبرنگاری_جرم_نیست

وکیل مدافع «مختار زارعی»، فعال رسانه‌ای و مدنی ساکن سنندج طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی، به شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر کردستان برای رسیدگی به اتهامات موکلش احضار شد. اتهام‌های زارعی توهین به رهبری وتبلیغ علیه نظام عنوان شده است. اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، بر اساس احضاریه‌ای که توسط سامانه الکترونیکی قوه قضاییه (ثنا) به وکیل مدافع مختار زارعی ابلاغ شد، از «مازیار طاطائی» خواسته‌ شده است ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۸ آبان برای جلسه رسیدگی به اتهامات موکل خود در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان حاضر شود.

اتهام‌های زارعی در این احضاریه، «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» و شاکی پرونده، دادستان و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج عنوان شده است.بر اساس این گزارش، روز شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۸، شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج به ریاست قاضی «بهروز شرفی‌یوسف‌وند» حکم دو سال حبس تعزیری بابت توهین بە رهبری و یک سال حبس تعزیری بابت اتهام تبلیغ علیە نظام را به مختار زارعی، فعال رسانه‌ای اهل سنندج ابلاغ کرده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

زن پرونده تجاوز نیمار متهم به کلاه‌برداری شدپلیس برزیل، زنی را که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.

ارسال پرونده تخریب باغ ۳ هزار متری در منطقه ۱ به سازمان بازرسیصدراعظم نوری در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح کرد: ارسال پرونده تخریب باغ ۳ هزار متری در منطقه ۱ به سازمان بازرسی عضو شورای شهر تهران از ارسال پرونده تخریب باغ ۳ هزار متری در منطقه ۱ به سازمان بازرسی شهرداری خبر داد.

پنج بی‌عدالتی ساختاری دخیل در قتل میترا استاد و سیر پرونده آن«مهم‌ترین وجه عدالت نه عدالت توزیعی (توزیع ثروت و درآمد) بلکه عدالت_قضایی است که در جمهوری اسلامی ایران با سد ثروت و قدرت و مردسالاری مواجه می‌شود.» میترا_استاد محمدعلی_نجفی بیشتر بخوانید در یادداشتی از مجید محمدی، تحلیلگر سیاسی:

میلیاردها تومان رشوه و سوءاستفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی در پرونده «شرکت نیشکر هفت تپه»۲۰ روز پس از بازداشت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه اخبار رسیده حاکی است در این پرونده مواردی از جمله سوء استفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی و همچنین پرداخت رشوه‌های سنگین به برخی مدیران به چشم می‌خورد.

جانسون: به ملکه برای تعلیق پارلمان دروغ نگفتمیک دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند روز پنجشنبه توصیه نخست وزیر به ملکه الیزابت دوم برای تعلیق پارلمان را «غیرقانونی» دانست.

معلمی که خانه به خانه می‌رود تا بچه‌ها را به مدرسه برگرداند'رانی بهاتی' آموزگاری است که در هند، برای بازگرداندن کودکان کار به مدرسه تلاش می کند.

وکیل مدافع «مختار زارعی»، فعال رسانه‌ای و مدنی ساکن سنندج طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی، به شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان برای رسیدگی به اتهامات موکلش احضار شد.Image caption نیمار تمامی اتهامات خانم ترینداده را رد کرده بود پلیس برزیل، زنی که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود، به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.عضو شورای شهر تهران از شهرداری خبر داد.خلاصه داستان قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی برای کسانی که حتی ایران را نمی‌شناسند و اطلاعی از آنچه در ایران می‌گذرد ندارند این است: یک مقام عالی‌رتبه که برای چهار دهه وزیر و عضو شورای شهر و شهردار و معاون رییس‌جمهوری بوده، همسر دومش را که از او ۳۲ سال کوچک‌تر بوده است، با اسلحه به قتل می‌رساند و پس از پذیرش جنایت و محکوم شدن به قتل عمد در دادگاه با وثیقه از زندان آزاد می‌شود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، بر اساس احضاریه‌ای که توسط سامانه الکترونیکی قوه قضاییه (ثنا) به وکیل مدافع مختار زارعی ابلاغ شد، از «مازیار طاطائی» خواسته‌ شده است ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۸ آبان برای جلسه رسیدگی به اتهامات موکل خود در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان حاضر شود. اتهام‌های زارعی در این احضاریه، «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» و شاکی پرونده، دادستان و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج عنوان شده است. نیمار که الان بازیکن تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن است، پیش از این از هرگونه اتهامی تبرئه شده بود. بر اساس این  گزارش، روز  شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۸، شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج به ریاست قاضی «بهروز شرفی‌یوسف‌وند» حکم دو سال حبس تعزیری بابت توهین بە رهبری و یک سال حبس تعزیری بابت اتهام تبلیغ علیە نظام را به مختار زارعی، فعال رسانه‌ای اهل سنندج ابلاغ کرده بود. وی درباره تخلفات احتمالی صورت گرفته در این پرونده و اسناد منتشر شده مبنی بر امضای معاون شهردار تهران به جای شهردار منطقه یک در پرونده انتقال درختان یک ملک گفت: پرونده این موضوع از مدت‌ها قبل مطرح بود و هفته گذشته جلسه‌ای با حضور سازمان بازرسی برگزار شد و این پرونده و چند پرونده مشابه دیگر را به سازمان  تقدیم کردم تا بررسی‌های دقیق انجام و امضاهای انجام شده در این پرونده صحت سنجی شود و در نهایت جمع‌بندی صورت گیرد. منابع مطلعی در آن زمان به کمپین گفته بودند: «زارعی امروز به دادگاه فراخوانده و این رای به صورت حضوری و شفاها به او ابلاغ شد. کازمو آروخو، اتهامات پلیس را رد کرد و گفت که موکلش هرگز برای گرفتن پول از ستاره فوتبال برزیل با آقای آلوز تبانی نکرده است.» به گفته آن‌ها، دلیل صدور این رای، انتشار نامه‌ای انتقادی از سوی زارعی خطاب به رهبری در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بوده ‌است. از حاشیه‌های داستان هم (پرستو بودن احتمالی میترا و مداخله دستگاه‌های امنیتی و رفتار بسیار دوستانه با او پس از رجوع به پلیس) می‌گذریم.

مختار زارعی روز ۳۰ تیر ۱۳۹۷، پس از احضار به شعبه دوم دادسرای انقلاب سنندج به ریاست قاضی «موسی شاه گلدی آل باقر»، بازداشت و روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد با سپرده وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده ‌بود. اولین بار در ژوئن بود که ستاره پاری‌سن‌ژرمن ویدئویی هفت دقیقه‌ای را در اینستاگرامش منتشر کرد و گفت که متهم به تجاوز شده است.. این روزنامه‌نگار در پرونده‌ای دیگر و با حکمی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی «حسین سعیدی»، بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شده است. این فعال مدنی به دلیل انتشار فراخوان اعتصاب سراسری در شبکه‌های اجتماعی پس از اعدام «رامین حسین پناهی»، زندانی سیاسی کُرد، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت‌ شده بود.. مختار زارعی سابقه‌ فعالیت در چندین نشریه دانشجویی و نیز اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کُرد را دارد. بنابرگزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، او پیش‌تر نیز در ۲۴ اسفند سال ۱۳۹۳ به اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به مقدسات» و «نشر اکاذیب» بازداشت و با تامین وثیقه آزاد شده‌بود..

.