خبرنگاری_جرم_نیست

خبرنگاری_جرم_نیست

پرونده مختار زارعی، فعال رسانه‌ای ساکن سنندج ۱۸ آبان به دادگاه تجدیدنظر می‌رود

13/09/2019 06:30:00 ب.ظ

وکیل مدافع «مختار زارعی»، فعال رسانه‌ای و مدنی ساکن سنندج طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی، به شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر کردستان برای رسیدگی به اتهامات موکلش احضار شد. اتهام‌های زارعی توهین به رهبری وتبلیغ علیه نظام عنوان شده است. اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، بر اساس احضاریه‌ای که توسط سامانه الکترونیکی قوه قضاییه (ثنا) به وکیل مدافع مختار زارعی ابلاغ شد، از «مازیار طاطائی» خواسته‌ شده است ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۸ آبان برای جلسه رسیدگی به اتهامات موکل خود در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان حاضر شود.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی

اتهام‌های زارعی در این احضاریه، «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» و شاکی پرونده، دادستان و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج عنوان شده است.بر اساس این گزارش، روز شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۸، شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج به ریاست قاضی «بهروز شرفی‌یوسف‌وند» حکم دو سال حبس تعزیری بابت توهین بە رهبری و یک سال حبس تعزیری بابت اتهام تبلیغ علیە نظام را به مختار زارعی، فعال رسانه‌ای اهل سنندج ابلاغ کرده بود.

منابع مطلعی در آن زمان به کمپین گفته بودند: «زارعی امروز به دادگاه فراخوانده و این رای به صورت حضوری و شفاها به او ابلاغ شد.»به گفته آن‌ها، دلیل صدور این رای، انتشار نامه‌ای انتقادی از سوی زارعی خطاب به رهبری در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بوده ‌است. headtopics.com

مختار زارعی روز ۳۰ تیر ۱۳۹۷، پس از احضار به شعبه دوم دادسرای انقلاب سنندج به ریاست قاضی «موسی شاه گلدی آل باقر»، بازداشت و روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد با سپرده وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده ‌بود.این روزنامه‌نگار در پرونده‌ای دیگر و با حکمی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی «حسین سعیدی»، بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شده است. این فعال مدنی به دلیل انتشار فراخوان اعتصاب سراسری در شبکه‌های اجتماعی پس از اعدام «رامین حسین پناهی»، زندانی سیاسی کُرد، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت‌ شده بود.

مختار زارعی سابقه‌ فعالیت در چندین نشریه دانشجویی و نیز اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کُرد را دارد. ادامه مطلب: ایران وایر »

نقش پررنگ پهپادها در کنترل آتش‌سوزی‌های‌ جنگلی در ترکیه

پهپادهای ساخت ترکیه در کنترل آتش سوزی های جنگلی کشور طی سالهای اخیر نقش مهمی را ایفا کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

زن پرونده تجاوز نیمار متهم به کلاه‌برداری شدپلیس برزیل، زنی را که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.

ارسال پرونده تخریب باغ ۳ هزار متری در منطقه ۱ به سازمان بازرسیصدراعظم نوری در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح کرد: ارسال پرونده تخریب باغ ۳ هزار متری در منطقه ۱ به سازمان بازرسی عضو شورای شهر تهران از ارسال پرونده تخریب باغ ۳ هزار متری در منطقه ۱ به سازمان بازرسی شهرداری خبر داد.

پنج بی‌عدالتی ساختاری دخیل در قتل میترا استاد و سیر پرونده آن«مهم‌ترین وجه عدالت نه عدالت توزیعی (توزیع ثروت و درآمد) بلکه عدالت_قضایی است که در جمهوری اسلامی ایران با سد ثروت و قدرت و مردسالاری مواجه می‌شود.» میترا_استاد محمدعلی_نجفی بیشتر بخوانید در یادداشتی از مجید محمدی، تحلیلگر سیاسی:

میلیاردها تومان رشوه و سوءاستفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی در پرونده «شرکت نیشکر هفت تپه»۲۰ روز پس از بازداشت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه اخبار رسیده حاکی است در این پرونده مواردی از جمله سوء استفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی و همچنین پرداخت رشوه‌های سنگین به برخی مدیران به چشم می‌خورد.

جانسون: به ملکه برای تعلیق پارلمان دروغ نگفتمیک دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند روز پنجشنبه توصیه نخست وزیر به ملکه الیزابت دوم برای تعلیق پارلمان را «غیرقانونی» دانست.

معلمی که خانه به خانه می‌رود تا بچه‌ها را به مدرسه برگرداند'رانی بهاتی' آموزگاری است که در هند، برای بازگرداندن کودکان کار به مدرسه تلاش می کند.